Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

2.7.13

2
Madımak Olayı ve Sivas Katliamı.


ACI SİVAS KATLİAMI HER YIL AYNI GÜN ANILIYOR

(2 Temmuz 2020 Tarihinde Yeniden Güncellendi)

Sivas Katliamı 27 nci yılında anılıyor, demek isterdik ama diyemiyoruz ne yazıkki, bırakın halk tarafından anılmasını, araştırılması dahi TBMM'nde engelleniyor, hemde kimler tarafından buyurun :

AKP , MHP millet vekillerince önerge red ediliyor, olayın en acı tarafı ise ilk kurulduğunda işte geliyor ülkenin kurtarıcısı dediğimiz ve Meral Akşener'in Başkanlığındaki İYİ Parti vektillerine bu red oylamasında yer alıyor.


Kimlere güveneceğimizi şaşırdık doğrusu, çoğu genç 33 misafir sanatçı ile 2 otel görevlisinin yakılarak işkence altında öldürülmesi araştıracak bir merci yok koca ülkede.

Yobaz sürülerinin ve elebaşlarının bir kısmı yakalanmış, bir kısmı kaçmış yurt dışına, yakalananlar cezalara çarptırılmış ama  doğru dürüst ne yatan var içeride, nede takip edilen.

İyice okuyun, ülkenin ne badirelerden geçtiğini ve nereye doğru gittiğini ve 50 li Yıllarda "Yeşil Kuşak" bahanesiyle başlayan ABD güdümündeki islamlaştırma hareketini, Atatürk ilke ve devrimlerinin yavaş yavaş nasıl yok edildiğini ve günümüzdeki sonucunu öğrenin, görün.

Özelliklede olayın geçtiği 2.Temmuz,1993 günü ve sonrasında yerel yönetimden alın, valisine kadar, ordusundan alın hükümete kadar yöneticiler, yönetenler kimlermiş, nasıl ilgi göstermişler katliama tek tek isim isim görün sonrasında da "Vay anasını sayın seyirciler" dedittirecek kişileri öğrenin bakalım.

(2.Temmuz.2013 Tarihinde Güncellenen)
Güncellenmiş makaleyi okumadan önce İnternet Gazetesi HABERLER.COM'un 23.Haziran.2013 Tarihli yayınında "SİVAS OLAYLARI İÇİN KADIKÖY'de MİTİNG" başlıklı yazının konusu ile ilgili yapılan 3 adet yorum dikkatimi çekti ve kim haklı, kim haksız anlıyamadım doğrusu. Yorum hakkındaki yorumu siz izleyicilerime bırakıyorum ve aynen yayınlıyorum.
·       HERKES DUYSUN : Alevi kardeşlerim oyuna gelmeyinnnnnn
S   SEZAİ SARAL: Mitingin Sivas'ta yapılmasını isterdim ama yüzlerce Km.uzakta yapılıyor. Sebeb Valilik izin vermiyor ise durum vahim, yeteri kadar katılımcı bulunamaz düşüncesi ise durumda dahada vahim, Sivas'lılar için olumlu bir haber olmasa gerek.
·        SİVAS MİLLİYETÇİSİ : Sezai SARAL SENİN GİBİLERE ACIYORUM ALEVİ KELİMESİNİ ALMA BEN SİVASLIYIM SİVAS YAŞIYORUM EDEBİ İLE GELİP MADIMAK ÖNÜNDE MİTİĞİ YAPSINLAR KİMSE GIKINI CIKARAMAZ SİVAS HALKI BERABER YÜRÜMEK İSİTİYOR AMAM CHP VE BDP GELMESİN ALEVİ VAKFI GELSİN BİZ MİLLET VEKİLLERİNİ ORADA 37 SEHİDİ ANAR SİYASİ CAPULCULARI İSTEMİYORUZ SİVASLIYIM GURURLUYUM SENİN GİBİ OLMAKTANSA.
MADIMAKTAN BUYANA ALEVİ KADEŞLERİMİZLE İÇ İÇE YAŞIYORUZ GELDE BAK BAKALIM MADIMAĞI YAKANLARIN SİVASLI OLMADIĞINI HERKEZ BİLİYOR MADIMAK YANDIĞINDA SİVASLI ALEVİ KARDEŞLERİMİZ NEDEN GÖÇ YAPMADI. SİVAS EZELDEN GELEN KARDEŞLİĞİMİZ DEWAM EDİYORUZ SENİN GİBİ CAPULCULARA SİVAS BİRDAHA AĞIZLARINA VE 37 ŞEHİDİMİZİ AĞIZLARINA ALMASI TEMENLİĞİZLE.
Bundan 20 yıl önce 2.Temmuz.1993 Cuma günü, Pir Sultan Abdal Şenlikleri için Sivas’a gelen başta Aziz Nesin, Arif Sağ, Asım Bezirci, Nesimi Çimen, Muhsin Akarsu gibi ünlülerinde bulunduğu Sivas’taki Madımak Oteli’ne, çevrelerince dindar görünen ama aslında gözleri kan bürümüş caniler namazlarını bitirip camilerden çıktıktan sonra koşarak gelip toplanarak saldırdılar ve oteli yaktılar.


