Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

18.5.12

0
BiyoenerjiTEDAVİDE ALTERNATİF - BİYOENERJİ

Biyoenerji, Parapsikoloji alanında araştırmalarda bulunan Doğu Avrupa Ülkelerinde, özelliklede Sovyetler Birliği ve Çekoslovakya’daki bilim adamlarınca “Evrensel Yaşam Gücü” kavramına verilen isimdir.

Araştırmalarda bulunan bilim adamlarına göre Biyoenerji, canlıların bedenlerinden , özelliklede insan bedeninden dışarı çıkan, her şeye bağlanan, denetlenebilen ve yönlendirilebilen bir enerji türüdür.

Psikokinezi de ve buna benzer Psişik fenomenlerde esas rolü bu enerji oynar.
Biyoenerji terimi bu araştırmalardan daha önceleri 1920 lerde ilk kez Avusturya’lı hekim ve psikanalist Wilhelm Reich tarafından ortaya atılmış ve “Vücuttaki Yaşam Enerjisi” anlamında kullanılmıştır.

Başta Rusya olmak üzere birçok Doğu Avrupa ülkelerinde bu enerji ön plana alınarak yapılan sayısız uygulama ve deneyler neticesinde hasta tedavi teknikleri geliştirilmiştir.

Araştırmacı Dr.Zdenek Rejdak, Biyoenerj’ye dayalı tedavi tekniklerinin esasını, enerji dengesi bozulmuş hastaya, tedavicinin kendi yaşam enerjisini (vita) aktararak enerji dengesinin yeniden kurulması şeklinde açıklar.

Bu aktarma işlevinin biyoenerji akımlarıyla yapıldığı ve istendiğinde uzak mesafelerdende gerçekleştirilebileceği kabul edilmektedir.

Biyoenerji akım ışınımlarının meydana getirdiği elektromanyetik alana, bu konuları kendisine esas alan “Teozofi” denilen bilim dalında “Aura” ismi verilir.

Metapsişikçilerin “Eflüv” adını verdikleri biyoenerji akım ışınımlarıyle (radyasyon) oluştuğunu iddia ettikleri bu alan, Teozoflara ve Kirlian bilimiyle uğraşanlara göre “Yaşam enerjisi olarak adlandırılan bir tür enerjinin, canlılardan çıkarak insan gözünün göremediği bir frekans düzeyindeki ışınımların yayılmasıyla oluşur”

Önceleri “Kirlian enerjisi” diye adlandırılan, sonraları ise Rus bilim adamları ve konu üzerinde isim yapmış olan Çekoslovakya’lı Dr.Zdenek Rejdak tarafından “Biyoenerji” ismi verilen bu enerjinin  
dışarı çıkışında yada aktarılmasında meydana gelen enerji akımı veya ışınının görüntülenmesi ve kaydedilmeside başarılmıştır.

Bu tür kayıt işlevine “Kirlian Fotoğrafçılığı” adı verilir. Kirlian fotoğrafçılığı, Çok yüksek voltajlı ve frekanslı ama çok düşük Amper seviyesindeki elektrik akım alanına dayalı cihazlarla, nesnelerden dışa yayılan birtakım ışınların fotoğrafik olarak saptanmasını amaçlayan elektrografik fotoğrafçılık tekniğine verilen addır.

TEDAVİDE BİYOENERJİ

Kelime anlamı doğal enerji olarakda açıklanabilen biyoenerji, tüm canlı varlıklarda mevcut elektromanyetik alanı ifade eder.
Bilindiği gibi canlılar sadece moleküllerden ibaret olmayıp, belirli frekansta ve düşük amper seviyesinde akımdan oluşan elektromanyetik bir enerjiye de sahiptirler.
Bu enerji, fiziksel bedene sabitleşmediğinden, bulunduğu bedenden başka bir bedene geçişi sağlanabilmektedir.

Biyoenerji tedavisinin dayanak noktasıda bu akış özelliğidir ve bu transfer sadece insan bedeni değil tüm nesnelere doğru gerçekleşebilmesidir.

Biyoenerji tedavisini gerçekleştiren uzmanın(terapist), doğuştan yada sonradan meydana gelmiş bulunan fiziksel veya ruhsal hastalıklarla herhangi bir ilişkisi yoktur, tedavi uygulamasına geçmiş olsada hastalıkları tedavi edemez sadece hastaya rahatlık verir ve manevi bir destek sağlar.

Terapistin etki alanı hastanın vücudundaki enerji alanıdır ve bağlantı meridyenleri, “çakra” (chakra) ve “aura”daki sorunlar ve dengelerle ilgilenir.

Hastalığa neden olan yada neden olabileceği düşünülen enerji aksaklıklarını gidermeye çalışır ve gereken düzeye getirir, özet olarak elektromanyetik alanı akort eder.

Enerji alanı normal düzene gelen bedendeki “Bioregüler” güç devreye girerek vücut fonksiyonlarını yeniler, sistemler güçlenir bu değişim neticesi vücut kendi kendini iyileştirmeye başlar.

Biyoenerji uzmanı olabilmek için bir kişinin birtakım sıra dışı özelliklere sahip olması gerekmez. Kendisini güçlü hisseden, bu tür uygulamaları yapabileceğine güveni olan, biyoenerji eğitimini alan ve tekniğini öğrenen herkez biyoenerji uzmanı (terapisti) olabilir.


 Çakra(Chakra) : 
Çakra lar, Canlıların dışardan aldıkları farklı yapı, enerji ve frekanslardaki hava, su, güneş ışını, besin gibi çeşitli yaşamsal maddeler ile insan vücudunda var olduğu kabul edilen duygu, düşünce gibi süptil kaynakları transformasyona uğratarak, yaşam enerjisine dönüştüren enerji merkezleridir.

Çakralar ait oldukları bölgedeki organların, görevlerini tam ve sağlıklı yürütmelerini sağlamakla birlikte, vücuttaki hormon üretimini sağlayan “endokrin” bezlerinide yönetirler.
İnsan bedeninde girdap olarak adlandırılan 7 adet ana enerji merkezi “ana çakra” ve 20.000 civarında da çakra bulunmaktadır.

BİYOENERJİ ve İLİŞKİLİ KONULAR Hk.MAKALELER DEVAM EDECEK.

ETİKETLER : ÇAKRA - AURA - TERAPİST - ELEKTROMANYETİK ALAN - BİYO ENERJİ - KİRLİAN ENERJİSİ - EFLÜV - TEOZOF - DR.ZEDENEK REJDAK - VİTA - WİLHELM REİCH.

Kaynak :
biyoenerji.org/
wikipedia.org/
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020