Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

25.4.12

1
Hipertermi ile Kanser Tedavisi
HİPERTERMİ. KANSERDE 4 ncü TEDAVİ DÖNEMİ

Hipertermi yöntemi, yapay yollarla belirli bölgerde yada tüm vücutta normalde 37 derece olan ısıyı 41-42 dereceye kadar yükselterek kanser hücrelerini öldürmeyi hedef alan kanser tedavisinde alternatif bir uygulama biçimidir.Onkoloji uzmanlarına göre kanserli hücreler, normal ve sağlıklı hücrelere nazaran yüksek ısıya karşı aşırı duyarlıdır ve vücut ısısının birkaç derece yükselmesiyle metabolizmaları bozulmaya başlar, 41-42 derecelerde ise tamamen ölür yok olurlar.

Onkologlar bu yok olmanın, yükselen ısı etkisiyle kanser hücresinin zarı bozulurken aynı zamanda laktik asit birikmesi ve çekirdeğindeki DNA zincirlerinin kırılmasıyla gerçekleştiğini belirtmektedirler.

Burada önemli olan ateşin yükseltilmesinden ziyade hasar verici ve ölümcül sınır olarak görünen 41-42 derecedeki ateş altında kalan hastanın buna nasıl dayanacağı, diğer normal hücrelere ve beyine verebileceği zararın nasıl önüne geçileceğidir.
1970 li Yıllardan beri ABD, Rusya ve Avrupa’nın birçok  ülkesinde yöntem üzerinde halen devam edegelen deneyler ve araştırmalar yapılmış, seyrekte olsa hastalar üzerinde uygulamalara geçilmiştir.

Son yıllarda ise yurdumuzdada hızlı bir şekilde uygulama merkezleri faaliyete geçmiş ve kanserli hasta tedavileri olan “Kemoterapi” “Radyoterapi” ve “Cerrahi müdahale” gibi yöntemlerin ardından 4ncü alternatif tedavi yöntemi olarak uygulanmasına başlanmıştır.

Etkili olduğu kanser türleri :
Hipertermi yönteminin vücut bağışıklığını artırıp, kanser hücrelerini zayıflattığı göz önüne alınırsa, hemen hemen tüm kanser türlerinde etkili olduğu söylensede, özellikle tedavide daha iyi yanıt alınan Akciğer, Bağırsak, Meme, Mide, Prostat, Mesane gibi kanserlerde daha fazla etkili olduğu ve bu hastalıklarda sağ kalım oranlarının yükseldiği belirtilmektedir.

Umutsuz hastalara son çare:
Hernekadar son yıllarda kanser tedavisinde kullanılan ilaçlara yeni yeni ilaçlar ilave edilse, devamlı olarak yapılan araştırmalarla çare aranmış olsada, ne yazıkki bu hastalıklarda hayata devam etme oranının %50 dolaylarında kaldığını belirten Onkoloji Uzmanı Profesör Dr.Bülent Berkarda, hipertermi yönteminin bu hastalar için etkili ve son çare olduğunu belirtiyor.Dr.Berkarda, hipertermi nin diğer yöntemlerle birlikte uygulandığında sağ kalma şansının daha yüksek oranlara doğru gittiğini, özelliklede evine git denen ve 3-5 ay gibi zaman aralığında ömrü kaldığı söylenen hastalar için adeta bir umut kaynağı olduğunu ve bu tür hastalar için yaşam şansını12-15 yıla kadar çıkarmayı hedeflediklerini belirtiyor.

Uygulama şekli :
Hipetermi uygulamasına başlamadan önce hastalığın kademesi tesbit edilir. Kanserli hücrenin tek bir noktada, bölgede yada tüm vücutta yayılmış olup olmadığı saptanarak ısı yükseltme işlemine geçilir.

Hücre bir noktada veya bölgede ise ısı yükseltici elektrodlar o bölge üzerine yerleştirilir ve üzeri örtülerek kapatılır. Örtüler ısı yalıtımlıdır dolayısıyle verilen ısının dışarıya çıkışını önler. Kanserli hücre tüm vücuda yayılmış durumda ise hasta kapalı bir modül içine alınarak ateş yükseltme işlemine başlanır.


Tedavi şekli böyle basit olarak anlatılmış olsada, aslında bu işlemler tamamen bilgisayarlar eşliğinde yapılmakta, tedavi anında yükselecek vücut ısısının başta beyin olmak üzere diğer organlara ve sağlıklı hücrelere zarar vermemesi için tüm gerekli önlemler aşırı dikkat ve hassasiyetle alınmaktadır.

Tedavi süreleri hastalığın seyrine ve türüne göre yarım saat ile 1.5 saatlık seanslar şeklindedir ve 2 ay gibi bir zaman diliminde sona erer. Genelde 8 seansta tamamlanması gereken tedavi süresi haftada birer kere yapılarak bitirilmiş olur.

Tedavi anında değişim:
Dr.Berkarda ya göre Yatalak durumda ve genel durumu tamamen bozulmuş, ağızdan beslenemiyecek kadar kötü duruma düşmüş hastalara bu yöntemin yarar sağlayacağı mümkün görülmemektedir.

