Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

2.5.13

0
Skype-Messenger Kurulumu


MESSENGER-SKYPE BİRLEŞİK KURULUMU 

 SKYPE NEDİR :                   
Skype, Messenger yada Face Book gibi üyeler arasında iletişim sağlayan, resim, video ve birikimlerin paylaşılmasına yardımcı olan bir sanal programdır. Skype nin diğerlerinden tek farkı, dünyanın neresinde olursa olsun tüm sabit ve GSM telefonları ile ücret karşılığı irtibat kurar ve görüşme sağlar. 

23.Nisan.2003 Tarihinde Skype.com ve Skype.net domain(alan adları) ile İnternet dünyasına katılan ve VoIP teknolojisini kullanan Skype nin amacı internet aracılığı ile üyeleri arasında yazılı, sesli ve görüntülü iletişim ile İnternet üzerinden sabit yada GSM telefonlarına yönelik irtibatı sağlamaktır. 

Bu amaç için hazırladıkları ve peyderpey gelişen beta sürümlerini 2003-2004-2005 yıllarında yayınlayan şirket, kısa zamanda büyük bir başarı sağlamış ve 2005 yılının Mayıs ayında aktif kullanıcı sayısı 3 milyonu aşmıştır. Bu kadar kısa zaman içinde (3 yıla yakın) inanılmaz yükseliş gösteren sitenin bu durumu sermayedarların dikkatini çekmiş ve Ekim-2005 ayında 2.6 Milyar dolara eBay.com şirketine satılmıştır. 2011 Yılına kadar bu şirket tarafından işletilen Skype, Mayıs-2011 ayında ise Microsoft tarafından 8.5 Milyon dolara satın alınmış ve bu tarihten sonrada MSN.Messengerle birleştirilmesine karar verilmiştir. 
Yapılan yazılım değişiklikleri ile Messenger-Skype uygulamasına geçilmiş ve Mayıs-2013 ayından itibarende Live Messenger in kullanılmasına son verilmiştir.

SKYPE-MSN MESSENGER YÜKLENMESİ :  
Skype-MSN yüklenmesi, Live Messencer otorum açma aşamasındaki “Skpye geçin” uyarısına ve komutlara uyularak yapılabileceği gibi, direk internetten indirilerekde gerçekleştirilebilir.

Biz burada İnternetten program indirilerek kurulumun nasıl yapılacağını açıklıyacağız :
1-  Skype’nin ücretsiz 6.3.59 sürümünü indirmek için burayı tıklayın. Açılan Tamindir sayfasındaki “Hemen İndir” (Skype setup full.exe-29.23 MB) seçeneğini tıklayın ve programın indirilmesini bekleyin. 
2- Belgelerim-Downloads klasörü içinde veya masa üstünde indirilmiş bulunan “Skype Setup”(SkypeSetup.exe) dosyasını çift tıklayın ve “Çalıştır” seçeneğini tıklayıp komutları takip edin. 
3- Yükleme tamamlanınca açılan sayfa “oturum açma” sayfasıdır. Burada karşımıza iki seçenek çıkıyor : 
a)  Sadece Skype de oturum açma. Sayfa solundaki Rümuz ve parola hanesine, Skype ye üye iseniz Nikinizi ve parolanızı yazıp Skype de oturum açmış olursunuz. 
b)  Skype-MSN birleşik oturum açma. Bu karelerin hemen sağındaki “Microsoft Hesabı” tıklanır ve açılan karelere MSN adresi ile parolasını yazarak Messenger oturumunu açmış olursunuz. Oturum açıldığında tüm MSN. Arkadaşlarınız aynen sol tarafa aktarılır. Bu sayfada, çevrim içi, çevrim dışı listesi sol tarafta, yazma, telefon işlemleri ve mesajlar ise sayfa sağındadır. 

DİKKAT : 
Skype-MSN oturum açma sayfasının açılabilmesi için PC de en düşük “İnternet Explorer” sürümü 7.0 olması şarttır. Daha alt sürümlerde bu sayfa açılmaz. 
Sürüm daha alt seviyede ise İnternet Explorer 7.0 yüklemek için Burayı tıklayın ve açılan siteden programı indirip komutları takip edin, yükleme sonunda PC tekrar kapanıp açılması gerekir. Skype-Messenger kullanılmaya hazır ve Live Messenger gibi yazışmalar, sesli ve görüntülü görüşmeler artı telefon irtibatları hizmetinizdedir. 
Titreşim haricinde hemen hemen Live Messengerdeki benzer ifadeler, avartlar, göz kırpmalar, çeşitli zil sesleri ve müzikli uyarı sinyalleri skype de, Skype Plus sayesinde uygulanabilmektedir.


NOT : Skype-MSN de, gelen-giden Mail sayfasına(Outlook) geçiş butonu bulunmadığından, Outlook sayfasını önceden bulup, masa üstüne, sık kullanılanlara yada belirliyeceğiniz herhangi bir klasör içine kayıt etmeniz gerekmektedir.
Bunun için MSN Ana Sayfasını açınız ve sayfanın sağ tarafında bulunan seçeneklerden Outlook.com seçeneğini tıklayınız ve MSN adresiniz ile parolanızı yazarak, "Oturumu Açık Bırak" kareciğini işaretleyip oturumu açınız ve sayfayı kaydediniz.Kayıtlı sayfayı açtığınızda görünen mailler, kayıt tarihine kadar gelmiş olanlardır. Daha sonra gelmiş mailleri görmek için "Gelen Kutusu" nu tıklamanız gerekecektir. 

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :
Adınıza kayıtlı kaç tane mobil telefon var, biliyormusunuz?
Skype - Messenger Kurulumu
SKYPE de Çoklu Oturum Açma
İnternet Dünyasında Siber Saldırılar
Mozilla / Firefox da kaybolan araç çubuğu öğeleri 
 


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020