Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

19.4.12

0
Yasaklar Ülkesi Türkiye


ADIM ADIM YASAKLI TÜRKİYE'ye DOĞRU GİDİŞ

Adım Adım Yasaklı Türkiye-1

Yasaklar ülkesine doğrumu gidiyoruz acaba dersiniz, acabası yok bence o yolun tam içindeyiz şu an.
Bu duruma hiç şaşmamakda gerek, zira bir ülkede iktidarın bir yetkilisinin iki dudağı arasından çıkan söz bir iki tartışmadan vede yapılacak itirazlara kulak asılmadan Kanun olarak yarım saatte çıkabiliyorsa o ülkede her şey olabilir.
Devamının nerelere kadar gidebileceği belli olmayan Sigara yasağından bahsediyorum. Sanırım dünyada bu kadar geniş kapsamlı yasakda ilkiz.

Gururmu duyalım dersiniz ama üzgünüm ben diyemiycem,sıra ona gelinceye kadar o kadar çok geri kalmışlığımız varki, isterdimdi önce onlardan başlansaydı.

Örneğin milyarların1 harcandığı bir terör ve bu terör için silah tiröstlerinesilah alımı için ödenen milyarlarca dolar, diplomalı diplomasız bin kişinin alınacağı bir işyerine bir milyon kişinin müracaat ettiği bir işsizler ordusu, hiç geliri olmadığı için açlıktan ölmemek uğruna devletin verdiği makarna un şeker kömür gibi gereksinimler için Allah razı olsun Hükümetten Allah Devlete Milleti zeval vermesin diyen bir aç bırakılmış insan topluluğu, İş bulamayıp kendim bişeyler yapayım diyebilenlerin başında Demoklesin kılıcı gibi, yapacaksan doğru Dürüst yap, şirket kur yapamayacaksan girme bu işlere devlet sana yardım eder diyen bir Maliye kuruluşu, SSK  ve daha sayılabilicek onlarcası.

Ortam bu durumda iken hala bu yasak çok güzel oldu diyen halkımızın bir kısmının bu halinede gülsemmi  ağlasammı bende bilmiyorum doğrusu.
Yarın bu yasaklar evininizin içine kadar girerse şaşmayın,öyleya evinizedemisafirler geliyor, onlarda kamudan sayılır dolayısıyla eviniz kamuya açık alan olarak nitelendirilir ve yasak oralarada şamil kılınır.

Kılınsın efendim daha ne istiyorsunuz Devlet sizi koruyor, sizde içmeyin sıhhatli olun ,sağlığınızı düşünecek kadar irade sahibi olmazsanız onuda devlet düşünür.(Devlet baba ve kulları, birey olma özelliğine kavuşmamış insanların gülünecek sonu)

Göndüğüm kadarıyla halkımızın çoğunluğu bilinçli olarak suskunlaştırıldığından susacak, bir kısmı ise bunada evet diyeceklerdir.Suskunluk yüreğimize işlemiş artık.

Ancak unutmayalımki Hitler Almanya’ sında Onbaşı Adolf Hitler’in önlenemez gücü ve yükselişide halkın böyle suskunluğundan vede aman bana zararı dokunmaz banane deyip susanların, sıra kendilerine gelince de etrafında sızlanacağı hiç kimseyi bulamayanların gafletindendir.

Alanlarda özgürlük özgürlük söylemleri devam ededursun, özgürlüklerde aynen haklar gibi verilmez alınır.Verilen özgürlükler verildiği gibi geride alınabilir.

Kaldıki soru sormayan, her emre kanuna peki deyip itiraz etmeyen,sorgulamadan yoksun suskun bir halkın ise asla özgürlük istemeye hakkı olamaz, bu bilinmelidir.

****************************
Adım Adım Yasaklı Türkiye-2

Yasaklar zinciri  okadar uzarki sanırım bu sayfalara sığmaz, aşağıdaki örnek bunu doğrular nitelikte gibi görünüyor:
Tarih 17.Temmuz.2010 Tv.lerde bir haber.Sayın Sağlık bakanımız beyanat vermiş.
Anayasa Mahkemesi Sigara yasağını delici bir Karar verirse bizde sigaradan hasta olanların sağlık güvencesini daha doğrusu tedavisini devre dışı ederiz.

Oh ne ala Memleket idare etmesi ne kadarda kolay,ederde yetkisi var bir kanun çıkar olur biter.
Öyle hukuk varmış,yargı varmış pek önemli değil.Ben ne dersem o olur vede doğrudur zihniyeti.

Olayın vehameti Bakanın bu beyanatı üzerine spiker sokakda halka soruyor, sorduklarıda öyle cahil kimseler değil,görünüşde kariyer sahibi diplomalı insanlar (Hoş diploma cahilliği örtmezde)inanamadım seçilmiş gibi çoğunluğu çok güzel karar demeleri.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın değişmez bir maddesi, Sosyal Hukuk Devleti ibaresini taşır.Bir hukuk Devletinde,isminin arkasına Mahkeme sözcüğü gelen bir kurumun verdiği kararlara saygı duyulur vede uygulanır. 
Hele bi karar aşamasında iken, direkt olmasada kuruma atıfta bulunularak, böyle karar çıkarsa bende böyle uygulamaya geçerim denmez, denirsede suç olurmu olmazmı bunuda yargı bilir sanırım.

Dolayısıyla halkımızın bir bölümü çoğunluğu bu konuyada doğru demiş oluyor bilerek veya bilmiyerek.
Buraya kadar anlattıklarım olmuş veya olacak konular.

Diyelimki Mahkeme yasaklamada aykırı bir madde buldu ve yürütmeyi durdurma kararı verdi. Bakanlık da bir önergeyle istediği kanunu çıkardı,sigara dan hasta olanların giderini devlet karşılamaz dedi vede uygulandı,zaten göründüğü gibi hiçbir itirazda gelmez halkımızdan.

Bundan sonrası Varsayımlar olurya(Olamaz denen hiç bişey yoktur ülkemizde çünki) :
1. Sigara yüzünden hasta olanlara bakmam.(Gerekçe, hastalığı kendin istedin)
2. İntihar edenlere bakmam.(Aynı gerekçe)
3. Silahla sopayla yaralandın bakmam.(Gerekçe, sebeb sen olduysan)
4. Trafik kazalarında yaralandıysan bakmam.(Gerekçe, suç sendeyse)
5. Ramazan günü su içip tartaklandıysan bakmam.(Gerekçe, suyunu evinde gizli iç yada sende oruç tut)
6. Başına güneş geçen hanımlara bakmam.(Gerekçe,başını kapatsaydın)
7. Bacakları kireçlenmiş hastaya bakmam.(Gerekçe,günde beş vakit namaz kılsaydın,hem ibaret hem egzersiz)
8. Kansere vereme bakmam.(Gerekçe,Strese girdin sağlıksız beslendin vs.)


Böylece yüzlercesi sıralanabilir,insanın kendi hatası olmadan hangi hastalığa yakalanır ben bilmiyorum, Hekimlerin cevaplayacağı bi konu bu. 
Aklıma iki hastalık geldi. Kuş ve Domuz gribi.
Allaha şükürki bu ikisine bakacak devletimiz. Bizim hatamız varmı  yokmu onuda tam bilmiyorum ama.

Eyyyyyy Benim güzel memleketimin,eyyyy benim Yüce Atatürk’ün kurduğu ve bizlere emanet ettiği Büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşları halkımız , bu yasaklar da gelirse hala, doğru peki mi diyeceksiniz.
Saygılarımla.

21.4.2012


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020