Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

15.7.12

0
CHP Kurultayına 2 Gün kala.C.HALK PARTİSİ’nde “YA VARIZ YA YOKUZ” DİYEBİLECEK YÜREKLİ POLİTİKACILAR İSTİYORUZ ARTIK.

Bugün 15.Temmuz.2012 Pazar, CHP kurultayına 2 gün kaldı. CHP ne Amerika Kıtasını yeniden keşfedin demiyoruz. Yapacağınız tek şey, ülkemizin dünya konjonktürü içerisindeki yerini teyit etmek ve bunu kabullenmektir.
60 küsur yıldır uğraştınız, daha doğrusu uğraştık, değiştirebildikmi, kocaman bir HAYIR. Değiştirmek için halktan destek alabildikmi, onada kocaman bir HAYIR.
Bu kadar hayır lar varken sormazlarmı insana, siz bu kadar yıldır neyin peşindesiniz kardeşim, derdiniz nedir demezlermi.

Bu günden tezi yok, dolgun maaşlı Millet Vekilliğini, konforlu çalışma odalarını, kıyak emeklilikleri ve benzeri avantajları silip atmak pahasına, Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için, 

Genel Başkan ve Kurmayları çıkacaklar kürsüye, cesaretle, yüreklice vede korkusuzca :

Büyük Türk Halkı ve değerli CHP üyeleri, seçmenleri ve parti içi görevlileri, bu günden başlamak üzere, 60 yıldır takip ettiğimiz CHP programını artık kökten değiştiriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin dünyadaki yeri bu güne kadar olduğu gibi Kapitalist Batı Blogtadır ve liberal ekonomiyi benimser.

Biz silbaştan yenilenmiş CHP idarecileri olarak bu sistemi kabul ediyoruz. Ülkeyi, sistemin kendi kuralları içinde ve kimsenin hayal dahi edemiyeceği demokrasi ve özgürlük ilkelerinide katarak yönetmeye talip olacağız ve yıllardır muhafazakar partilerin sahiplendikleri Liberal ekonomi sistemini ellerinden alacağızHernekadar görünürde CHP lilere bu uygulama ters gelsede, aslında gözlerindeki atgözlüklerini çıkarıp etrafa baktıklarında hiçde sosyal demokrat partiyiz diyenler için bir tezat teşkil etmediğini göreceklerdir.
Çok uzaklara gitmeyede gerek yok, birlikte katıldığınız enternasyonal sosyal demokrat toplantılarındaki Avrupa’lı partilere bakınız, hangi ülkenin S.D.çizgideki partisi, programında yada iktidara geldiğinde; biz kapitalist blogdan çıkacağız, biz liberal ekonomiyi tanımayız diyormu, hiçbiri.

Tüm bu gerçeklere rağmen inadımız inattır, gittiğimiz yol doğrudur, tabanımız üzülür, üyelerimiz izin vermez, 6 ok çizgisinden çıkamayız, devletçiyiz ama…, Milliyetçiyiz ama…gibi yumuşatma kandırmacalarına giderseniz, en sonundada ya CHP baraj altında kalırsa biz ne yaparız derseniz, buyurun devam edin aynı çizgide.

Size 100-150 arası milletvekili yeterde artar bile, adınızda nasıl olsa ismi var etkisi yok “Ana muhalefet partisi”, rahat rahat oturun koltuklarınızda, arada çıkın sahaya hala umutvar olan ama gerçeği bir türlü kabüllenemeyen idealist tabanın şakşaklarını alın ve sonrada halkımız için varız deyin.
Adı ne olursa olsun iktidarlara alternatif olamayan hiçbir parti ana muhalefet parti görevini yapamaz, kalkar ayağa arada bir kendi yandaşları karşısında, verir veriştirir iktidara, suçlar, kınar alkışını alır oturur.

Eh iktidarlardan bir türlü inmeyen muhafazakar partiler içinde, bundan güzel ana muhalefet partisi olmaz tabi, sinsi sinsi gülerler bu duruma, gizlerler sevinçlerini, aman uyandırmayın sakın böyle muhalefet dostlar başına derler ve yollarına devam ederler.

Atı alan Üsküdarı geçti demiyeceğim çünki bu deyim çok zayıf kalır, bırakın Üsküdar’ı, atı alan okadar hızlı gidiyorki, ayağına takılacak çakıl taşı bile kalmadı yolunun üstünde.

Unutulmaması gereken bir gerçek vardır, karşılarında rakip görmeyen, herne yaparsam yapayım iktidardan düşme ihtimalimiz yok diyen yönetimlerin, tek kişi yada silsile takip eden dikta rejimlerinden farkı yoktur, hatta dahada tehlikelidir.

Zira kendilerinin seçimle geldiklerini ve halk adına hareket ettiklerini ifade ederek dünyadaki karşı tepkilerden kendilerini korurlar ve diledikleri gibi hareket etme rahatlığına sahip olurlar.
Olayın en tehlikeli tarafı ise bu rahatlığın iktidarlara verdiği “İktidar şımarıklığı” hastalığıdır. Hastalığa yakalanan iktidarlar ise ülkeyi, kendilerinin dahi tayin edemiyeceği geri dönülmez mecralara sürüklemekten geri kalmazlar.

CHP bu günlerde bu tehlikeyi görmelidir artık, geleceğini daha sağlama almak isteyen AKP iktidarının gücüne güç katmak için giriştiği oyunlar açıkça görünmektedir. 
Düne kadar görüşmeleri ön palana alarak terörün önüne geçilebileceğini söyleyen AKP nin birden tutum değiştirip: 
-Askeri güç ve her türlü silahla terörün üzerine gidileceğini ifade ederek milliyetçi oyları
-Yargı paketinde yapılan ve gece yarısı önergelerle kabul edilen maddeler uyarınca, 1980 öncesi katliam yapan ülkücü katillerin serbest bırakılmasını sağlayarak ülkücü kesimin oyları
-HAS partiyle birleşerek dindar sağ uç kesim oylarını AKP ne kazandırma çabaları aleni örneklerden birkaçıdır.

SONUÇ OLARAK ŞIMARIK İKTİDARLARIN ÜLKEYE VERECEĞİ GERİ DÖNÜLMEZ ZARARLARA SEBEB VEREN İKİNCİ BİR UNSUR İSE BİR TÜRLÜ İKTİDAR ALTERNATİFİ OLMAYI BAŞARAMAYAN MUHALEFET PARTİLERİDİR.


Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz!
Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020