Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

11.10.12

0
Suriye’de El-Kaide MilitanlarıHAMASET NUTUKLARI İLE HALKI UYUTMAYIN

Suriye konusunda Ulusal TV haber kanalları yetmiyor artık iktidar sözcülerine, birkaç tane daha açılsa iyi olur. 
  Özgür savaşçısı değil resmen katil
Hangisini açsanız ya Başbakan, ya yardımcılarından birisi yada parti sözcüsü çıkar karşınıza, bu yetmezmiş gibi açık oturumlarda, nerede iktidar yandaşı, savaş meraklısı, gözleri kan bürümüş, savaş çığırtkanı, adının başında prof. olan insan vede hangi gazetede köşe yazarı olduğunu kendilerinden başka kimsenin bilmediği yazar varsa hep bir ağızdan pohpohlar dururlar iktidarı. Eh bunları ekrana çıkarmakta da çok gayretkardır, kendilerinin  tarafsız yayın yaptığını söyliyen iktidar borazanı haber kanalları.

Artık inanırlılığını kaybetmiş bu haber kanallarının birinin akşam haberlerini izliyorum, izliyenlerinde dikkatini çekmiştir sanırım. 

Muhabir video eşliğinde, Hatay’a yakın sınır bölgesinde birçok yaralının ve sivilin Asi nehrini yüzerek geçtiğini ve Suriye askerlerinden canlarını kurtarmak için Türkiye’ye sığındığını, sınırı geçen yaralıların ise anında hastanelere sevk edildiğini acındırarak anlatıyor, utanmasa Esad’ın katliamından! kaçan siviller diyecek ama bir türlü dili varmıyor. 

Bunlardamı Esad'dan kaçıyor.
Basının bu kadar yalancısınada pes
Sonrasında da azda olsa gerçeklere yakın durumda olayı açıklıyor. Asi Nehri karşısındaki kasabayı ele geçirmeye çalışan 500 kadar özgür Suriye ordusu askerleri, direnişle karşılaşıyor, bir çok ölü ve yaralı vererek geri çekiliyor. Asker dedikleri ise bir türlü dile getiremediği El-Kaide militanları, oda biliyor bu gerçeği ama söyliyemez, söylettirmezler. 
                                                            Dayan el-kaide arkanda Türk ordusu                                                                                                                         
Sağolsun ülkemiz cefakardır, yardım severdir, Suriye konusunda hiç taraf tutmaz ama gelen yaralı militanları en güzel hastanelerde tedavi eder, iyileştiğinde ise yine savaşmak üzere geri gönderir. Hatay sokaklarında bu saçı sakalına karışmış militanları görüp ürken halkın şikayetlerine ise bir yetkili çıkar ortaya hemen cevabını verir, onlar Suriye’den pasaportla gelen sivil masum Suriye vatandaşlarıdır der.
Vatandaşımız hayır bunlar benzemiyor sivillere dese ne yazarki, imam bildiğini okur, yönetim ne derse doğru söyler.

Müftü efendi sen bari yalan söyleme
Sayın AKP yöneticileri Suriye konusunda size destek veren ve özelliklede bunlardan size sonuna kadar inanan iyi niyetli dindar kesimi kandırmayın, kandırmayın çünkü onlar siz ne söylerseniz ona inanırlar, boy boy cuma namazı görselleri, yaşam tarzınız, giyiminiz kuşamınız, eğitim geçmişinizle onlar sizi kendilerinden sayarlar. 
Onun için onlara, dış baskılara kulak asmadan gerçekleri ve doğruları söyleyin.

Sayın tarafsız vede yalan habersiz görsel basın yöneticileri ile düşünürler, yazarlar, halkın bu kesimine karşı  kardırmacılara sizde ortak oluyorsunuz. Çünkü onların haber kaynağı sadece görsel basındır, ne günlük gazete karıştırırlar, ne internete girip yerli yabancı yayınları izlerler, onların varı yoğu Tv.kanallarıdır. Sizde gerçekleri açıklamaktan kaçınmayın, doğru bilgilendirin onları.
Hernekadar bu gün için iç, dış baskı ve tehditlerle doğrular gizlenmiş olsada bir gün gelir çıkar ortaya, bu halk gerçekleri öğrenir, kandırıldığı fark eder, ozamanda sizler güvenirliliğinizi bir daha geri gelmemek üzere kaybedersiniz ve onların yüzlerine bakamıyacak duruma gelirsiniz.