Çalışanları ile birlikte tahminen 100 kişiye yakın kişinin bulunduğu otelde yanarak yada dumandan boğularak ölen 33 aydın misafir ile 2 otel görevlisi dışında kalan içlerinde Aziz Nesin’inde bulunduğu 51 kişi kendi imkanlarıyla dışarı kaçarak yaralı olarak kurtuldu.

Görgü tanıklarının anlattıklarına göre itfaiye merdiveninden inerek kurtulmak isteyen Aziz Nesin, görevli itfaiyeci tarafından itilerek kalabalık arasına atılmış, tam linç girişimi başlamak üzereyken orda bulunan beş on iyi yürekli polis kordonuna alınarak arabayla kaçırılıp yaralı durumda hastaneye  kaldırılmıştır.

SİVAS İLİ İÇİN BİR KARA LEKE OLAN BU ACI ve EŞİNE RASTLANMAMIŞ KANLI KATLİAM NE YAZIKKİ  TARİHE BİR VURDUM DUYMAZLIĞIN ÖRNEĞİ OLARAK GEÇECEKTİR.


Gündüz saat 13.00 sularında valilik binası ve otel önünde toplanmaya başlayan kalabalık 1500 dolaylarında iken akşama kadar 20 bin kişiyi bulmuş, tekbirler eşliğinde ağızlarından salyalar akarak ölüm ölüm naraları atan; 

Cumhuriyet Sivas’ta kuruldu, Sivas’ta yıkılacak, şeriatı getireceğiz, batıl zail olacak, yaşasın şeriat diyerek sağa sola saldıran,otel önündeki arabaları yakan grup daha sonra bir gün önce dikilen anıtı parçaladı, Kongre Müzesi önündeki Atatürk Heykeli tahrip etti ve tekrar oteli taş yağmuruna tuttu.


Bu olaylar olurken, yerel polis ve jandarma kuvvetiyle başa çıkılamayacağını gören Vali Ahmet Karabilgin defalarca İçişleri bakanı, Başbakanı, Başbakan Yardımcısını arar ve telefonu hiç elinden bırakmaz, olay katliama dönüşecek diye yırtınır, yardım ister, çevre illere haber verir yardım gönderin der, ama nafile.

Aynı anda oteldekilerde telefon ellerinde başta SHP Millet Vekili Arif Sağ ve Aziz Nesin Başbakan Yar.Erdal İnönü, Çalışma Bakanı SHP li Mehmet Moğultay ve diğerlerini devamlı olarak ararlar, yardım gelsin durumumuz kötü ölümle karşı karşıyayız derler derler ama gelen cevaplar “Korkmayın,her türlü önlem alınmıştır” dan başka bir şey değildir. 

Sonuç yine yok, yok. yok. Akşama doğru bu haykırışların karşılığı olarak gözünü kan bürümüş 20 bine yakın saldırgan canavarı durdurmak için gönderilen yardım ise, gülermisin ağlarmısın cinsten. 

Tokat Emniyetinden 20, Kayseriden 31 polis, Jandarma K.lığından 20 jandarma olmak üzere 71 güvenlik görevlisi ve 6 bin mevcudu bulunan Sivas Eğitim Tugayından da 4 mangayı bulan 40 kadar acemi asker. Bu askerlerde kalabalığın arkasında nöbetçi gibi beklerler, olayı görmek isteyen Tugay Komutanı ise bir ara lütfen gelir etrafa bir göz atar ve gider.


