Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

19.11.12

0
Dondurulmuş Limon ve Yararları


PRATİK BİLGİLER (SAĞLIK)

DONDURULMUŞ LİMONUN MUCİZELERİ

Genelde limon deyince ilk aklımıza gelen C Vitamini, limonata ve benzerleri gibi sıvı içecekler ile salatalara, yemeklere verdiği lezzet olur.

Bu nedenlede suyu çıkarılmış limonu artık değeri kalmadı diye çöp kutusuna atarız, atarız da nekadar sayısız vitaminin çöpe attıldığının farkında olamayız.
İnternet sitelerinden topladığım bilgilere göre, limonun sıkarak suyunun içilmesinden ziyade esas yararı, hiçbir yerinin atılmadan tamamının yenilmesiyle ortaya çıkmaktadır.

Ayrıca dondurulmuş limonun rendelenerek yemeklerin üzerine serpilip tüketilmesi tüm besleyici özelliklerinin kullanılması anlamına gelmektedir. 
Uzmanların açıklamalarına göre dondurulmuş limonun rendelenerek yenilmesiyle, suyundaki vitaminden takriben 10 kat daha fazla vitamin alınabilmektedir.

Yapılacak işlem çok kolay. Limonları yıkıyorsunuz ve soğutucunuzun derin dondurucu (deep freze) bölümüne yerleştiriyosunuz ve devamlı orda kalıyor. İhtiyaç hissettiğinizde alıp, rendeden geçiriyor sonrada çorbalar dahil servis edilmiş tüm salata ve yemeklerin üzerine sos niyetine serpiştiriyosunuz okadar.

YARARLARI :
1- Vücudu dinçleştirir ve toksinlerin yok olmasını sağlar.
2- Kanser hücrelerini öldüren mucivezi ürün limonun,  kemoterapiden daha etkili olduğu ve kemoterapi ilaçlarının korkunç yan etkilerini göstermediği belirtilmektedir.
Dünyanın en büyük ilaç firmalarından birisinin 1970 yılından beri 20 nin üzerinde yapılan laboratuar testlerinde, limon ekstrelerinin uygulanmasıyla, içlerinde kolon, meme, prostat, akciğer ve pankreas da olmak üzere 12 kanser türünde başarılı sonuçlar alınmıştır.
3- Ayrıca limon ağacından elde edilen bileşiklerin, tüm dünyada kullanılan ve tıpta geçerli sayılan kemoterapi ilaçlarından Adiamycin ürününe göre kat kat daha yararlı olduğu saptanmış ve bu bileşiklerin, kanser hücrelerini yok ettiği yada üremesini durdurduğu görülmüştür.
Dahada şaşırtıcı gözlem ise, limon özü nün kanser hücrelerini tahrip ederken, sağlıklı hücrelere hiç zarar vermediğidir.
Bu yüzden ilaç firmaları kanser tedavisinde kullanılmak üzere, limon özünün sentetik versiyonunu üretebilmek için laboratuar çalışmalarına hız vermişlerdir.
Kemoterapi ilaçlarından yüksek kazançlar elde eden ve yatırımlarını bu yönde yapmış bulunan uluslar arası ilaç şirketlerinin zarar görmemesi için batı blog tıp otoriteleri limonun bu gizemli özelliğini sır gibi saklamakta, resmi yayınları içine dahil etmemektedirler.
Zaten bu gün hangi tıp doktoruna sorsanız limonun bu özelliğini, alacağınız yanıt, denemeleri yapılmayan ve resmi literatürde yayınlanmayan herhangi bir ürün, yararlı olsada tavsiye edilmez olacaktır.
Oysaki Rusya Bloku ülkeleriyle Çin’de limon ve limon ağacı bileşikleri kanser ve diğer hastalıklarda tavsiyeden öte, devlet hastanelerinde rahatlıkla kullanılmaktadır.

4- En ilginci ise özellikle urlar, yumrular, kistler ve tümörler üzerindeki etkisidir.
5- Geniş spektrumlu anti-bakteriyel olarak, iltihaplara/enfeksiyonlara,  mantara karşı etkilidir ve kullanılmaktadır.
6- Dahili parazit ve bağırsak kurtlarına karşı son derecede etkilidir.
7- Yüksek tansiyona karşı kan basıncını düzene sokar.
8- Anti-deprasyon ilaçları yerine kullanılır, strese ve asabi bozukluklara iyi gelir.


BENZER KONULAR :
Şifalı Bitkiler Bölüm.1 A-B
Şifalı Bitkiler Bölüm.2 C-Ç-D
Şifalı Bitkiler Bölüm.3 E-F-G-H
Şifalı Bitkiler Bölüm.4 I-K-L
Şifalı Bitkiler Bölüm.5 M-N-O-Ö-P-R-S-Ş
Şifalı Bitkiler Bölüm 6.T-U-Ü-V-Y-Z
Çiçekler ve Tohumları

Yararlı Reçeteler Bölüm.1
Yararlı Reçeteler Bölüm.2
Yararlı Reçeteler Bölüm.3

Diğer tüm bitkiler-Reçeteler-Pratik bilgiler-vs.Kategoriler Bl.den Bulabilirsiniz.

BUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR :

Katliam Virüsü
Petrol tröstleri, silah sanayi gibi dünya ticaretini kendi alanında elinde bulunduran Dünya sağlık sektörüde servetlerine servet katmak için, her yıl adı duyulmamış gripler ortaya çıkarır ve aşılarını, ilaçlarını piyasaya sürer.
Şimdide Katliam Virüsü çıkarıyorlar, insanoğlu haberin olsun, özellikle islam dünyasınıda içine alan geri kalmış ülkelerde.Böğürtlen ve Yararları
Böğürtlen deyip geçmeyin , bu kendi kendine dağlarda , ovalarda kıyıda köşede yetişen ve yararları sayılamıyacak kadar çok olan güzelim dikenli böğürtlenleri bulduğunuz yerde atıştırın.
Kanser gibi, şeker gibi, kalp gibi ölümcül hastalıklara davet çıkaran et mamullerine hücum edeceğinize, genelde sahipsiz olan bu meyveler yazın heryerde elinizin altında. Dondurulmuş Limon
Evet limon da dondurulurmu demeyin , hemde harika olur dondurulmuş limon , suyunu çıkarmak için uğraşmak yok , ufalayın atın salataların , yemeklerin içine kabuklarıyle beraber , yararlanın her türlü vitaminlerinden.
Limon ve Sarımsak
Limon ve sarımsak , eh yanına birde soğan eklersek , değme keyfine , tabi dünya sağlık tröstlerinin
SS askerleri karşınıza dikilmezse , öyle ya zıkkımın kökünümü yesin zavallılar , dolarlarına dolarları nasıl katacaklar.
Boşverin onları , ne yaparsa yapsınlar , yeterki siz "Sarımsağı gelin ettmişler 40 gün kokusu çıkmamış" kandırmacısını bir kenara atın , ömrünüze ömür katın.

Serrin'in Sofrası
Beslenmek için aklınıza ne gelirse tamamı bu sitede dersek yalan olmaz. Çorbasından , tatlısından , turşusundan , limonatasına , kokteyline kadar derlenmiş , toplanmış bir araya getirilmiş.Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020