Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

31.8.12

0
Arakan Müslümanları ve Myanmar



BİNLERCE YILLIK GEÇMİŞE SAHİP MYANMAR(Birmanya)

BASINDA ÖZELLİKLEDE GÖRSEL BASINDA ARAKAN’lı MÜSLÜMANLAR ÖLDÜRÜLÜYOR YAYGARASI. AMAÇ BATI EMPERYALİZMİNİN GÜNEY DOĞU ASYA’ya EL ATMA İSTEĞİ. TABİ AKP İKTİDARININ YARDIMIYLA, SURİYE OLAYI GİBİ.


FOTO MONTAJ ve RUANDA KATLİAMINDAN ALINMA RESİMLER , YAŞAYAN ÇOCUKLARI ÖLMÜŞ GİBİ GÖSTERME , 30 YAŞINA GELMEMİŞ KADINLARDA EN AZ 10 ÇOCUK ve TOPLUM İÇİNDE HİÇ GÖRÜLMEYEN YÖRENİN ERKEKLERİ.

ARDINDAN HÜKÜMETİN YALAKASI ŞERİAT YANLISI  BİR BASIN GURUBU , YALAN YANLIŞ HABERLER ve TÜM BU PALAVRALARA VAH VAH DİYEN UYKUDAN BİR TÜRLÜ UYANMAMIŞ TÜRK MİLLETİ.

BAHARLAR ve ABD.
Güney Doğu Asya’da bir türlü tutunamayan ve Vietman bataklığından kendisini zorla kurtaran ABD.nin bu arzusunu gerçekleştirebilmesi için iki kurban ülke var bölgede. Suni Müslümanların bulunduğu Bangladeş ve Myanmar.

Sanırım ABD.nin stratejik planları önceden hazırlanmıştır, Arap baharı planı tamamlanmak üzere, Suriye’de biraz takılsada, Allahın izni ve AKP iktidarınında öncülüğünde bu ülkeyide hizaya getirir.

Hep aynı hikaye, zorba diktatörler ve ezilen halk, halkda kim tabiatıyla Sunni Müslümanlar. Bizim kardeşlerimiz ABD ninde çok sevdiği İslam mezhebi.
Sevme sebebi zaten belli, sorgulamaz, sormaz, tevekkül sahibi ,sabırlı şükürcü, detleri öbür dünya olan bir toplum, bundan alası ne varki. Üstelik ne kadar çocuk doğurma okadar cennete gitme olasılığı telkini gibi saçmalıklarla beyni doldurulmuş , ilerlemeyi nüfusa endeksli sayan bir toplum nasıl sevilmez, şehit olmaya gönüllü milyonlarca insan, kimlerin refahı için şehit olduğununun bilincinde olmayan gönüllü kurbanlar ordusu.

Myanmar’dada aynı hikaye, suni kardeşlerimiz öldürülüyor, açlık sefalet, yardım derken yavaş yavaş silah yardımı, arkasından özgür İslam ordusu ve müdahale.
                                                                                                                        
İyi hoş güzelde hiçbir ülkenin topraklarında istemediği bu halk (Neden dışlandıklarını ve istenmediklerini birazda kendilerine sormak gerek) bu günmü  zülme uğradı, bu günmü sağa sola göç ettirildi, 1978 yılından beri aynı üzücü olaylar devam ederken, sağır sultan duymuş, tüm dünya öğrenmişken, bizim dışişleri bakanlığımız yenimi duydu acaba, neden şimdiye kadar ilgi gösterilmedide, bir hafta içinde tüm borazan görsel basın doğru yanlış beyanatlarla ortalığı ayağa kaldırdı, malum yardım kuruluşları yardım toplamaya başladı.

         Ölü süsü verilmiş çocuklar
Yoksa Hillary Clinton heyeti ile yapılan toplantıda, gizlice Suriye’de olduğu gibi bize ikinci bir görev daha mı havale edildi.
Toplantıda Davutoğlu’na, biz dünyanın sizde ortadoğunun jandarması olacaksınız mı denildi. İşaretler de bunu gösteriyor doğrusu, baksanıza Başbakan’ın uçağıda Obama’nın uçağı gibi olacakmış, öyleya jandarma  olmak kolay değil, uçağıda değişik olacaktır.

ABD bir ülkeye elmi atmak istiyor, pek zorluğu kalmadı artık, yeterki orada biraz Suni Müslüman bulunsun okadar. Propoganda görsel basınına ver biraz uydurma bilgiyi, Müslüman kardeşlerimiz eziliyor, öldürülüyor tamamdır. 
                                                                                                                 El-kaide herzamanki gibi orada hazır
Sonrası gelir artık, ABD nin gizlice destek ve telkinleriyle,AKP iktidarının öncülüğünde, kurban ülkede isyan bayrakları açılır, adına bahar de, demokrasi de önemli değildir artık. 

