Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

2.8.12

0
Felçli Tavşana Protez TakıldıSIRADAN BİR OLAY GİBİ GÖRÜNSEDE İNSANLIK DERSİDİR BU

Ankara’da yaşayan üniversite öğrencisi Meltem Öcal, korumak ve yaşatmak amacıyla bir tavşan yavrusunu sahiplenir ancak nevarki tavşan bir aylıkken yüksekce bir yerden düşünce, arka ayakları felç olur ve yürüyemez durumda kalır.

Tedavi için nereye başvurduysa netice alamaz ama, Meltem içindeki o insan olmanın verdiği merhamet duygusuyla onu yaşatmaya vede onunla yaşamaya azimlidir. Onunda insanlar gibi doğanın bir parçası olduğunu, yaşam hakkının bulunduğunu, acı ve mutluluğu hissettiğini, her canlı gibi ölüme karşı amansız mücadele verdiğini devamlı düşünür ve çareler aramaya devam eder.

Kimileri gibi “Dünyadaki tüm canlı cansız varlıklar biz insanlar için yaratılmıştır ve insanların emrindedir, onları kullanırız, canlıların etinden, üretiminden, gücünden yararlanırız, dilediğimiz canlıyı keser, öldürürüz yada ölümünü sadece seyrederiz, telef oldu gitti deriz” demiyor, diğer başkaları gibi ise “Dünyada bu kadar aç sefil insan varken, onlara yardım etmek gerekirken neden değersiz diğer canlılara bu kadar değer verilir” saçmalıklarına katılmıyor genç öğrenci Meltem Öcal, o sadece anlayanlara “Ben sonuçta bir insanım” demek istiyor.

Birbuçuk aya yakın zaman içerisinde yılmadan, usanmadan araştırmalarına devam eden Meltem, gerek duyumlardan ve gerekse internetteki sörflerden, bu tür hayvanlar için protez ve ortez imal eden bir şirketin Eskişehir’de faaliyet gösterdiğini öğreniyor ve belki yardımcı olurlar diye müracaat ediyor.

Halk dilinde tam isabet denilen olay bu olsa gerek. Eskişehir’deki bu firmanın adı “Çapa Ortopedi A.Ş.” Yönetim Kurulu Başkanı’da  Niyazi Çapa.
Niyazi Bey’de Meltem gibi “Ben sonuçta bir insanım” diyebilen bir kişi, kutlamak gerekir böyle insanları.

Şirketten olumlu yanıtı alan Meltem, Lokum ismini verdiği tavşanını yanına alarak Eskişehir’e gelir ve Niyazi Bey’le tanışır, Lokum hakkında gerekli bilgiyi verir.

Sonrasımı mutlu sonuç, Lokum artık yürüyebilmektedir, kendisine 4 tekerlekli kendisi gibi minik bir ortez araç yapılmış, önayakları yardımıyla istediği yere gidebilmektedir Lokum.
İlk denemede izleyen herkesin gözlerinde mutluluk ışıltıları vede onlar kadar mutlu olan minik tavşanımız.

Çapa Grubu bu tür yardımları daha önceleride yapmış ve halende yapmaya devam etmektedir. Şirket yetkililerinin açıklamalarına göre, bu güne kadar 500 ün üzerinde kedi, köpek, kartal, güvercin, leylek, buzağı, kanarya gibi sakat hayvanlara ortez ve protez takmış.

En önemli ayrıntı ise bu tür çalışmalardan hiçbir ücret alınmamış, masraflar Çapa Grubunun sosyal sorumluluk projesi kapsamından karşılanmış.
Tekrar tekrar kutlamak isterim başta Yönetim Kurulu Bşk. İnsan gibi insan örneği Niyazi Çapa olmak üzere tüm Çapa Grubu çalışanları ile minik tavşanımıza bu mutluluğu vermek için çaba gösteren genç Meltem Öcal’ı.

Bundan sonrasını Çapa Ortopedi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Çapa’dan dinleyelim.


Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Meltem Öcal’a olumlu cevap verdik. Lokum’un başından bir kaza geçmiş ve arka iki ayağı felç olmuş. Meltem kızımız Ankara’dan bizimle irtibata geçti ve tavşana yürüteç yaparak yürümesini sağladık. İnşallah Lokum, Ankara’ya yürür vaziyette gidecek. Yaptığımız araştırmalara göre bir tavşana ortez yapıldığına rastlamadık. Demekki Lokum dünyada ilk defa ortez takılan tavşan oldu. 500 ün üzerinde kedi, köpek, güvercin, leylek, buzağı, kanarya ve kartal gibi hayvanlara protez yaptık. Hiçbirinden para almadık, almayacağız. Masraflarını tamamen kendimiz karşılıyoruz.

ETİKETLER : FELÇLİ TAVŞAN - ÇAPA ORTOPEDİ - ORTEZ ARAÇ - LOKUM TAVŞAN

Lokum Tavşanın Videosunu İzleyin.
Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020