Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

5.7.12

0
Kedi Vahşetine 3 Ay Hapis Cezası

FELÇLİ KEDİYİ TEKMELEYEREK ÖLDÜREN CANİ

İzmir Bornova’da hayır sever bir vatandaş tarafından işyerinin önünde korumaya alınan hasta kediyi öldüren cani 3 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı ve karar temyiz edilmiş.

Kanuna göre suçun tarifi ve hapis cezası müddeti şöyle tarif ediliyor:
Haklı bir neden olmaksızın, sahipli hayvanı öldürme, işe yaramayacak hale getirme veya değerinin azalmasına neden olma fiilini işleyen kişiye 4 aydan 3 yıla kadar hapis veya adli para cezası verilir

Kanun böyle bir sınır çizmişken Hakim bunun en alt sınırından ceza tayin ediyor ve bundanda indirim yapıyorsa, Yargıtay’dan “ne gerek var hayvan öldürmekle hapis cezası verilmez” diye bir karar çıkarsa hiç şaşmam doğrusu,dilerim yanılırım.

Kanun yapıcıda elleri dert görmesin, kanunu güzel hazırlamış, amacı öyle kimsesiz hayvanları korumak kollamak yada himaye etmek değilmiş, olsaydı cümle başına “sahipli” kelimesini koymazdı. Amaç hayvan sahibinin zarardan korunması, zavallı korunmasız hayvanlar yaralanmış, öldürülmüş, acı çektirilmiş umurunda değildir onların.

Zaten caninin ceza almasının sebebide, işyeri sahibinin benim kedimdi deyip dava açması, aksi takdirde ne hapis ne ceza, sadece kabahatlar maddesine göre cüzi bir para ödersin biter.
Kendini büyük sanan ülkelerede bu yakışır, öyle ufak tefek işlerle uğraşılmaz.

Basından aldığımız bilgilere göre olay şöyle gelişir:
İzmir/Bornova’da büfe işletmecisi olan Arda Baran, sokakta rastladığı hasta bir kediye acır ve onu kapısının önüne koyduğu kutu içinde bakıma alır ve besler. 
2010 yılının Ekim ayı içerisinde bir sabah büfeye geldiğinde, himayesine aldığı kedinin başı ezilerek öldürüldüğünü görür ve önce işyerindeki kamerayı izler, kedinin bir genç tarafından tekmelenerek öldürüldüğünü görünce, kamera kayıtları ile birlikte  polis karakoluna gider ve şikayetçi olur.

Kayıtları inceleyen polis, kediyi tekmeleyerek öldüren canavar kişinin E.Ü. Su Ürünleri Fakültesi öğrencisi U.G. olduğunu belirler ve gözaltına alır. Adliyeye sevkedilen U.G. ye para cezası kesilir ve serbest bırakılır.
Olayın arkasını bırakmak istemeyen Arda Baran, Avukatı Barış Kaşka aracılığı ile Savcılığa gidip şikayetçi olur ve Üniversite öğrencisi U.G. hakkında İzmir 9’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde 4 aydan 3 yıla kadar hapis veya adli para cezası verilmesi istemiyle dava açılır.

Bugün sona eren yargılamada sanığa 3 ay 10 gün hapis cezası verilmesi ile kedi sahibi görünen Arda Baran’a 1000 TL. tazminat ödenmesi karara bağlanır.
Baran bu paranın Şopengazi Hayvan Barınağı’na bağışlanacağını belirtmiştir.

Sevgili izleyiciler, buraya kadar anlatılan konu olayın vukubulması, açılan dava, yargı süreci ve karara bağlanmasıdır.
Bundan sonrası çok daha önemli olanı, olayın felsefi, sosyolojik ve psikolojik bakış açısıdır.
Olay videosunu izlemenizi öneremem çünki insanım diyen hiçbir kişinen yüreğinin buna dayanacağını düşünemiyorum, adına ilkellik deyin, acımasızlık deyin, canavarlık deyin, bunlara benzer ne varsa hepsi içinde videonun.

Olayın iki acı yönü var, birisi insan demek elvermiyor canavar diyelim, onun nasıl bir hırsla ve kinle zavallı hayvana saldırdığı, diğeri ise onu izleyen, müdahale etmeyen, aynı suça ortak olan canavar ruhlu yaratıklar, belliki onlarda haz almışlar olaydan.

Tıp doktoru değilim ama bu tür insanların hasta ruhlu olduklarını ve buna bağlı olarakda çok tehlikeli sayılmaları gerektiğine inanıyorum. Bunlar genelde aşırı korkaktırlar ve aşağılık kompleksi içindedirler, kendilerinden güçlü gördüğü kişiler karşısında ezikliklerini belli ederler, el etek öperler, temenna ederler ama ne zamanki daha güçsüz varlıklara rastlayıncada, bunlar sahipsiz hayvanlar yada insanlar olabilir, anında kahraman kesilirler, canavarlaşırlar, içlerindeki korku ve ezikliğin acısını çıkarmaya başlarlar.

