Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

21.7.13

0
20 yıllık Dostluk Sona ErdiİNSAN ve HAYVAN ARASINDAKİ DOSTLUK-İLETİŞİM-FEDAKARLIK GÖSTERGESİ


Dünyada çok nadir rastlanan, İslam Coğrafyasında ise hemen hemen hiç rastlanmayacak olan (Çünkü onlar için köpek "mekruh" tur, ne demekse) köpek ve insan dostluğu üzerine gerçek bir olayı anlatan makaleyi okumadan önce, aşağıdaki resme alıcı gözüyle bakın. 

Bir İNSAN, ayaklarından rahatsız olan vede suya girince rahatlayan 20 yıllık köpeğini kucağına almış gölde yüzüyor ve bunu her gün her akşam tekrarlıyor.


Resim size bir şeyler vermiyor, içinizde bir kıpırdamaya neden olmuyorsa boşuna zamanınızı harcayıp makaleyi okumayın, demekki bu olay ve makalesi size hitap etmiyor.
ABD nin en büyük eyaletlerinden biri olan kuzeydeki Minnesota’da bulunan “Superior” gölü yakınlarında yaşayan John Unger, 1993 yılında 8 aylık Schoep isimli köpeği sahiplenir ve evine getirir.
Genelde köpeklerin insanlara yaklaşımı ve dostluğu  Schoep tede  kendini gösterir ve iki dost uzun yıllar birlikte yaşarlar.

Bu güzel mutlu yaşamlarının son yıllarına doğru artık yaşlılık nedeniyle  Schoep’ un fizyonomisinde bazı arazlar görülmeye başlar, gözlerine yavaş yavaş katarakt inmiş ve görme yetisi zayıflamış, bacak eklemlerinde ise iltihaplanma oluşmuştur, sevimli köpeğimize en çok acıyı verende bu hastalıktır.

John çocuğu yerine koyduğu Schoep in tedavisi için elinden gelen ne varsa yapmış, internetten bağış toplamış ama kesin tedavisi mümkün olmamıştır. Sadece ağrılarını hafifletebilmiştir.


Bir dostu John Unger’e bu tip hastalıklarda su terapisinin çok yararlı olduğunu ve hayvanın rahatlıyacağını söylemiş mümkünse uyku saatinden önce ona su terapisi yaptırmasını önermiştir.


Arkadaşının önerisini değerlendiren john köpeğini yanına alarak yakınında bulunan Superior gölüne gider ve kucağına aldığı Schoep le birlikte suya girer.

Burada başlar bu iki dostun dostluklarının dünya internet sitelerinde boy göstermesi ve ilk adımda, aynı zamanda çok iyi bir hayvan sever olan Doğa Fotoğrafçısı Hannah’ın göldeki bu inanılmaz dostluk olayını ölümsüzleştirmek istemesiyle atılmış olur.

Bu deneyden sonra köpeğinin çok rahatladığını ve gölden çıktıklarında oldukça güzel bir uykuya daldığını gören John hergün aynı uygulamaya devam etmiş, bundan çok memnun olan ve alışan Schoep, suyun içindeyken başını sahibinin omzuna koyarak rahatladığını ve minnettarlığını bu şekilde ifade etmeye çalışmıştır.

Çekilen fotoğraf ve videoların internette yayınlanmasıyla tıklama rekoru kırılır ve John Unger ile Schoep’in dostluğu tüm dünyaya yayılır.

Ancak tüm canlılarda olduğu gibi sevimli dost Schoep’ininde 20 nci yaşında vadesi dolmuş ve bu ikili güzel dostluk 2013 yılında son bulmuştur.

DİP NOT :
"Ey Birleşmiş Milletler, Ey dünyanın gelişmiş ülkeleri... Okyanusta ağa takılıp mahsur kalmış, ölmek üzere olan balina ile uğraşacağınıza" diyen bir TBMM Başkanı ile hemen arkasından yine aynı mealde "Ey Birleşmiş Milletler ve Güvenlik Konseyi Üyeleri, Kuzey Kanada'daki Fok balıklarıyla ( Kanada'nın  kuzeyindeki denizde kürk üretimi için sopalarla kafalarına vurularak öldürülen foklardan bahsediyor) uğraşacağınıza" "Başınızı çevirinde Suriye ve Mısır'a bakın" diye emrindeki tüm TV kanallarından dünyaya mesaj gönderen bir Başbakan'ın mensubu bulunduğu partiyi %50 ile iktidara getiren ülkemizde bu makale ne kadar ses getirir göreceğiz.

