Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

19.6.12

0
Hakkari'de yine PKK saldırısı


MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN, ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMAYACAK
                                   ( Biz Bu Nutukları Çok Dinledik )

Tarih 19.Haziran 2012 Salı yani bugün sabah 04 sıralarında, Kuzey Irak sınırından sızdıkları belirtilen bir grup terörist, Hakkari İli Yüksekova İlçesi’ne bağlı Dağlıca Bölgesindeki  Yeşiltaş Karakolu’na roketatar, havan topu ve uzun namlulu silahlarla saldırdı.

Saldırıya anında karşılık verilmesine rağmen ilk belirlemelere göre 8 askerimiz şehit oldu ve 16 askerimizde yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren Suriye uyruklu Bahoz kod adlı Hüseyin Feyman’ın kontrolünde olan Zap kampından geldikleri ve olayın ardından tekrar kamp yönüne doğru kaçtıkları bildirildi.

Helikopterler eşliğinde bölgeye sevkedilen dağ komando birliklerinin operasyonları sonucu 10 kadar terörist etkisiz hale getirildi ve bölgede operasyonlar halen devam etmektedir.

Doğruluğu resmi makamlarcada teyit edilen haber, yazılı ve görsel basın ile İnternet haber bültenlerinde yayınlandı.

Sonrasında yazılı basında büyük puntolarla manşetten beyanatlar, görsel basında ise davet edilen sözcülerin olay hakkındaki düşünceleri, sivil ve askeri  yetkili makamların, parti başkanlarının yada sözcülerinin yıllardır dinlediğimiz klasikleşmiş nutukları :

-Milletimizin başı sağolsun
-Şehitlerin kanları yerde kalmayacak
-PKK nın kökünü kurutacağız
-Kobra ve Skorsky Helikopterleri olay yerinde
-F-16 lalırımız PKK kamplarını yerle bir etti
-Heronlar bölgede kuş uçurtmuyor.
-Dağcı komando birliklerimiz karış karış bölgeyi tarıyor
-Şu kadar terörist öldürüldü, şu kadarı yaralı ele geçti.
Vs. vs. vs.

Orta yaşta olanlar çok iyi bilirlerki biz bu nutukları 28 yıldır dinliyoruz ve bu başarısız uygulamalar sürdürülükçede bir 28 yıl daha dinliyeceğiz, bir adım ilerleme olmadı olmayacakda, PKK nın kökü kurumadı kuruyacağıda görünmüyor, şehitlerimiz hep oldu ne yazıkki devamda edecek gibi.

Ta ne zamanki aklıselim kendisini gösterip akıllı ve becerikli lider yada liderler bir araya gelerek çare buluncaya kadar.

1984 Yılında başlayan PKK terör olaylarından günümüze kadar tam 16 defa hükümet kuruldu ve 9 ayrı partili Başbakanlık yaptı, onlarca milletvekili bakanlık koltuğuna oturdu, binlerce milletvekili geldi gitti.

Değişen bir şey yok diyemiyeceğim çünkü var hemde çok var. Bu zaman içerisinde ölenlerin sayısı 10 bini aşkın şehit olmak üzere toplamı 40 bini aştı, bir okadarda yaralı ve maddi açıdan bakacak olursak sadece terör uğruna harcanan para, inanılmayacak gibi ama 400 milyar dolara yaklaşmış durumda.

Türkiye Cumhuriyeti 2012 yılı gider bütçesinin 381 milyar lira olduğu göz önüne alınırsa terör için harcanan paranın nekadar büyük ve önemli olduğu ortada.
Gelişmekte olan bir ülkede bu kadar parayla neler yapılır, halkın refah düzeyi hangi seviyelere yükselir onu siz izleyicilerin görüşlerine bırakıyorum.

İnsanın aklına bir soru geliyor : 
Peki kim kazandı kim kaybetti. Kaybeden belli güzelim ülkemiz.Ya kazanan işte olayın en acı tarafıda burada, kazanan yıllardır bilerek yada bilmiyerek yazılı ve görsel basında veya halk arasında reklamlarını yaptığımız, gururla uzaktan yakından hiçbir alakası yokken hangi akıla hizmettir bilinmez gurur kaynağı gibi lanse ettiğimiz ; şukadar fantom uçağımız, bu kadar F-16 mız, bilmem kaç adet kobra ve skorsky helikopterimiz, kiralanan heronlarımız, adını sayamayacağım çeşitli güdümlü güdümsüz füzelerimiz, yeni yeni uzun yada kısa namlulu silahlarımız var, yenilerini ordumuza kattık dediğimiz savaş araçlarını üretip ülkemize satan silah sektörü üreticileri.

Son bir soru: 
Geçen 28 yıl içerisinde 4 yılda bir dersek 7 seçim geçmiş, ortalama 500 milletvekilinden 3500, bunun iki üç katıda üst bürokrat takımı ve askeri üst mevkiler toplam diyelim 10 bin.

Siz hiç gördünüzmü yada duydunuzmu bu 10 bin kişi içerisinde herhangi birisinin oğlu veya yakını için evine şehit bayrağı asıldığını? Ben ne gördüm nede duydum, eminim sizlerde görmemiş, duymamışsınızdır.
Yorumu siz izleyicilerime bırakıyorum.

Ve son söz :
Çok geçde olsa TBMM içerisinde grubu bulunan bir partinin, üstelikde ana muhalfelet olan CHP. sinin PKK terörü konusunda yaptığı girişim alkışlanmalıdır ama bu öneriyi çeşitli oy bahanesiyle savsaklamak, geciktirmekde yerilmelidir kınanmalıdır. Başkaları katılmasa bile bu iki büyük partinin birleşerek terörün yokedilmesi için cesaretle tarihi bir karar almaları artık şart olmuştur. Hiç kimsede ortaya çıkıp, halkın %70 lere varan oyunu  almış bu iki partinin olumlu kararına karşı koyamaz, duramaz. Bütün isteğimiz alınacak kararların gecikmemesi olacaktır.
Bilinmelidirki her geçen gün, hafta yada aylar daha çok şehidimizin kara toprağa verilmesine neden olacaktır.

Saldırı sonrası bölgede hareketlenmeler.VİDEO

Teröristler yine saldırsı 8 Şehit ile memurlarNET

Saldırı sonrası bölge


Hakkari Yüksekova'da Tesadüfen vurulan vatandaşın vurulma anı.
Video


vedette_banner 250x250-banner Image Banner

20 min-banner TR_560x40_20minutes_v1 Image Banner

banner 336_280_indirim01_ekim13 Image Banner

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020