Ortam hazırlanmıştır, başını El Kaide terör ögütünün çektiği, Talibandan, Pakistan’dan, Lübnan’dan, Somali’den, Çeçenistan’dan, Afrika ve Arabistan’dan gözünü kan bürümüş infazcı militanların meydana getirdiği mobil ordu da hazır zaten.

 İstenen bölgeye anında sevkedilir. Kanlı bir başkaldırı yada iç savaş, öldürende Müslüman ölende, aleni destekçisi Türkiye ve arkada elini sıcak sudan soğuk suya sokmayan barışçı vede demokrasi dağıtıcısı! ABD.

Dünyada vede özellikle ülkemizde hala bu oyunlara inanan, gerçekleri birtürlü görmek istemeyen gruplar varoldukca batı emperyalizminin işi çok kolay.

MYANMAR’ı TANIYALIM :
Myanmar’ın geçmişi MÖ. 3000 lere kadar uzanır ve Rakhine Devlet, Burma, Arakan, Birmanya gibi isimlerle tarihte yer almıştır. 
19 ncu asıra kadar krallık hanedanlarıyle idare edilen, muson yağmurları, geniş orman alanları ve yeşillikleriyle ün salmış ülke, Güney Doğu Asya’da Bengal Körfezi kıyılarında bulunmaktadır.
Komşuları kuzey batıda Hindistan ve Bangladeş, kuzey doğuda Çin Halk Cumhuriyeti, güney doğuda ise Tayland ve Laos bulunmaktadır.
678.000 km2 yüzölçümlü Myanmar'ın nüfusu 2005 tahminlerine göre 50 milyondur.

Cennet gibi ülkeyi cehenneme çevirmeye çalışan ABD ile maşası devletler.

Son hanedanlık olan Burma Krallığı 1785 yılında devrilince, ülkede preslikler arası çatışmalar başlar ve gayri resmi birkaç parçaya ayrılır. 
Bunu fırsat bilen İngiltere 1824-1826 yıllarındaki İngiltere-Birmanya savaşının ardından ülkeyi kendi egemen sömürge toprakları içine katar ve ülke Birmanya adıyla 1937 yılına kadar Hindistan’ın Eyaleti durumunda kalır.

Tamamı el-kaide militanlarının eğittiği islami genç militanlar 

1937 Yılında Japon saldırısına maruz kalan Birmanya, yılın sonuna doğru tamamen Japonya egemenliğine girer. 1942 Yılında Müttefik Kuvvetler safında bulunan İngiliz ve Hindistan ordularının sayısız saldırıları sonucu, ülke 1944 yılında tekrar geri alınır.
II nci Dünya Savaşı’nın 1945 de sona ermesinin ardından İngiliz kolonisi olarak kalan Birmanya 1948 yılında bağımsızlığına kavuşur.
1974 Yılından sonra Eyalet sistemli sosyalist hükümetlerle idare edilen ülkenin ismi, Birmanya kelimesinin sömürge dönemine ait olduğu gerekçesiyle Myanmar olarak değiştirilmiştir.

ARAKAN MÜSLÜMANLARI
Arakan ismiyle anılan bölge Myanmar Devleti eyaletlerinden Rakhine Eyaleti’nin bulunduğu bölgedir. 
4 Merkezi ilden meydana gelen eyaletin toplam nüfusu 2.915.000 dir. Ülkede genelde azınlıkta bulunan müslümanların çoğunluğu bu bölgede yaşar.
Basında Arakan Müslümanları adı ile anılan topluluğun bölge literatüründeki esas adı Rohingya etnik gruplarıdır ve Arakan bölgesinin tahmini %25 lik bölümünü teşkil ederler, 2009 yılı BM. lere göre tahmini nüfüsları ise 723.000 dir. Bunların vatandaşlık haklarıda bulunmamaktadır.

Rohingya’lar Güney Doğu Asya kökenlilerdir ve Arakan bölgesinin kuzeyinde yaşarlar, mülteci olarak da Bangladeş , Malezya  Tayland'da da görülen ve dilleri Hint-Avrupa Dil Ailesine giren 
Sunni müslüman bir halktır.
                                                                                   Ruanda katliamında gösterilen bu resim bir Tutsi kadını
Birleşmiş Milletler’in verilerine göre bağımsızlıktan sonra Rohingya’lar dünyanın en çok eziyet gören etnik gruplarından biri olarak kabil edilmektedir.
Uluslararası  Af Örgütü’de, Müslüman Rohingya halkının 1978 yılından beri Birmanya Budist Askeri cuntası altında, insan hakları ihlallerinden muzdarip olduğunu ve bunun sonucundada çoğunun başta Bangladeş ve Tayland olmak üzere komşu ülkelere mülteci olarak sığındığını açıklamıştır. 

