Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

17.2.12

0
Basından Köşe Yazıları

BU SAYFAMIZDA BASINDAN SEÇME KÖŞE YAZILARI VE HABERLERİ BEĞENİNİZE SUNACAĞIZ.

Nüktedan Hocamız insan olmanın özelliklerini şiirsel bir dille okadar güzel ifade etmişkiiii..."Güzel günler göreceğiz" derken, acaba diyorum üstadın bu temennileri gerçekleşirmi, yoksa ütopya mı kalır. 
Bir hayvansever yağmurlu bir gün evine gelirken minik bir kedi yavrusu görür sokakta tekbaşına çaresiz.İnsanlığa has merhamet duygusuyla(bu özelliği bulunmayana insan denirmi bilmem ama),ölmesin diye evine alır, birkaç komşusunun şikayetlerine rağmen onu besler büyütür yaşamını idame ettirir, aradan yıllar geçer ve yaşı gereği kedicik ölür. Hayvan mezarlığı sorar tanıdıklara ama bir dövülmediği kalır bu sorusu için.Haşaa sümmühaşaaa ne diyon hemşerim sen, yüzde bilmem kaçı 99.99 u müslüman olan bir ülkede hayvan mezarlığı haaa çarpılırsın alimallah.İslam ülkesi diyeceklerde birtürlü baklayı çıkaramıyorlar ağızlarından, yüzdelerle geçiştirip gidiyorlar.
Neyse biz konumuza dönelim, tabi vatandaş mezarlık bulamayınca, bari bir bitkiye can versin diye kırsalda bir fidanın yanına gömüyor kedisini.İşte olay bundan sonra başlıyor.Senmisin oraya kedi gömen, tüm polisi, hazır kuvveti, jandarması orda sirenler çalıyor ve adamcağızın başına gelmedik kalmıyor...

Bir İngiliz Üniversitesinde yapılan araştırmaya göre kelime arasındaki harflerin yer değiştirmesi, kelimenin anlamını değiştirmiyor, önemli olan birinci ve sonuncu harflerin yerinde olmasıymış.Özdil güzel bir benzetme ile açıklıyor bunu ve diyorkiiii başına dindar, sonuna türban kelimesi gelen bir konuda, olayda yada kurumda, bazılarına göre bu kelimeler dürüstlüğü ifade ettiğinden  kesinlikle yanlış olmaz. Son günlerde devamlı baskına uğrayan, soruşturmalar açılan muhalefet partilere ait belediyelerden belli oluyor durum zaten, iktidar partisinden olanlar hiç soruşturulmuyorda.Ayağımız taşa dokunsa tinercilerden, sokak çocuklarından, ayyaşlardan bilirdik hep, bilmediğimiz neler varmış meğer. Bırakın taşı, kayaları koyanlar  en çok güven duymamız gereken kişilermiş.
Görsel basında sık sık rastlarız,görünmesi sakıncalı bir nesnemi var anında buzlanır yada çiçek demeti. Özellikle sigara atom bombası sanki, zinhar görünmesin gitti Türkiye mahvolduk. Peki ya ondan büyük tehlikeli ve ahlak dışı görüntüler neden aleni? Örnekmi istersiniz : İnsan kılığına bürünmüş azman canavar birisi kız çocuğunu yatırmış, çığıklar imdatlar alenen teşhir ama yaratık elini cebine atar, çıkarır birşey çakmağı çakar duman çıkar nesne buzlu. Adam terörist, bomba düzeneği hazırlar fitili, sayacı hepsi ortada ama ağzında bir şey var dumanı çıkar görüntü çiçek demeti.Milyarlarca reklam parası verilir sebeb sigara. Neymişsin sen be sigara seni bi halletsek meğer yurdumuz cennet olcakmışda haberimiz yok. Biraz abartılmadımı bu sigara konusu sizce acaba.

Haram yazı, helal yazı, haram yiyecek, helal yiyecek derken herşeyin haramı helali ayırt edilmeye başlanıyor, dindar gençlik olmayan gençlik ve bu durum devam edeceğe benziyor. Amaç herneyse bilemeyiz ama bunları yapan %50 lerde oy alan bir iktidar, silah zoruyla gelmediler. Programları ne ise yerine getiriyorlar vede oy alıyorlar. Sormak gerek suçlu onlarmı, yoksa onlara oy verenlermi yada esas suçlu bir türlü iktidara alternatif olmayı başaramayan muhalefet partilerimi? Bunun cevabını birileri vermek zorunda.

Bu yazıda  Bekir Coşkun Bey sanırım iktidarı nazikçe uyarıyor. Bencede uyarılarında haklılık payı olması gerek. Bu millet nice iktidarları, nice ihtilal liderlerini destekledi, alkışladı oylarını verdi ama bir gün geldi iktidardakiler kaybetti yada kaybettirildi, aynı millet arkasına bakıpda olmaz böyle şey demedi, gelen ağam giden paşam deyip oturdu.

20 min-banner TR_405x250_20minutes_v1 Image Banner

Dsmart_banners 468x60 Image Banner

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020