Sanırım böyyük devlet adamları vede böyyük idareciler böyyük erkan, varsın 30-40 kişi ölsün ne yapalım, bu kadar kalabalığa saldırıp koca ili cehenneme çevirmeyelim diye mantıklı! bir düşünceyle hareket etmişlerdir.
Tabiatıyla bu kadar küçük kuvvetin yapacağı bir şey yoktur ve caniler coşmuş otele doğru hücum başlamıştır. 


Önce girişteki cam çerçeve indirilir aşağı ve girilir perdeler halılar ateşe verilir, güvenlik güçleri sadece yapmayın etmeyin demekten başka bir girişimde bulunamazlar, devlet içinde devletsiz alan bulunmuştur, canavarlar istedikleri gibi hareket etmektedirler taki alev ve duman oteli sarıncaya kadar, nihayet amaçlarına ulaşmışlardır, otelde ses soluk kesilir, zaman gece yarısına yaklaşmaktadır, canilerin işi bitmiş yavaş yavaş dağılmaya başlamışlardır ve arkasındanda sokağa çıkma yasağı başlar, şehir sükun içindedir, ölen ölür kalan sağlar bizimdir misali.

33 Aydın ve misafir, 2 otel görevlisi acı içinde hayatlarını kaybetmiş bu arada 2 canide gebermiştir. (Özür dilerim başka türlü ifade edemedim)Hayatını Kaybedenler :

Şenlik KatılımcılarıYaş DurumlarıMeslek veya Uğraşıları
Muhlis Akarsu            Yaş.45Sanatçı
Muhibe Akarsu           Yaş.35Muhlis Akarsu’nun eşi
Gülender Akça             Yaş.25
Metin Altıok                 Yaş.52Şair,Yazar,Felsefeci
Mehmet Atay              Yaş.25Gazeteci,Fotoğraf Sanatçısı
Sehergül Ateş              Yaş.30
Behçet Sefa Aysan       Yaş.44Şair
Erdal Ayrancı              Yaş.35
Asım Bezirci                 Yaş.66Araştırmacı,Yazar
Belkıs Çakır                Yaş.18
Serpil Canik                Yaş.19
Muammer Çiçek         Yaş.26Aktör
Nesimi Çimen               Yaş.62Şair,Sanatçı,3 Telli Cura son ustası.
Carina Cuanna ThuijsYaş.23Hollanda lı Gazeteci.
Serkan Doğan              Yaş.19
Hasret Gültekin           Yaş.23Şair,Sanatçı
Murat Gündüz             Yaş.22
Gülsüm Karababa       Yaş.22
Uğur Kaynar                Yaş.37Şair
Emin Buğdaycı             Yaş.18Şair
Asaf Koçak                   Yaş.35Karikatürist
Koray Kaya                  Yaş.12
Menekşe Kaya             Yaş.22
Handan Metin             Yaş.20
Sait Metin                    Yaş.23
Huriye Özkan             Yaş.22
Yeşim Özkan               Yaş.20
Ahmet Özyurt             Yaş.21
Nurcan Şahin              Yaş.18
Özlem Şahin               Yaş.17
Asuman Sivri              Yaş.16
Yasemin Sivri              Yaş.19
Edibe Sulari                Yaş.40Sanatçı
İnci Türk                     Yaş.22
                
Toplam 33 AydınımızOtel Görevlileri :

Ahmet Öztürk             Yaş.21
Kenan Yılmaz             Yaş.21
                 
Toplam 2  Otel Görevlisi.

SAYFANIN EN ÖNEMLİ AÇIKLAMASI 
(O tarihlerde Türkiye Üst Yöneticileri ve olay anında yardım istiyenlere yanıtları)

KATLİAM TARİHİNDE Hükümet ve Üst Yöneticiler

Bu ara sağ olanların kulaklarını çınlatmak, ölenlerin ise öbür dünyada hesap vermeleri düşüncesiyle böyyük erkanı açıklamak isterim :

