Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

8.10.12

0
Suriye ve Savaş Çığlıkları
-->
NİHAYET SURİYE’ye KARŞI SAVAŞ AÇABİLECEĞİZ.

Tarih tekerrürdür derler doğruymuş. Yıl 1914, Bir tarafta Osmanlı’nın  dediğim dedik, saray damadı vede yıldırım hızıyla Harbiye Nazırı olmuş çılgın Enver Paşa. Diğer tarafta ise Rusya ve müttefikleri ile savaş halinde bulunan  Almanya.

Almanya, dostum dediği Osmanlı üzerinden Doğu Kafkasya petrol kaynaklarına sahip olmak ve Rusya’yı arkadan vurmak için gizli bir plan hazırlar ve plan uygulamaya koyulur.

Bu dostluk ve desteğe güvenen Osmanlı ordusunda tek söz sahibi Enver Paşa yıllardır kafasında tasarladığı Orta Asya’daki Türk kardeşlerimizle birleşme hayalini gerçekleştirmek için harekete geçer. Önce, Yavuz ve Midilli ismi verilen iki Alman zırhlısı Karadeniz’e açılır ve Sivastopol Limanı ile bazı tesisleri bombalanır.

Bu olayın üzerine Rusya, Osmanlı İmparatorluğu’na savaş ilan eder ve 1 nci Dünya Savaşı’nda tarafsızlığını koruyan Osmanlı, Almanya yanında resmen savaşa dahil olur.
Böylece cengaver, maceraperest ve bazılarının büyük Türk Komutanı dedikleri Enver Paşa sayesinde Osmanlı, kendisini yokedecek savaşa ilk adımını atmış olur.


Yıl 2012 ve Yüce İnsan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ATATÜRK’ün “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” ilkesiyle 80 yılı aşkın zamandır hiçbir savaşa girmeyen ve her defasında tarafsızlığını koruyan bugünün güzelim Türkiye’si.

On yıldır halkın büyük çoğunluk oyu ile iktidarda olan ve en az bir on yıl daha kalacağını söylemleriyle dile getiren bir hükümet (Değişime ayak direyen bir ana muhalefet partisi CHP olduğu müddetçe yirmi yıl daha iktidarda kalırsa şaşmam doğrusu) ve onun Enver Paşa benzeri Dışişleri Bakanı Davutoğlu.

Yandaşlarına göre Türkiye Cumhuriyeti böyle başarılı bir Dışişleri Bakanı görmemiş, bana kalırsa doğru söylüyorlar, böyle ülkeyi Arap bataklığına sokacak hiçbir bakan görülmemiştir.

Diğer tarafta dünyanın jandarması durumunda bir ABD.Tabiatıyle kendi  geleceği ve çıkarları doğrultusunda planlarını hazırlamış, amaç kendisine biat edecek olan bir İslam Dünyası, ama bu dünyanında, nedeni bilindiği halde bir türlü dile getirilmeyen ılımlı Suni İslamdan oluşması, kaderci, şükürcü vede büyüklerimiz ne eylerlerse doğru eylerler gibi teslimiyetçi ruha sahip Müslüman toplumu.

Planınada güzel bir isim bulmuş demokrasi amaçlı Arap Baharı. Demokrasi nedir diye sorarsanız yanıtı hazırdır, iktidarların seçimle belirlenmesi, bu yeterlidir demokrasi için, insan haklarıymış, evrensel hukukmuş  esamesi geçmez bu demokrasilerde.

Bakıyorsunuz baharı atlatmış tüm ülkelerde halkın çoğunluğu Suni İslam, dolayısıylede iktidarlar bunlardan teşekkül edecek, planın uygulanması çantada keklik misali.

Mevcut iktidarları devirmekte çok kolay, gençliği ve dini kesimleri biraz uyandır, başlarınada birer provakatör, aralarınada lideri alnından vurulan El-Kaide’den biraz militan soktunmu iş tamamdır. Gösteriler, sonrası ufak ufak isyanlar, ardından El-Kaide uygulamaları olan canlı bombalar. 
Yönetimde bunlara seyirci kalacak değil tabiatıyle, karşı koyacak, bir devlet anarşi yaratana, isyan edene ne yaparsa onu yapacak. 

