Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

4.3.12

0
Komik Hayvanlar ve Çocukların Dostluğu.VİDEO.


YA ONLAR DELİ YADA BİZ ÇOK AKILLIYIZ.


Yazı başlığını okuyunca, “bir video sayfasında böyle bir başlık ne alaka” dediğinizi duyar gibiyim ama acıda olsa bir gerçeği açıklıyor o başlık.
Aşağıda bir kısmını yayınladığımız videoların tamamı batılı ve gelişmiş ülkelerde çekilmiş ve o ülke insanlarına ait. Onlarca site taraması yapmamıza rağmen ne yazıkki bizde ve bizim gibi nüfusunun çoğunluğu müslüman olan ülkelerde böyle bir videoya rastlayamadık.

Üstelik dünyada hayvanlara en çok değer veren, sadece insanlara değil tüm canlılara karşı merhametli olunması gerektiğini söyliyen, “Yerde olanlara merhametli olun ki, gökte olanlar da(melekler) size rahmet etsin” sözünü ayetlerinde bulunduran, hiç kimseye zararı bulunmayan bir serçeyi öldürenden, Cenab-ı Hak kıyamet gününde hesap soracaktır diyen hatta hayvan sevgisi yönünden dahada ileri giderek, hayvanlar için “Onlarda ümmettendir” açıklamasını dile getiren bir dine mensup olan bu ülke halklarının neden özellikle sokak hayvanlarına karşı antipatik duygular beslediği ve çocuklarınıda aynı duygular içinde yetiştirdiği ayrı bir araştırma konusu.

1- İnsan dostu köpeklere “onlar mekruhtur eve sokmayın” diyen sözde din adamları vede müminleri bulunan,2- Bir hayvanı evine alıp besleyen ve bir can kurtardım  diye sevinen, onun verdiği hazla mutlu olan merhamet duygularıyla dolu birine “Sen nasıl müslümansın, bunların girdiği evde namazda kılınmaz berekette olmaz” diyebilecek kadar cahil ve geri zekalı komşuları olan,3- Sırtı ağrıdığı için hastaneye giden bir hastaya daha muayeneye başlamadan “Evde kedi köpek varmı, bunların bulunduğu eve gittinmi” sorusunu soracak kadar vede onları dışarı at dercesine bir ikide olsa üstün zekalı doktorları bulunan,4- Minik kanaryası hastalandığı için veterineri telefonla arayan ve ona “Kanaryam hasta getirsem yardım edermisiniz” diye yakaran birisine, “Bu gün tatil yarın getir” diyerek o zavallı hayvanın sabaha kadar dayanamayıp ölümünden sorumlu tutulması gereken, gözünü para bürümüş sevgi ve merhamet fakiri veterinerleri bulunan,ve daha bunlara benzer birçok örnekler verilebilecek olan bir toplumun mensubu olarak, aşağıdaki videoları izlediğimde, hayvan sevgisi daha doğrusu canlılara karşı sevginin nereden başladığını görünce kendi kendime düşündüm,
ve “Ya onlar deli yada biz çok akıllıyız” başlığını kullanmak zorunda kaldım.
Onlar daha bebek iken çocuklarına canlılara karşı sevgiyi öğretip aşılarken, bizim gibi toplumlarda ise ilk öğreti Allah korkusu oluyor.

Sonuç olarak acaba diyorum, ülkemizde sahipsiz sokak hayvanlarına karşı ilgisizlik yada onlara yapılan işkencelerin, fiziksel yönden zayıf olduğu için kadın veya çocuklara yönelik şiddet yada cinayetlerin veya benzer olayların sebebi çocukken bir türlü öğretilmeyen sevgi sözcüğündemi?


Maymunla Çocuk


Maymunla kız çocuk.


Kedi ile kız çocuğu.
Çocukla kedinin dostluğu


Bebek kedinin kuyruğunu pek sevmiş


Çocukla köpeğin samimiyeti
Boxer de çocuğu bi rahat bıraksa.


İki bebek çok mutlular


Bebek iki yavru köpekle


Bebek dude köpekle


Sabırlı köpek ve bebek.


Buldog köpek bebeği severse.


Bebek emin ellerde.
Rotweller ve bebek


Cesur bebek


Doberman ve bebek


Fransız buldog ve bebek


Birlikte şankı söylemek
Pittbul ve bebek


Bebek uslu köpekle


Bulldogla samimi bebek


Çocuklar ve köpekler parkda.


Bebek köpekle ilk karşılaşıyor.


Bebek ve köpek dinleniyor.


Golden köpek ve bebek.


Bebek ve puppy


Köpekle Minik Bebek

Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020