Hükümet          AP – SHP Koalisyonu(Olay günü varlığı yokluğu belli değil)
Başbakan         Tansu Çiller (Önlemler alındı,sakin olun)
Başbakan Yr.   Erdal İnönü(Her türlü önlem alındı,korkmayın)
İç İşl.Bakanı    Beytullah Mehmet Gazioğlu(Önlemler alındı,sakin olun)
C.Başkanı        Süleyman Demirel(Sessiz)
Gn.Kur.Bşk.    Org.Doğan Güreş(Sessiz)
KKK.               Muhittin Füsunoğlu(Sessiz)
Vali                  Ahmet Karabilgin(Katliam olacak yetişin)
Belediye Bşk. Temel Karamollaoğlu(Ey Müslümanlar gazanız mübarek olsun)Vali Ahmet Karabilgin hariç hepsine yazıklar olsun demek geliyor içimden, Türkiye’de her zaman ileri demokrasinin varolduğu  atılır tutulurda, nedense seçilenlere ve üst yöneticilere hesap sorulmaz, sorulamaz sorulursa ileride sıra kendilerinede gelir.
Bir daha böyle bir olay yaşanmasın ülkemize yakışmıyor.

                                        *****************************************

SİVAS KATLİAMI VİDEOLARI

Sivas Madımak Oteli Katliamı. İZLEYİN.
2.Temmuz.1993 Cuma günü namazdan çıkan gözü dönmüş katillerin nasıl caddelerde biraraya gelmek için koşuştuklarını, belirli kalabalık oluşuncada hızla Hükümet Konağına ve Madımak Oteline doğru yönlendiklerini çok yakından çekilmiş video kamera görüntülerinden izliyeceksiniz. 

Bunlar halen o ilde yaşamaktadırlar, haklarında hiç bir soruşturma kovuşturma açılmamıştır ve bunlar kentte hiçbirşey olmamış gibi rahatlıkla vicdanları sızlamadan neşe içinde yaşamlarını sürdürmekte, dost, akraba,arkadaşlarıyla birarada bulunmakta, sosyal yaşam nedenleriyle neredeyse tüm Sivas'lılarla birlikte ilişki içinde bulunmaktadırlar, bilinmez ama belkide bulundukları toplum içinde gururlanarak olayları anlatmaktadırlar. 

Olayları tüm Sivas halkına maletmeyin diyen sevgili Sivas'lı dostlarımız acaba sizler bu kişileri bağrınıza basarken, kınamazken böyle bir iddiaya karşı nasıl duracaksınız merak ediyorum doğrusu.

Can Dündar. Sivas Katliamı Belgeseli. İZLEYİN.
Can Dündar Katliamla ilgili biraz uzun metrajlı olsada çok güzel bir belgesel hazırlamış. Türkiye'deki benzer olaylardan örnek alarak ilişkilendirmiş, bu tür vahim olayların nasıl geliştiğini, nedenlerini Türkiye'de dahil tüm islam ülkelerinde bugün dahi böyle katliamların yaşanabileceğini açık yüreklikle ortaya koymuştur. Ders alınması bakımından izlenmeye değer bir belgesel.

Madımak Oteli Olayı. (VİDEO Sahibinin isteği üzerine Youtube'den kaldırılmış)
 
CNN TÜRK Tv.since hazırlanan bir programın video çekimi. Şenliklerin ilk günü Davullar çalıyor, herkes neşeli ve Aziz Nesin'le sohbetler derken, bilinçli olduğu her halinden belli  yerel basının şeriat yanlısı yobaz bir muhabiri Aziz Nesin'e, etraftaki halkı alenen tahrik etmek için bilinen soruları soruyor, Nesin'de zaten karekterinde korku olmadığından açık yüreklilikle cevaplıyor bu dinle ilgili saçma sapan soruları ve o an etraftakilerde küfürler saldırma teşebbüsleri başlıyor o küçük grup caddeye çıkıyor "İslama hakaret edildi, din elden gidiyor, Aziz Nesin Şeytan" gibi naraları atarken, o küçük 5-10 kişilik grup anında 1000 kişiyi aşıyor. Kent halkının çoğunluğu böyle bir tahrike çoktan hazırdır zaten, diğer geri kalmış islam ülkeleri halkı gibi. 

Onların elinden malını mülkünü herşeyini almaya kalkın, itiraz eder vermemeye çalışır gayret gösterir, ölümüne direnç göstermez ama çok hassas olduğu dinine bi laf gelsin, ona hakaret edilsin yada eleştirilsin, o sessiz halk grupları anında kahraman kesilir, cihada çağrılar başlar, birkaç provakatörün arkasına takılarak ölsekde öldürsekde cennet kapıları bize açıktır saplantısıyla tekbir getirerek ortalığı kan gölüne çevirebilirler. K.Maraş'taki olaylarda "3 Alevi öldürene cennet kapısı açılır" diyen yobazları hatırlayalım.

