Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

23.6.12

6
Öğretmeni tarafından kaçırılan AslıÖĞRETMENİ TARAFINDAN KAÇIRILAN ÖĞRENCİ KIZ ASLI BULUNAMIYOR!

17.Nisan.2012 Günü öğretmeni! Mesut Temizkan tarafından kaçırılan lise 1 nci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Aslı …, ulusal bir tv.kanalında günlerce yapılan arama yayınlarına rağmen 23.Haziran.2012 yani bugüne kadar hala bulunamadı.

ATV de yayınlanan ve Serap Paköz’ün sunuculuğunu yaptığı “Yeniden Başlayalım” adlı reality programına, kayıp kız Aslı’nın anne ve babasının konuk olmasıyle olay ortaya çıktı ve Türiye’yede gündemi oluşturdu.

Gerek konuyu gündeme getiren TV programından ve gerekse basından alınan bilgilere göre olayın başlangıcı bir yıl öncesine kadar uzanıyor.
Sakarya Karasu’da yaşayan dünyevi vede ührevi geleceklerini sağlama bağlamış, maddi bakımdan sorunları olmayan ve birçok fındık arazilerine sahip, siyasetlede uğraşmış, bulunduğu yörede hatırı sayılır birazda çekinilir ve kendilerini dindar olarak nitelendiren bir ailenin oğludur, öğretmen demeye dilimiz varmasada 34 yaşında, eşinden ayrılmış ve 7 yaşında bir kızı olan Mesut Temizkan.

Ailede yaşı ne olursa olsun küçük büyük kız kaçırma ve kuma yaşamı gelenek halini almıştır. Onlara göre medeni kanunlar ne derse desin buluğ çağına gelmiş (ki bu yaş kız çocuklarında 12 sayılır) kız çocukları ile evlenmek ve ikinci üçüncü eşe sahip olmak inanışları gereği mübahtır.

Zaten baba iki eşli, tutuklu bulunan 50 li yaşlarda abi ise geçen yıl kaçırdığı 19 yaşındaki kızla iki eşliliğini devam ettiriyor, içlerinde doktor bulunan ailenin kadını erkeği yaşlısı genci kaçırılan bu 14 yaşındaki küçük kız çocuğuna gelinimiz diyebiliyorsa, Mesut Temizkan’ın yaptığı olayda doğal karşılanır sanırım.

Temizkan, Sakarya’da öğretim veren Söğütlü Türk Fransız Dostluk İlköğretim Okulu’nda Fen Bilgisi öğretmenidir ve ders verdiği son sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Aslı … ya ilgi duymaktadır, bu ilgiside okulda gözle görünür duruma gelmiştir. Temizkan’nın bundan öncede buna benzer tavırları görülmüş isede üzerinde durulmamıştır.
Örgencisini bir şekilde kandırmayı başaran Temizkan'a karşı artık Aslı'da ilgi duymaktadır. Olay duyulsada pek üzerinde durulmaz.

Aslı ilköğretimin bitirir ve lise ye kaydolur, anne baba rahatlık içinde kızlarının okuması için her fedakarlığı gösterir, gösterir ama sapık demekle mahzur görmiyeceğim Temizkan Aslı’nın peşini bırakmaz ve 2012 Yılı başlarında Aslı’yı kaçırır ve bir arkadaşının evinde saklar, ancak arkadaşının ihbarı üzerine yapılan baskında kız kurtarılır ailesine teslim edilir.

Hasbel kader öğretmenlik sıfatını almış olsada,  eğitimle uzaktan yakından alakası olmadığı belli olan Temizkan için, kız çocuğunun okumasına ne gerek vardır, onların yeri evidir, kocasına hizmettir ve çocuk doğurmaktır diyen bir kültürden geldiği için nihayet çirkin emelini gerçekleştirmek üzere akraba ve arkadaşlarıyla birlikte planını hazırlar.
Kimdir derseniz bu akrabalar, şu an tutuklu bulunan abisi, yine tutuklu bulunan ve kullanıldığı belli ve abisinin kaçırdığı şuan 20 yaşındaki kuma eş, diş doktoru ve yine tutuklu bulunan iki arkadaşı.

Kandırılan aslı ise hala öğretmene karşı duygusal bağlantısı devam ediyormuşki oda bu planın içinde yer almaktadır.
Plan uygulanmaya başlanır. Olay günü diş ağrısı nedeniyle Aslı doktora gitmek ister, gideceği dr.da öğretmenin abisidir. Anne kızını yanına alır ve her ihtimale karşıda yeğeninide çağırır, üçü birden diş dr.na gider. Sırası gelen Aslı mayenehaneye kuzeniyle birlikte girer. Ancak muayene esnasında ilginç bir olay gelişir, tamamen kara çarşafa bürünmüş birisi (kadın erkek olduğu bilinmiyor) yasak olmasına rağmen dr.unda izniyle odaya girer, dr. bi sebeble kuzenin dışarı çıkmasını ister ve aşırı ısrarla çıkartır onu dışarı.

Burada sonradan anlaşılmıştırki dr.un bilgisi dahilinde Aslı’ya kaçma konusunda bilgiler verilmiştir.
Bir müddet sonra çarşaflı dışarı çıkar ve gözden kaybolur, Aslı’nında muayenesi bitmiş oda çıkar ve annesinin yanına gider. Aslı burada bir bahaneyle annesinin yanından uzaklaşmasını sağlar ve annesi ayrılır ayrılmazda hemen yandaki yola çıkar, iki kişinin eşliğinde bir arabaya binerek ortadan kaybolur.
Aslı’nın gidişi o gidiştir tabi Mesut Temizkan’ında, aradan iki ayı aşkın zaman geçti hala bulunacak.

