Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

12.9.12

0
11 Eyül Saldırılarının YıldönümüABD nin YARATTIĞI CANAVAR  ABD ni VURDU

Bundan 11 yıl önce ABD / New York’taki Dünya Ticaret Merkezi olan İkiz Kuleler ile Washington’daki Pentagon Merkezi, Usame Bin Ladin liderliğindeki El Kaide militanları tarafından, ABD ne ait içi yolcu dolu yolcu uçakları ile vuruldu.O güne kadar eşi görülmemiş bir tarz olan yolcu uçakları ile saldırı eylemi sonucunda, dünyada isim yapmış ikiz kuleler yerle bir olmuş, Pentagon Merkezi’nin bir kısmı ise yanmış ve yıkılmıştır. Tabiatıyle arkasından binlerce insanın ölümü ve milyonlarca dolarlık yapı ve tesislerin yok olması.Kimlerdir bu El Kaide militanları : 
Afganistan’daki Sosyalist yönetimini devirmek ve onları destekleyen SSBC ordusunu ülkeden çıkarmak için sözde özgürlük savaşı veren ABD yanlısı Sunni İslam Taliban militanlarının yanında savaşmak üzere ABD nce örgütlenen, tüm finans kaynağı ve eğitimi CİA ajanlarınca yerine getirilen, çeşitli İslam ülkelerinden toplanmış ve bugünlerde başta yaratıcısı ABD olmak üzere tüm batının azılı can düşmanı sayılan yine Sunni İslam militanlar grubu.Hafızalarını kullanarak geriye doğru gidenler çok iyi hatırlarlar, 1979 yılından başlıyarak Sovyet askerlerinin geri çekilmesi ve Afganistan Sosyalist yönetiminin devriliş tarihi olan 15.Şubat.1989 a kadar geçen özgürlük! Savaşında, gerek ABD sevdalısı Hükümetlerimizin desteklediği, gerekse  gelen geçen  tüm hükümetlerin borozanı görsel basının ve birazda yandaş basının alkışlar tuttuğu, kahraman mücahitler, mücahitlerimiz sloganlarıyla yerlere göklere sığdıramadığı, günümüzde isi eli kanlı teröristler dediği örgütler yine bu özgürlük! savaşçılarıydı.Saldırıların Gelişimi:
11.Eylül.2001 günü yerel saat 08.00 – 10.00 arasında, El Kaide örgütünün beyin takımlarınca yapılan plan gereği, ABD iç seferlerini yapmakta olan 4 yolcu uçağı seyir halinde iken kaçırıldı.
Kaçırılan uçaklardan American-11 ve United-175 in rotası Ticaret Merkezi Kulelerine, American-77 ve United-93 ün rotası ise Pentagon Merkezine doğru yönlendirildi.
İkiz kulelere  yönlendirilen uçaklardan ilki yerel saat 08.46 da Kuzey Kulesi 94 ve 98 nci katları arasına kulenin kuzey tarafından,
İkinci uçak ise yerel saat 09.02 de Güney Kulesi 77 ve 85 nci katları arasına güney tarafından çarptı.


Çarpmalar sonucunda meydana gelen korkunç yangın, hasar ve bina yapım dinamiğinin bozulmasının ardından Kuzey Kulesi 102 dakika sonra, Güney Kulesi ise 56 dakika sonra toz bulutu içerisinde yerle bir oldu.Pentagon Merkezine yönlendirilen iki uçaktan American-77 merkezin dış cephesine çarparak büyük yangın ve hasara neden oldu.

Diğer ikinci uçak United-93 ise merkeze ulaşamadan, yolcuların müdahalesi yada bilinmeyen nedenlerle Pensilvanya açıklarında yere düşerek parçalandı.Saldırılar neticesinde : 
İkiz kulelerde   : 147 yolcu ve mürettebat + 2 603 kişi öldü ve 24 kişi kayıp.
Pentagon’da     : 59 yolcu ve mürettebat + 125 kişi öldü.
Düşen uçakta   : 40 Yolcu ve mürettebat öldü.
Militanlar         : 19 terörist öldü.
Toplam             : 2974 Ölüm ve 24 Kayıp.DİP NOT :
Gönül isterki ölümler olmasın, gönül isterki savaşlar olmasın, ama bizlerin dilekleri temenniden öteye gitmiyecektir bu kesin.
Dünyada 450 milyar dolara yakın silah pazarı varoldukça savaşlarda meydana gelecek, ölümlerde ne yazıkki çoğalacaktır.

Silah pazarında ABD nin, İslam alemi adeta tekelindedir. Ya bizzat kendisi devreye girer savaşır, Irak, Afganistan gibi, ya  ülkeleri birbirine düşürerek savaş çıkartır, İran-Irak savaşı gibi, yada  sözde İslam dini uğruna ülke içinde çatışma çıkartır, Somali, Sudan gibi ve en son örneği Arap Baharı ismi altında sözde damokrasi uğruna kardeşi kardeşe düşürür.


Unutmayalımki, dünya silah pazarının %30 una sahip ABD nin, Arap Baharından önceki silah satışı 24 milyar dolar iken, bir yılı aşkın zaman içinde bu satış hemen hemen üç katına çıkmış ve 64 milyar doları bulmuştur.

Sonrasında yerle bir olmuş kentlerin inşası ve savunmaları için bol bol silah satışı. 
Sat silahı al petrolü, sat silahı al yer altı zenginliğini, yada Türkiye gibi ülkelere sat silahı al milyarlarca dolar parasını. 

Onlar için asker ölmüş, kadın ölmüş, çocuklar ölmüş, aç kalmış, yıllarca uyutularak kemerlerini sıkmış, yarı aç yarı tok ömür sürmüş insanlar önemli değildir. 


Hoş büyümeyi, gelişmeyi nüfus artışıyla özdeşletiren İslam ülkelerini ölümlerde pek etkilemez, 3-4 hanımla yapılan evliliklerde doğurganlık gelenek haline gelmiştir. 
Ölenler şehit kalanlar gazi, arkası nasıl olsa geliyor. Tiröstlerin sömürmek için bundan daha elverişli toplumları bulmasıda zaten çok zor.

Diyeceksinizki bu sömürü ne zaman biter, bitmesi bu gidişatla pek mümkün görülmüyor.
Sömürünün sona ermesi sadece, “oku oku” diye gönderilen İslamın Mukaddes Kitabı Kur-an ı kerimin “siz okusanızda anlayamazsınız, biz okur size anlatırız” diyen, mollara, prof.lara adına ne derseniz deyin din adamıyım diyenlere, halkın aklını kullanıp, “size gerek yok biz okuruzde anlarızda, sizler oturun yerinizde” diyebilmesine bağlıdır.
Buda mümkün olmadığına göre “Allahın dediği olur” diyelim ve yazımızı bağlıyalım.

ETİKETLER : 11 EYLÜL , EL-KAİDE , PENTAGON , İKİZ KULELER , AMERİCAN , YOLCU UÇAĞI.BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ege Denizi'nde 12 Adalar ve yarattığı sorunlar.

Dünyanın en güçlü donanmalarının geçemediği Çanakkala Boğazı
Türkiye'nin yüzünü kızartacak bir şovenistler olayı, 6-7 Eylül Olaylarının öncesi ve sonrası.6-7 Eylül Olayları detayları, görsellerle dünyaya rezil olduğumuz gece.


ABD nde İkiz Kulelere 11 Eylülde yolcu uçakları ile yapılan menfur saldırı.


Osmanlı Sadrazamları, Yükseliş döneminde.
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020