Sizler gerçekleri bizlerden çok daha iyi bilirsiniz ama yinede bir hatırlatmada bulunalım :

1-Afrika ve Arabistan yarımadasındaki “Arap Baharı” hikayesi ne o ülke vatandaşlarının isyanı nede özgürlük ve demokrasi arayışları sebebiyle ortaya çıkmıştır.
2-Olay ABD ve batı dünyasının gelecekteki planlarının bir parçasıdır ve onlar tarafından organize edilmiştir.
3-Plan başta çok güzel yürürken Suriye’de engele takılmıştır, bunun sebebide Rusya ve Çin’in desteği ve Suriye’deki halkın değişik etnik yapısıdır.
4-Öyle batı ülkeleri ile AKP iktidarının söylediği gibi, Suriye’de Esad yalnız değildir, halkın yarısı muhalif ise yarısıda onu desteklemektedir.
5-Yine AKP iktidarının veryansın beyanatlarındaki gibi Suriye yönetiminin halkı katlettiği iddiası ise tamamen gerçeğe aykırıdır, Suriye ordusu sadece şehir ve kasabaları işgale kalkan El-Kaide liderliğindeki, dünyanın dörtbir yanından gelen 5 bini aşkın islami milatanlar ile bunların yanında isyana kalkışan bir kısım sunni  Müslüman militanları püskürtmek için savaş vermektedir.
6-Suriye ordusu kentlerin varoşlarında gizlenmiş bu militanlara karşı bombardımana başlamadan önce, camilerden halka seslenmekte, sivillerin kenti terk etmesini bildirmekte sonrasında asileri bombalamaktadır.
7-AKP iktidarı içine düştüğü tuzağı halka açıklamalıdır ve bu tuzak şöyle açıklanabilir :  İlk etapda Suriye’de yönetimin devrilmesi olayı, ABD ve batı ülkeleriyle birlikte gerçekleştirilecekti. Ancak bu ülkeler gerek ilerdeki zorlukları görerek ve gerekse kendi halklarının karşı geleceği düşüncesiyle saldırı planından vazgeçtiler. Olaya çok hızlı giren ve kraldan çok kralcılığa soyunan Türkiye ise onların geri adım atmasıyla yalnız kalmış ve daha olaylar gelişme aşamasında iken, isyancılara tam destek vermek gibi bir hataya düştüğünden geri adım atamaz duruma gelmiş ve bu yüzden Türkiye-Suriye savaşını dahi göze almıştır.
8-Girdiği bu çıkmazdan kurtulabilmek için iktidarıyle, görsel medyası ve savaş çığırtkanı sözcüleriyle saldırı için fırsat kollayan AKP yönetimi nihayet bu fırsatı, Akçakale’ye yanlışlıkla düşen ve kimin attığı belli olmayan top yada havan mermisiyle yakalamış oldu ve hemen akabinde “Suriye ülkemize saldırdı” yaygaralarını kopararak, meclisten saldırı tezkeresini aldı ve ilk adım olarak sınırdan 10 km. içeriye doğru top atışlarına başladı ve devam etti.
Amaç sınırda sıkışan El-Kaide militanları ile isyancı militanları destelemekti ve bunuda başarıyla devam ettirdi, halada devam etmekde atışlar.
9-Tüm bunların tuzu biberide sivil bir Suriye yolcu uçağının zoraki indirilip sözde silah ihbarı sonucunda didik didik edilmesi oldu.


Gazanız mübarek olsun büyük Türk Milleti. ABD nin oyunuyla vede kimin uğruna yapıldığı belli olmayan bu savaş girişimi hayırlara vesile olur inşallahhhh.

Haydi sıra sizde şimdi İktidarı ile onun borazanı görsel basın ve sözcüler, yukarıda sıraladığımız konularda yanlışlık görüyorsanız şu maddeler yanlıştır deyin, hayır doğrudur diyorsanız vede yüreğiniz elveriyorsa bu gerçekleri birde siz halka açıklayın.

VE BİR DİP NOT :
SINIR BOYUNDA ŞOV YAPAN " İstersek Şam'a üç saatte varırız, Türk bayrağını dikeriz, Erdoğan'ın posterlerini Şam sokaklarında dolaştırız" DİYEN SAYIN VATANSEVER! MİLLETVEKİLLERİ İLE SİVİL OLSUN  RESMİ OLSUN İNSANLARA ŞUNU SÖYLEMEK İSTERİM.
ŞAM'ı BUKADAR MERAK EDİYORSANIZ SİZ GİDİN, ÇOCUKLARINIZI, YAKINLARINIZI GÖNDERİN, ONLAR SAVAŞSIN. BAKALIM OZAMAN BÖYLE PALAVRA ATABİLECEKMİSİNİZ. 

BİR SORUDA AKP GRUP TOPLANTISINDA TAYYİP ERDOĞAN'ın SAVAŞ ÇIĞLIĞI KOKAN KONUŞMALARINA ŞAK ŞAK YAPAN BAY, BAYAN MİLLETVEKİLLERİNE :

KAÇ TANENİZİN ÇOCUĞU, KARDEŞİ, YEĞENİ  HATTA UZAKTAN YAKINDAN AKRABASI ŞU ANDA GÜNEYDOĞUDA SİLAH ALTINDA MEHMETÇİK OLARAK GÖREV YAPIYOR, SÖYLERMİSİNİZ?
 


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020