Nedense elleri uzaklara ulaşan varlıklı ailelerin sanık durumundaki yakınları pek kolay bulunamıyor. Münevver Karabulut’u parçalayıp çöp bidonuna atan Cem Garipoğlu’da aylarca arandı bulunamadı ve ancak üç ay sonrası kendiliğinden teslim oldu.
Bulunamıyor demesi kolayda neden bulunamadığı sorusuna cevap ararsak, bir köşe yazarının dediği gibi burnumuza ne yazıkki çürük kokuları gelir. Bu kokular olaya yataklık eden eş, dost, akrabaya, bireyselde olsa çürük elma benzeri rüşvete açık memurlara, medyaya, sinsi sinsi susan bazı üst bürokratlara, kraldan çok kralcı olan eskimiş siyasetçilere kadar uzanır.
Caydırıcı bir ceza olmadığı içinde yataklık eden, gizleyen, olayı saptıran vicdani muhasebeden yoksun insanlar çoğalır durur.

Bir Reality program sayesinde gündeme gelen bu olay, çok acıda olsa güzel yurdumuzun bir gerçeği ve onlarca, yüzlerce hatta binlercesinin sadece bir örneği, okyanus üzerine düşen bir yağmur damlası gibi.


Bizi Takip Edin

Share

6 yorum :

 1. Anonymous28/6/12 22:29

  aslının gittiği diş doktoru mesutun abisi değil.mesutun abisi zeynep kamil hastenesinde jinekolog.

  YanıtlaSil
 2. Bu olay niye gazetelere yansimiyor?
  Kacirilisindan bu yana 72 gun gectigi halde nasil oluyorda bu anne ve babanin feryatlarini hic bir politikaci duymuyor?
  Sayin basbakan recebinde talimati uzerine bu sapik niye halen bulunamiyor.
  Parmagi olan belediye reisleri hangi partiye mensuplar?
  Turkiye bukadarmi orman kanunlari ile yurutuluyor.
  Bir gazetecinin, bir generalin telefonlari dinlenip sorgu sualsiz arama yapiliyorda belediyeden torpilli bir sapigin bulunamamasini hakikat disi buluyorum.

  YanıtlaSil
 3. Gerçek Acıdır1/7/12 10:55

  BULUNMAZ,BULUNAMAZ

  Önce şunu belirtmek isterimki bir ülkede "Demokrasi" nin varolması için önce evrensel hukuk kurallarının uygulanması gerekir. Sadece kanunların olması demokrasi için yeterli değildir. Olayın daha vahim yönü ise her tarafı bir karabulut misali arap kültürü ile örtülü bir ülkede de demokrasiden sözetmek ütopyadan başka bir şey olamaz.
  Evrensel Hukuk kurallarının bulunmadığı, dolayısıylada demokrasinin var olamıyacağı ülkelerde, mevcut kültür içinde ana unsur sayılan geleneklerin ağırlık kazanacağı aşikardır.
  Bu kültür ve gelenekler içeriğinde, kadının yeri evidir, çocuklarının yanıdır, kocasının arkasında destekçisidir, onun ihtiyaçlarını yerine getirir, öncelikle o bir anadır, cennette anaların ayağı altındadır, buluğ çağına gelmiş kız çocukların evlenmesi, ikinci hatta üçüncü eş olması mübahtır, namus ve iffet sebebiyle onlar azarlanır, dövülür gibi 21 nci yüzyılda yeri olmayan çağ dışı kavramlar varsa; ozaman o kız çocukları kaçırılır, birinci ikinci eş yapılır, eğitimleri engellenir, ana baba yırtına dursun kaçıran hep kollanır saklanmasına yardımcı olunur.
  Arkasından da ne hikmetse namus ve iffet kelimeleri sadece kadınlar için kullanıldığından, bu uğurda onlar azarlanır, dövülür hatta hunharca öldürülür, sonrada ortaya çıkar bu insan müsveddesi canavarlar namusumu temizledim der.
  Ne acıdırki Ulu Önder Atatürk'ün kadınlarımıza verdiği birey olma hakkını yok sayan böyle bir kültüre gizlide olsa yeşil ışık yakan siyasi partiler hep iktidardadır vede hep iktidarda kalacaklardır, ülke nüfusunun yüzde ellisi kadın olmasına rağmen.
  Sözün bittiği noktada burasıdır işte.

  Gerçek Acıdır

  YanıtlaSil
 4. Anonymous5/7/12 10:30

  Degerli arkadaslar ne yazikki bizim ulkemizde para her kapiyi aciyor. Benim kiz kardesim Londra'da kayip oldu yani kacirildi ama kaciraninda kiz kardesiminde bil unmask biz polise bildirdikten 5 veya 6 saat icinde nerde olduklarini buldular bugun en buyuk etkeni politikaya gerckten onemli noktalari asla sizdirmadilar yani Turkiye'de hayat bir isi rap parasi loan konusuyor!

  YanıtlaSil
 5. Anonymous11/8/12 13:33

  evet bulunmaz dediniz bulundu işte.. her işin ucunu iktidara bağlamayın. böyle şeyler insanın içinden gelir. bir kişinin sütü bozuksa ne yaparsanız yapın kendini gösterir. baskı, dayak, iyi yaklaşım hiçbir şekilde ona fayda etmez..

  YanıtlaSil
 6. Bir yorumcu arkadaşımız, Aslı'nın bulunduğunu söylüyor, bulunmuş olması temennimiz ama Aslı sayesinde ATV de yayınlanan Reality Show da yayından kaldırıldı.
  Eeee Cami duvarı meselesi. Senmisin Belediye Başkanlığı yapmış koccaaaaa bir kişinin sülalesini kamu oyuna ifşa eden, bir daha yap bakalım böyle bir yayın.

  YanıtlaSil

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020