Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

10.6.13

0
Google, Maurice'nin 85.Doğum Yıldönümü Kutluyor


GOOGLE, ÜLKESİNİN YAZARINI DÜNYAYA BÖYLE TANITTI

Bir araştırma yada aklınıza takılan bir konu olduğu zaman ne yaparsınız, tabiki İnternette sörf.
Bu gün 10.Haziran.2013 Pazartesi, bende öyle yaptım ve sitem için hazırladığım bir konu üzerinde araştırma yapmak üzere Google giriş sayfasını açtım.(Genelde Google, Yahoo ve Yandex arama motorlarını kullanırım)
Anahtar cümlemi yazacaktımki Google başlık kelimesinin ortasında sevimli bir maymun figürü beni tıklayın diye yırtınıp duruyor.
Hatırı kalmasın dedim ve tıkladım ve karşıma yürüyen, koşan onlarca sevimli hayvan ve insan figürü çıktı. Kendi etrafında dönen çember üzerindeki bu figürlerin tamamı çocuklara has hikayelerin, masalların bilinen kahramanları ve hepsinin hızlı adımlarla bir noktaya gittikleri belli.
Nihayet istedikleri yere geliyorlar, eski bir masa, üzerinde mumlar ve 85 rakamı olan büyükçe bir pasta, başka bir ayrıntı yok.

Kendi araştırma konumu unutup nedir bu 85 rakamlı kutlama dedim ve araştırmaya başladım. Oldukça  başarılı bir animasyon ve gizemli 85 rakamının sırrını nihayet çözdüm.
Google firması, aynı zamanda ressam olan ve çocuk edebiyatı üzerine eserleri kaleme alan, dünyanın en ünlü yazarlarından Broklyn/New York 10.Haziran.1928 doğumlu Mourice Sendak'ın 85 nci doğum yıldönümünü kutlamış bu vesile ilede onu dünyaya tanıtmıştır.
Sevgili izleyiciler cahilliğimi mazur görsünler, en azından ben tanımış oldum Sendak'ı Google firmasının bu başarılı doodle'siyle.

Mourice Bernard Sendak kimdir kısaca tanıyalım :
ABD nin New York kenti Brokly bölgesinde doğan ve 8.Mayıs.2012 tarihinde ölen Sendak, yoksul sayılabilicek Yahudi bir ailenin çocuğudur ve babası terzilik yaparak ailesinin geçimini sağlamaktadır. Bu yüzden Sendak küçük yaşta eğitimini yarıda bırakarak çalışma hayatına atılır ve yeteğine uygun olarak resimli çocuk hikayeleri yazmaya başlar.

İlk resimli kitabı olan Kenny's Window 1956 yılında yayınlanır ama onun tanınmasına neden olan eseri 1963 yılında yayınlanan Where The Wild Things Are (Türkçe adı ile Canavarlar Ülkesinin Kralı) adlı resimli çocuk kitabıdır ve bu kitap sayesinde Caldecott ödülünü kazanmıştır.
Yazar bu ödülünün ardından Hans Christian Andersen ve Astrid Lindgren Ödülleri ile Laura İngalls Wilder Madalyasını'nıda kazanmıştır.
83 Yaşında vefa eden Sendak'ın cesedi sonradan yakıldı.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020