Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

9.2.13

0
Sanat Hayranı Bakkal!


SANAT SEVER ! BAKKAL ve MADALYONUN ARKASI


Ülkenin acı gerçekleri bazen karikatür ile bazen fıkralarla bazende böyle skeçlerle dile getiriliyor. Hazırlayıp paylaşımda bulunanların ellerine sağlık.

Sanat sever bir genç, çantasında sprey boyalar sanatını sergiliyecek yer arıyor ve kapalı bir dükkan kepengini gözüne kestirip başlıyor resmi yapmaya ve tamamlıyor duvar tablosunu, gelip geçenlerin tebessüm içeren bakışları arasında.

Bu arada dükkan sahibi bakkal görünüyor kapıda. İnsani gelişmişlik açısından çok fakir olduğu belli oluyor tavrından, tabi sanat açısından da aynen öyle. "Başlarım böyle sanata" deyip gence çıkışmaya başlıyor, genç ise mantıklı, yontulmamış kalastan bina yapılmaz diyor ve kaçıyor, bakkalda arkasından.
"Ben böyle sanatın içine tükürürüm" diyen birisini, ülkenin gözbebeği sayılabilecek bir şehrine üstelik TC.nin başkenti olan Ankara'ya Belediye Başkanı seçen, aynı kültürden gelen ve "Kaldırın bu ucubeyi burdan" diye bir heykeli işaret eden birisini, uzay çağının ortasında ülke yönetimine getiren bir milletten, başka nasıl bir bakkal çeşidi beklenirki.

DİP NOT:
Seçene suçlu dedik, seçilenide beğenmedik de, hiçmi suçu yok, 60 yıldır iktidara gelemiyen yada bir türlü gelmek istemiyen kronik Muhalefet Partisi CHP.nin.

Devletçiliğin yok olduğu bir dünyada hala ekonomide devletçiyim, liberal ekonomi sömürü düzenidir, özel sektöre karşı değilim ama taşaron işçiler benimdir vede illada altı ok, vatan, millet, sakarya hikayelerini ağzından düşürmeyen CHP, bu köhneleşmiş görüşlerle iktidara gelinemiyeceğini bilmiyormu, yada biliyor da bu kadar vekil bize yeter, nasıl olsa biz yönetim kademesi hep seçiliriz, niçin riske girelim mi diyor dersiniz.


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020