ETİKETLER  : JOHN UNGER - KÖPEĞİ SCHOEP - 20 YILLIK DOST - İNSANLIK - KÖPEĞİNE HER AKŞAM         GÖLDE TERAPİ - İSLAMDA HAYVAN SEVGİSİ - TÜRKİYE'de HAYVANLAR

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


Anne köpeği ile yavrularını dünyaya tanıdan bir aile.
Evlerinin bir odasını sevgili köpeğine ayıran aile, şimdide yavruları ile birlikte bu güzelliği dünya insanları ile paylaşıyor.
Ailenin yaşadığı ülke ne Türkiye nede Türkiye gibi bir islam ülkesi.

Yeni Gelen Türk Göçmenler Yüzünden Rahatı Kaçtı Eşeklerin
Kıbrıs'ın Kuzey doğusunda Anadolu'ya doğru uzanan Karpaz Yarımadası'nın sahibi eşekler 100 yılı aşkın zamandır orada özgürce yaşamakta.
Ancak ne varki Kıbrıs Harekatından sonra Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içinde kalan bu topraklarda, eşeklerin rahatı kaçmış durumda çünkü Türkiye'den gelenlerin yerleştiği bu bölgede silahla vurulan savunmasız eşeklerin sayısı hızla artıyor...

Hayatını Kurtaran Sahibine 11 Yıl Dostluk verdi.
Yağmurlu bir akşam vakti sokakta tek başına yardıma muhtaç dolaşırken X Adamı görüyor ve ayaklarına dolanıyor minik yavru kedi al beni dercesine.
X Adam alıyor onu arabasına gidiyor, henüz bir aylık kadar küçük olan minik yavru üşümüş olmalıki sevinçeten adamın montunun içine atıyor kendini ve 11 yıllık dostluk başlıyor...BENZER KONULAR

İzmir'de kedi vahşeti, cezası 3 ay hapis ve tecil.
Dışardan gelipte Güzel İzmir'in adını kirleten alçaklardan bir tanesi daha, üstelik ÜNİ öğrencisi, ne demeli bilmemki, bu şerefsiz okusa, diploma alsa ne yazar, yarın tek başına gördüğü bir çocuğa ne yapar.
Burası elin gavuru Fransa , yavru kediyi 2 m.den aşağı bırakan adama 2 yıl hapis 30 Bin Euro para cezası
Elin gavuru neolacak yani, ceza verdiğin canlı insan, bir hayvan için bir insana bukadar ceza verilirmi, yazık değilmi, gel Türkiye'ye adaleti gör, 84 TL.yeterde artar bile.

Burası elin gavuru Japonya ve 10 yıl ölen sahibi geri gelecek diye bekleyen sadık köpek.
Japonya'da kendisini çok sevdiğini bildiği sahibi profesör, görevdeyken ölüyor ve her akşam onu garda karşılayan köpeği , ölünceye kadar her akşam garda onu bekliyor. Sevginin gücü.
Burası elin gavuru Avustralya, bir kadının atını kurtarma çabası.
Bizde olsa nemi olurdu, söylenmesi dahi insan olanın içini yakan cinsten, sözde at işkence çekmesin de sevmek, sevilmek sözcükleri nerede kaldı.Burası Türkiye bir şiddet daha, alçak yaratık herzamanki gibi serbest.
Bilmem nekadar sabıkası olan pisliğin teki, yerde uzanmış kimseye zararı dokunmayan köpeğe tekme atıyor, yanındaki şerefsizde resmen sırıtıyor, diğer görenlerin ise gıkı çıkmıyor. Hem müslümanız hemde Türk ve dünyanın en merhametli toplumuyuz biz!!!

Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020