Sonrasımı, sonrası malum, başta ABD, İngiltere, Fransa gibi tüm batı ülkeleri yönetim kadroları ve basını veryansın dünyayı ayağa kaldırıyor, katliam var, masum insanlar öldürülüyor yaygaraları ve arkasından natosuyla kendi kuvvetleriyle hücum, ülke yerlebir liderler ya linç edilir ya cezaevinde.
Görev tamamlanmıştır, demokrasi için hür seçimler sonuç bellidir zaten, sunni çoğunlukta olduğu için iktidarda artık, başkaları gelecek değilya, kimde doğurganlık maharet sayılıyorsa çoğunluğu onlar temsil edecek.
Demokrasi aşığı! İnsan hakları savunucusu! ve Evrensel hukuk kurallarına bağlı! Bir yönetim gelir yani Ilımlı İslami Yönetimi.

Olaylar devam ederken bizim gibi az gelişmiş yandaş ve maşa ülkelerde onların yanında. Birgün sıranın kendilerine geleceğini hiç akıllarına getirmeden tabi.

Sözde demokrasi uğruna başlayan Arap Baharı başarılı bir şekilde devam ederken birden ayakları taşa takıldı, bu taş Suriye.

Dünün Esad kardeşi, bu günün Esed düşmanı, arkasında destek veren Rusya, Çin ve İran sayesinde direniyordu ve pes etmiyordu.

Dünyada ne kadar illegal islami militan varsa hepsi toplanmış, biraz bu militanların baskısından  birazda Arap Alevisi sayılan Esad’a karşı kinlerinden dolayı bir araya gelmiş sunni Müslümanlardan oluşan sözde özgür Suriye ordusu ülkeyi kan gölüne çeviriyor.

ABD ve batı akıllı, baktılar karşılarında çetin ceviz Suriye var, bataklığa girmeyiz dediler ve görevi anında verdiler üç ülkeye Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar.
Öyleya maşa varken ateşe el ile yaklaşılırmı.

Tam bu ortamda günümüz Enver Paşa versiyonu Sn.Davutoğluçıkıyor sahneye, arkasında güçlü bir hükümet ve batı desteği ile. 
Osmanlı hayalinin gerçekleşmesinin tam zamanıdır onun için. Aynen batı ifadesiyle bu sefer o başlıyor, Suriye’de katliam var, kardeşlerimiz öldürülüyor, kadınlar, çocuklar insafsızca yok ediliyor ve daha neler neler.

Borazanları özellikle görsel basında aynı yaygaralara devam. Ya sana ne oluyor, neden bukadar ilgilisin Suriye ile yoksa taşaronluk sanamı verildi diyenlere, tüm hükümet yetkilileriyle birlikte bir ağızdan, sizler katilin yanındasınız, sizler dikta rejimleri seversiniz gibi ipe sapa gelmez cevap veriyorlar, bu yanıtlarıda görsel basında hemen hemen hergün yayınlanıyor. Karşı tezlere nedense o görsel basın hiç yer vermiyor, verilsede okadar kısıtlı oluyorki verilip verilmediğini kimse bilmiyor.

Ve nihayet Meclisten tezkere çıkıyor, hükümete kara, hava, deniz kuvvetlerinin dış ülkelere gönderebilme, savaşa girebilme yetkisini veriyor.

Hernekadar Sn.Başbakan bu tezkere caydırıcılık içindir desede, daha sonraları verdiği beyanatlarda, evet savaş için aldık, icabederse oradaki kardeşlerimiz için savaşırız
diyebiliyor. 
Tamam savaşsında ordakiler nerden bizim kardeşimiz oluyor, bizmi Araplaştık yoksa onlarmı Türk’leşti  bilemiyoruz.

Bugün 8.Ekim.2012 Pazartesi, ortam gittikçe karışıyor. Türkiye adeta savaş istercesine sınır boyuna yakın kasabalardaki sözde özgür Suriye ordusuna alenen destek veriyor ve 10 km. ilerdeki askeri birlikleri top ateşine tutuyor.

Dua edelimki Suriye Yönetimi mantıklı davranmış olsun ve bu atışlara cevap vermesin, verdiği anda savaş sevdalısı hükümetimizin ne yapacağı artık belli oluyor.
Sonumuz hayırlı olsun diyeceğim ama pekde hayırlı görünmüyor.

-

->


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020