Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

22.1.13

0
Suriye’de El-Cezire Muhabirinin Öldürülmesi


SURİYE’de GAZETECİ MUHAMMED’in Öldürülmesi ve Düşündürdükleri.


20-21.Ocak günlerinde gerek yazılı ve gerekse görsel basında Suriye olayları hakkında malum haberlerden birtanesi resimler ve videolar eşliğinde geçiyor.

Suriye’nin Dera kentinde El-Cezire Televizyonu adına çalışan diye belirtilmiş isede, aslında başını El-Kaide militanlarının çektiği sözde Suriye Özgürlük Ordusu! adına çalıştığı belli olan ve birisinin ayağı taşa takılıp düşse, Esat yaptı diye dünyaya haberler ileten Suriye’li muhabir Muhammed-el Hourani,  Esad’ın keskin nişancıları tarafından vurularak öldürüldü.

Aynı zamanda iç savaş başladığından itibaren, militan muhaliflerin safında yer alan ve bir aktivist olan muhabir Muhmmed ile yanındaki militanlar, karşı sokağa gitmek için bir caddeyi geçmeleri gerekiyordu.

Caddeyi ilk geçecek olan militan, arkadaşlarına “Keskin nişancılara dikkat edelim” diye uyarıda bulunuyor ve koşarak caddeyi geçiyor. Videodan izliyoruz, militan geçerken ateş eden yok, ardından muhabir koşmaya başlıyor ve anında da ateş ve üç kurşunla yere düşüyor, onun arkasından bir militan daha koşuyor yine ateş yok, sonrasında kaç kişi yardıma gidiyor bilmiyoruz ama hiç ateş eden yok.

Ne tesadüftür ki muhabire ateş eden keskin nişancı, diğerlerini es geçiyor, kurşunumu bitti dersiniz yoksa militanlarla arkadaşmı?


Alıştık artık böyle, muhaliflerin yaydığı yalan dolan haberlere vede usandık, bıktırdılar açıkçası. El kaidenin gözü kanlı militanları camiyi havaya uçurur, haber Esad ın uçakları, bakmışsınız bir grup insan içinde bomba patlatır, Esad bombaladı, saymakla bitmez.

Olayın ilginç tarafıda bu asılsız haberler bizim medyada defalarca tekrarlanır, kendileri inanırlarmı bilemem ama, inandırmak için ellerinden geleni yaparlar.

Bir gün olsun  çapulcular ordusunun olumsuz davranış yada hareketlerini içeren haberlere rastlamadık nedense. Meğer ne disiplinli bir orduymuş, yarısını paralı teröristlerin oluşturduğu bu saldırganlar örgütü, öğrenmiş olduk ülkemizin gözde tarafsız medyasından doğrusu.

Onlarada istemeden de olsa hak vermek gerek bence, bir Osmanlı geleneği sürüp gider, büyüklerimiz, ulu hakanımız ne eylerse doğru eyler cinsinden.

Ülkenin Başbakanı vede ileri gelen sözcüleri saat başı kürsüye çıkarak “Esed teröristir, Esed zalimdir, Esed halkını bombalıyor…” vs. vs. deyip, çoğunluğunun nereden geldiği dahi belli olmayan muhalefet gruplarını yüceltirse, medya ne yapsın, büyüklerimiz ne söylerse doğru söyler der ve desteğini sürdürür. (Dünün saygın Başer Esad’ı bu gün Esed oluverdi, buda ayrı bir konu olsa gerek)

Ancak iktidarların bu kadar abartılı desteklenmesi yada her söylediğine harfiyen uyulmasının arkasında bir şeyler arıyor insan.

Bunlardan açık seçik bilineni iktidardan çekinme geliyor, çekinmeleride doğal karşılanmalı bence, çünkü karşı tezi savunanların yada aşırı eleştiride bulunanların başlarına ne geldiğini görüyoruz. İktidarlar kendilerini Devlet yerine koyar, yargıda, yasamada benim derse o iktidardan korkulur, eleştirilmez, eleştirenlerde, halk tabiriyle alır başına belayı.

Diğer konu ise adeta sır küpü. Adı kendisine münhasır bir kasa, öyle bir kasa ki içinde hiç para eksik olmaz, biterse doldurulur, nasıl ve nerelere harcandığı, kimlere verildiği ne kadar ödeme yapıldığı sorulamaz, açıklanamaz yani ismi gibi kapalı bir kutu, meşhur Örtülü Ödenek.

Şeydanda dürtüyor adeta, acaba diyor insan, bu kapalı kutudan biyerlere para trafiğimi oluyor. 
Rahmetli Menderes’in açıklamalarını dinledikten sonra öğrendik, en azından ben öğrendim. 

Nice isim yapmış yazarlar, çizerler vede gazeteciler o devirde, muhalefetin muhalefeti olmak şartıyla, bir mektup, telefon yada aracıların yardımıyla milyonluk ulufeleri ceplerine indirmişler.
Efendim ne demiş atalarımız “Devletin malı deniz yemeyen…..” gerisini siz getirin.

Aklıma gelmişken bu arada, alnının teriyle, elinin emeğiyle kazanıp verdiğ paranın nereye gittiğinden habersiz halkımız ne yapar, çok basit :

Bol bol şak şak yapar,kuzu kuzu oyunu verir çekilir kenara, varsa yoksa öbür dünya, cennet-i mekan rüyası. Kaderci vede tevekkül sahibi halkımız için bu dünya deneme dünyasıdır , önemli olan öbür dünya der ve ölünceye kadar uğraşır, didinir öbür dünya için.
Bu dünya nimetleri için uğraşanlar akıllarını kullanamayanlardır der hep ama, nedense bu akıllarını kullanamayanları yine kendisi seçer başına getirir.

SON BİR NOT : Sevgili izleyiciler, siz siz olun, dernekmi kurarsınız, şirketmi açarsınız yada yeni bir çocuğunuzmu doğar, zinhar ismini “Çağdaş” koymayın. Yoksa bir gün gelir sabahın beşinde kapınız çalınır. Büyük İnsan Türkan Saylan’ın başına gelenleri unutmayın.
Sevgiyle kalın.

GAZETECİNİN ÖLÜME KOŞMA ANI VİDEO.

20 min-banner TR_560x40_20minutes_v1 Image Banner

Zayiflama_zanox_generic_banner Zayiflama_zanox_generic_300x250 Image BannerHiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020