Bu gün bu zavallı hayvanı hunharca öldüren bu kişiler, yarın sahipsiz bir çocuk, kendini korumakta yetersiz bir kadın yada erkek görsünler aynı davranışı onlarada yaparlar. Ülkemizde özellikle son yıllarda sıkça görünen çocuklara ve kadınlara karşı yapılan şiddet olaylarının temelinde de bu hastalık vardır sanırım.

Adı geçen kişi bir Üniversite öğrencisi, belki okulunu bitirmiş saygın biryerde görevini sürdürüyordur, böyle birinden bu davranış beklenirmi dersiniz, sizleri bilmem ama ben beklenir derim. Bırakınız hasta olmayı, insanım deyipte insanın ne olduğunu bilmeyenlerden her türlü melaneti bekleyenlerdenim ben.

En az 15 yıllık bir eğitim devresinden geçmiş Üni.mezunu bir gencimiz öğretimi boyunca acaba kaç saat insanlık dersi almıştır, kaç saat insan ile diğer canlılar arasıdaki fark öğretilmiştir, cevap sıfır. Düne kadar sağı solu kırpılarak kuşa çevrilmiş sözde felsefe denilen bir ders veriliyordu, şükürler olsunki kendilerine muhafazakar partiyiz diyenlerce oda tamamen kaldırıldı. 

Geriye kaldı bu dersin ne yazıkki kişilerin kendi çabalarıyla öğrenmesi.1950 Yılından beri sorgulamadan yoksun bir nesil yetiştirmek için çırpınan bunca sağcı iktidarların gayreti var oldukçada böyle bir dersin alınamayacağı ortada.

Acaba diyorum dindar nesil yetiştireceğiz diye, beş yaşındaki minik beyinlere kuran öğretisi bahane edilip yaz kış arap kültürünü aşılamak yerine, onlara insanlık dersi versek, diyemiyorum dersem Platon’un Ütopya’sı gibi olur.
En iyisi sayfayı hayırlısı olsun deyip sonlandıralım.

CANİNİN OLAYI GECE KAMERASINDA..İZLEYİN.

ETİKETLER : KEDİYİ TEKME İLE ÖLDÜREN CANİ - CANİ ÜNİVERSİTELİ - KEDİ KATİLİNE 3 AY - HAYVAN HAKLARI - İSLAMDA HAYVAN SEVGİSİ - İNDİRİMLİ CEZA - HAYVANLARA İŞKENCE - MECLİS NERDE
BENZER KONULAR

Burası elin gavuru Fransa , yavru kediyi 2 m.den aşağı bırakan adama 2 yıl hapis 30 Bin Euro para cezası
Elin gavuru neolacak yani, ceza verdiğin canlı insan, bir hayvan için bir insana bukadar ceza verilirmi, yazık değilmi, gel Türkiye'ye adaleti gör, 84 TL.yeterde artar bile.
Burası elin gavuru ABD/Minnesota. Ayaklarından rahatsız olan köpeğini her akşam rahatlasın diye serin suya sokan adam.
Adama bakın ya, bir köpek için işi gücü bırak göle git onu yüzdür, vah vah, neymiş köpek rahatlıyacakmış. Altı üstü bir köpek, biz onu mekruh diye bırakın evi bahçeye bile sokmayız, çünkü müslümanız elhamdülillah.Burası elin gavuru Japonya ve 10 yıl ölen sahibi geri gelecek diye bekleyen sadık köpek.
Japonya'da kendisini çok sevdiğini bildiği sahibi profesör, görevdeyken ölüyor ve her akşam onu garda karşılayan köpeği , ölünceye kadar her akşam garda onu bekliyor. Sevginin gücü.
Burası elin gavuru Avustralya, bir kadının atını kurtarma çabası.
Bizde olsa nemi olurdu, söylenmesi dahi insan olanın içini yakan cinsten, sözde at işkence çekmesin de sevmek, sevilmek sözcükleri nerede kaldı.Burası Türkiye bir şiddet daha, alçak yaratık herzamanki gibi serbest.
Bilmem nekadar sabıkası olan pisliğin teki, yerde uzanmış kimseye zararı dokunmayan köpeğe tekme atıyor, yanındaki şerefsizde resmen sırıtıyor, diğer görenlerin ise gıkı çıkmıyor. Hem müslümanız hemde Türk ve dünyanın en merhametli toplumuyuz biz!!!Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020