Yöntemden gerektiği kadar yararlanabilmek için hastaların en azından yürüyerek makinalara gidebilecek kadar güçte olmaları gerekir. Budan dolayı tedavi başvurularında geç kalınmaması şarttır.

Hipertermi yöntemini günde ortalama 10 hastaya uyguladıklarını söyleyen Dr.Berkarda, en ağır denilen hastalarda bile ilk 3 seanstan sonra ağrılarının azaldığını ve iştahının açıldığını gözlemlediklerini, bunun ardında iyileşmenin gerçekleşmesi ve bağışıklığın devam etmesini sağlamak amacıyla tedaviye ayda bir defa uygulanacak seanslarla devam ettiklerini belirtiyor.

                                        *******************************

Yöntem hakkında ülkemiz doktorlarından bir kısmı uygulamaya yüzde yüz onay verirken, bazıları ise uygulamanın sonuçlarına şüpheyle bakmaktadırlar :

Prof.Dr.İnci Ayan
İ.Ü.Pediatrik Onkoloji Anabilim Dalı Bşk.

Bu konuda henüz net sonuç yok, yeni bir yöntem değil, diğer kanser tedavi yöntemleriyle kullanılıyor.Daha çok radyoterapi ile kullanımı yaygı. Yumuşak dokunun habis tümörlerinde geniş uygulama alanı var. Beyin tümörlerinde de denemeler var, daha çok yetişkin hastalarda deneniyor.Bu konuda henüz net sonuçlar yok.

Doç.Dr.Paşa Göktaş
Num.Hst.İnf.Hst.lıkları ve Mikrobiyoloji Klinik Şefi

Hipertermi,enfeksiyon hastalığı biliminde daha önce düşünüldü ve teorik olarak kullanıldı.İnsan vücudunu 44 dereceye kadar ısıtmayı başaramazlar.Olmaz böyle şey, vücut hasar görür. Mikropların yaşaması için 37 derece ideal bir ortamdır, ancak 38-40 derecede ölürler. Zaten ateşin yükselmesinin nedeni de vücudun mikropları öldürebilmesi içindir.Yani ateş vücudun doğal savunma mekanizması. Ruslar da bu düşünceden hareket etmişler…
Mikrop olduğu sürece ateş yüksek kalır. Bu doğal mekanizmayı dışardan manipule etmek oldukça zor bir olay. Vücut 40 dereceye kadar ateşi tolere edebilir. 41 derecenin üzerinde iflasa gider. Rus bilim adamlarının tezi teorik olarak mümkün ama pratik olarak mümkün değil…

Dr.Cem Ar
İtalyan Hst.Baş Hekimi ve İç Hst.lıklar Uzmanı.

Ateşin yükselmesi vücudun doğal bir savunma yöntemi. Genel olarak vücudun ısısının yükselmesiyle birlikte bakterilerin optimum yaşama ısıları değişir.İstedikleri ısıyı bulamadıkları içinde ölürler. Ama ateş 42 dereceyi bulduğu zaman insanın kendi vücut proteinleride yumurta akının katılaşması gibi bozulmaya başlar. Deneysel olarak mümkün,pratikte zor.

Prof.Ahmet Karadeniz
İ.Ü.Rad.Onkolojisi Anabilim Dalı Bşk.

Hipertermi yaklaşık 15 yıldır var.Radyoterapiyle birlikte uygulandı. Ama biz umut bağlamadık.Lokal kontrolü sağlamak için bir miktar yararı olabilir.Vücut ısısının 44 dereceye kadar yükseltilmesi halinde, kanser hücresinin yanında diğer hücrelerde ölür. Önemli olan kanser hücrelerini kurtarmak. “44 dereceye kadar vücudu ısıtmak mümkün değil” demek istemiyorum aşa şu anki bilgimiz dışında.

                                              ******************************

Değerli Doktorlarımızın bu beyanatlarını hangi tarihte verdiklerini bilmiyorum ama, Rusya’da Novosibirsk Tıp Akademisi bilim adamları insan vücut ısısını, dayanım sınırı olar 41 dereceden 44 dereceye kadar yükseltmeyi başardılar ve bilimsel olarak dünyaya ilan ettiler. Bilim adamları bu kadar yüksek ısıda hayati önem taşıyan hücrelerin ölmemesini nasıl sağladıklarını ise çok gizli tutuyorlar.
Bu konudaki detaylı makalemiz Kategoriler bölümündeki "HİPERTERMİ de İnsan Ateşi 44" başlıklı sayfamızdadır.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ALEO VERA Nedir ve Tarihçesi
Katliam Virüsü
Hipertermi ile Kanser Tedavisi
Bitkisel Reçete Hazırlanması
1 yorum :

 1. sevgili kanser hastaları
  hipertermi yöntemi bizim için çok kötü son buldu
  ağabeyimin genel sağlığında bırakın iyileşmeyi tamamen seyrini değiştirdi ve kısa sürede onu kaybettik
  ben de insanlık görev im olarak bunu iletme ihtiyacı içerisindeyim
  ağabeyime allahtan rahmet diliyorum tüm hastalara şifa diliyorum ama bilinki hipertermi hiç te anlatıldığı gibi bir yöntem değil
  sevgi ve şifa ile kalın

  YanıtlaSil

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020