İşte böyle yapıdaki 1000-1500 kişilik grup, iki üç provakatörün eşliğinde tekbirler getirerek din elden gidiyor naralarıyla Madımak Oteline doğru koşarlar ve otele yaklaştıklarında, bulundukları yerde istiflenmiş kaldırım taşlarını  alarak oteli taşlamaya başlarlar. Şenlikten birkaç gün önce sebebi nedir bilinmez (bilinirde bilinmez) Belediye tarafından kaldırım inşaatı için taşlar buraya bırakılmıştır. Artık fitil ateşlenmiş durdurulması dahi istenmeyen olaylar başlamıştır.

Sivas Olaylarının Gerçek Yüzü Hasan Mezarcı. İZLEYİN.
Kapatılan Refah Partisi'nden seçilmiş Milletin Vekili Hasan Mezarcı'yı ibretle izlemenizi öneririm. Usta Şair Nazım Hikmet'in söylediği gibi "Birazda suç sende kardeşim" mısrası burada yerini buldumu dersiniz.


Sivas Katliamı.2....İZLEYİN.
Erişilmesi yasaklanmış bulunan www.turkuevi.net sitesince olay günü hazırlanan Otel yangınında canlı çekim.


Sarıkamış Facasının öncesi ve sonrası.


Sivas Madımak Otel Faciası, başlaması ve devlet yetkililerinin vurdum duymazlığı.Arakan Müslümanları 
Miammar Devletinde ayrılıkçı Arıkan Müslümanları ve olayın altındaki gerçek ve ABD / CİA Ajanlarının bir üst kurmak için kışkırttıkları sunni müslümanlar.
Bizi Takip Edin

Share

2 yorum :

 1. 55 Samsun30/7/14 13:13

  Sivas Milliyetçiyim diyen arkadaş.

  Milletlerin, devletlerin milliyetçiliği olurda illerinkini sizden duydum, yoksa Sivas Türkiye dışında bir devletmidirki biz duymadık.
  Bile bile de iddia edip durma arkadaş, evet oradaki ahalinin tamamı Sivas'lıydı, kusura bakma ama suç onlarda değil aslında, onları oraya çeken provakatörler ile onlara bilerek karışmayan kolluk kuvvetlerinde. Bu ülkeyi karıştırmak yapılmış bir olay.
  Sana sadece şu soruyu sorarım arkadaşım, Gazanız mübarek olsun diyen belediye başkanınız Temel Karamollaoğlu'damı dışardan getirildi, yoksa onudamı siz seçmediniz, başka ilden sanırım geçici görevle gelmiştir.
  Konuştuğunuz zaman mantıklı konuşun dinliyenleriniz çoğalsın.

  YanıtlaSil
 2. Saral.Trabzon2/7/16 09:09

  İstedikleri kadar yok dışardan geldiler, yok kiralık insanlar sayıp dursunlar arkadaş kimse kusura bakmasın, oteli yakanlar ve onlarca insanı öldüren canvarlar Siva'ın içinde yaşayan katiller, resimleri , yasaklanan videoları izledik, onlar orda can havliyle ne yapacaklarını bilemezken, otel önünde tekbir getiren pislikler hepiniz katilsiniz, tekbir getirmek sizin gibi canilerin ağzına yakışmaz, Allah hepinizin belasını versin size vermezse gelecek neslinize versin, dünyanın hiçbir yerinde aman dileyenlere karşı gösteri yapan, ölün diyen vicdansız, ahlaksız, alçaklar yoktur.
  Bu adi şerefsizler ne yazıkki Sivas İli'nde yaşayan meczuplar, bunları bulmadığınız için, bu adileri hala içinizde barındırdığınız için ve bu şeref yoksunlarını adalete teslim edip, tanıklık yapmadığınız için gören ve bilenler tabi tamamınız suçlusunuz. Her yıl ortaya çıkıp bu canice öldürenlerin ailelerinden özür dileyeceksiniz, aksi takdirde bu kara leke üstünüzden asla çıkmayacak. Hala kulaklarımda o seçtiğiniz belediye başkanı canavarın sözleri, gazanız mubarek olsun derken hiçmi biriniz duymadı, duyunca neden karşı çıkmadınız, neden susturmadınız, kusura bakmayın hepiniz suçlusunuz arkadaş ve özür dileyeeksiniz.

  YanıtlaSil

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020