Burası Arakan ise kadınlar çok mutlu      
Günümüzde sayıları kesin olmamakla birlikte Tayland’daki 9 kampta 100 bine yakın, Bangladeş’de ise binlerce Rohingya Müslüman halkı bulunmaktadır.
Kamplarda bulunanlar genelde kadın, çocuk ve yaşlı gruplardır. Eli silah tutan gruplar ise Arakan Bölgesinde militan olarak kendilerini savunmak yada saldırılara karşılık vermek üzere hazır durumdadırlar.

FİTİLİ ATEŞLİYEN OLAY 
Son olarak Haziran.2012 içinde bölgede bir Budist kız çocuğunun 3 kişi tarafından kaçırılarak tecavüz edilip öldürülmesinin ardından patlak veren olaylarda, Budistler bu 3 kişinin içinde olduğunu düşündükleri bir otobüsün önünü kesip, yolculardan 10 erkek Rohingya’lıyı öldürmesi üzerine, olaylar dahada büyümüş, karşılıklı saldırılarda her iki taraftan toplam 80 kişi öldürülmüş, 109 kişide yaralanmıştır.

Olayların dahada büyümemesi için toplam 90 000 kişi geçici kampalara yerleştirilmiştir. Müslüman kesim kampları çoğunlukta olduğu yerlere, Budistlerin  kampları ise tapınak yakınlarında kurulmuştur.
                                                                                                                
Çatışmalarda maddi kayıplar ise 4822 ev, 17 cami, 15 manastır, 3 okul dur. Bunlar yakılmış, yıkılmış ve yağma edilmiştir.

Askeri hükümet gerek kampların korunması ve gerekse kamplardaki insanlara yapılacak yardımın yağmalanmala meydan vermeden sağlanması için tüm ülkede sıkıyönetim ilan etmiştir.
Komşu Budistlerin saldırılarının durmaması üzerine, bir kısım Müslüman Bangladeş’e sığınmıştır.

DİP NOT : Sevgili izleyiciler, siz siz olun son günlerde özellikle ABD. ve iktidar güdümündeki islami basın ile bazı Tv.kanallarındaki aşırı abartılı, ajite haberlere görsellere inanmayın. Belirli bir amaç için kasıtlı olarak yapılıyor bu yayınlar.

Size bir örnek vereyim: Afrika Ruanda'daki katliam resimlerini, "Arakan'da müslüman kardeşlerimiz topluca öldürülüyor" diye yayınlayan ve haber yapan basın organları bile mevcut.
Birde bu abartılı ve yalan dolan haberleri yapan basın muhabirlerine şu soruyu yöneltmek isterim :
Arakan'dan bu kadar resim yayınlıyorsunuz, haberler veriyosunuz da adama sorarlar, peki 800 bin müslümanın bulunduğu bölgede kadın ve çocuklardan başka kimse yaşamıyormu, nerde bunların erkekleri, yoksa erkekler topluca katledildimi.

Yaşıyor, hepsite ordalar ama bizim ve batının basını onları asla göstermezler, onlar köyde dağda birlikte yaşıyorlar ama neredeyse tamamı vurucu tim benzeri militan. Tabiatıyla bunları dünyaya göstermek işlerine gelmez, ozaman Emperyalist güçlerin istekleri gerçekleşmez.
Yanan yıkılan yapılara iyi bakınız, içlerinde manastırlar, budistlere ait birçok evler var, bunlarıdamı budistler yaktı dersiniz.
SONUÇ OLARAK ABD CİA ÖRGÜTÜNCE HAZIRLANMIŞ YALAN, DOLAN HABERLER, RESİMLER ve BU OLAYLARA BİLİNÇLİ OLARAK ORTAK OLAN BİR KISIM MALUM BASIN vede AKP İKTİDARI.
Yorumu siz izleyicilere bırakıyorum.

ETİKETLER : MYANMAR , BİRMANYA , ARAKAN , SUNNİ İSLAM , ABD , SIĞINMACI











Sarıkamış Facasının öncesi ve sonrası.






Sivas Madımak Otel Faciası, başlaması ve devlet yetkililerinin vurdum duymazlığı.







Arakan Müslümanları 
Miammar Devletinde ayrılıkçı Arıkan Müslümanları ve olayın altındaki gerçek ve ABD / CİA Ajanlarının bir üst kurmak için kışkırttıkları sunni müslümanlar.














Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020