Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

28.11.11

0
Katliam VirüsüYeni Baş Belası Korona ve Kuş Gribi Virüsünden ÜRETİLEN ÖLDÜRÜCÜ VİRÜS

Dünya gündeminin önemine göre yeniden güncellendi (06 Mart 2020)
Yıl geçmiyor ki gripal veya başka isim altında, ne aşısı nede ilacı olan, adı hiç duyulmamış, yada  öldürücü salgın bir hastalık aniden ortaya çıkıp yayılmasın.

Kuş Gribi , Domuz Gribi , Kene (Kırım Kongo) derken, bu yılda merkezi Çin'in Wuhan kenti olan ve tedaviye çok düşük oranda cevap veren öldürücü Korona Virüsü çıktı ortaya.

 .Korona Virüsünün ilk ortaya çıktığı Wuhan (Çin) kenti ve bomboş caddeler

1960 larda tesbit edilen ve aslında öldürücü olma riski hemen hemen yok denecek kadar az olan Corona Virüsü, tıp otoritelerine göre Coronaviridae ailesindendir ve hayvan familyalarında bulunan zararsız bir RNA Virüsüdür.

Hayvanlar bu virüsü %98-99 oranında hiç bir tehlike altına girmeden atlatır, ölümcül duruma dönüşmesi ise %1-2 oranındadır ve virüsün "Mutasyon"a (Gen değişimi) uğraması ile kendisini gösterir.

Korona Virüsü
Her ne kadar hastalıklı hayvanların dışkısı ile çok düşük oranlarda da olsa (Yüzbinde , hatta milyonda bir gibi) insanlara bulaşan bu yeni öldürücü Korona virüsünün esas tehlikeli durumu bu aşamadan sonra kendisini gösterir, yani hastalığa maruz kalan, bir kişi de olsa gerisi gelir ve hastalık umulmadık bir hızla yayılmaya başlar.
Çünkü hastalığın bulaşması için canlı dışkısına gerek kalmamıştır, insandan insana geçmesi çok kolaydır, bir öksürük, hapşırık, gülme hatta konuşma sırasında çevreye saçılan virüs içerikli solunum salgısı damlacıkları, sağlam insanların mukozalarına temas ederek ve hızla yayılır, yeterki 1 Metre ve daha kısa mesafede yaklaşım olsun.

Virüs insandan insana bulaştığı gibi, eşyalardan, araçlardan, taşıtlardan kısacası sosyal yaşamda karşılaşılan her türlü emtiadan, eşyadan, paradan hatta havadan bile bulaşabilir.

Hastalığın yaygın durumunda korunmanın yolu, insanlara yaklaşmamak, iş olmadıkça dışarıya çıkmamak, maske takmak, eller yıkanmadıkça asla ağıza, buruna dokunmamak ve bol bol istirahat.

Hastalığın belirtileri genelde : Ateş, Öksürük, Nefes darlığı, İshal, bulantı ve kusma.
Ölüm riskinin yüksek olmasının nedeni, hastalığın çok yeni olması, aşı ve ilacının bulunmaması ile hemen hemen her insanın bir vesile ile temas ettiği influenza virüslerinin aksine, bağışıklık sistemimizin Korona Patojenleri ile saldırıya hazır olmadığıdır.

Virüsün bulaştığı hastalarda zatürre ve böbrek yetmezliği ve benzeri ciddi komplikasyonlar geliştiği ve bu hastaların %3 ünün yaşamını kaybettiği bilinmesine rağmen :
Ölümlerin arkasında esas olarak başka tıbbi proplemler yer alır.(Hastalığa karşı korunamıyacak derecede aşırı yaşlılık, Şeker, Kanser, Kronik Akciğer, Kalp ve Böbrek hastalıkları gibi)

Özellikle sağlıklı gençlerde ve yetişkinlerde semptonlar soğuk algınlığı belirtileri gibi hafiftir, hatta bazılarında hiçbir belirti yoktur ve hastalığı kısa zamanda atlatırlar.
Genellikle İlk ve Son Baharda etkinliğini gösteren Korona, yaz mevsimi geldiğinde diğer gripal vakalarda olduğu gibi kendiliğinden yok olur.

Katliam Virüsü
Virolog Ron Houchier
Tüm insanlığın başına bela olan ve kendiliğinden doğal yollarla oluşan yada öyle oluştuğunu düşündüğümüz bu tür ölümcül virüs, mikrop, bakteri gibi organizmalar yetmiyormuş gibi;

Hollanda'da virüsler üzerine araştırma yapan bir bilim adamı Virolog Ron Fouchier, ortaya çıkıyor ve milyonları bir anda ölüme götürebilecek ölümcül bir virüs geliştirdiğini açıklıyor. 

"abcNEWS" Gazetesi Köşe yazarı Mikaela Conley'in 21.Aralık.2011 tarihli ve "Independ" Gazetesi Köşe yazarı Steve Connor'un 20.Aralık.2011 tarihli, konu ile ilgili makalelerine göre: 

Erasmus Tıp Merkezinden Bir Bölüm
Fakülteleri, hastaneleri, araştırma ve geliştirme labaratuarları ile dünyanın en gelişmiş tıp merkezlerinden birisi olan Hollanda’nın Rotterdam kentindeki Erasmus Tıp Merkezi’nde, 2009 yılında ortaya çıkan ve yaklaşık 9 bin insanın kaybına yol açan bulaşıcı Kuş Gribi Virüsünden kat kat daha bulaşıcı ve öldürücü özelliğe sahip bir virüs geliştirilir.


Dünya tıp otoritelerinde tartışmalara neden olan bu öldürücü virüs, merkezin Moleküler Viroloji alanında araştırmalar yapan Erasmus MC Viroscience Bölüm Başkan Yardımcısı Virolog Ron Fouchier liderliğindeki ekip tarafından, kuş gribine yol açan  H5N1 genetiği üzerinde yapılan oynamada ,sadece beş mutasyon (Gen değişim) işlemi sonunda üretilmiştir.

İnsanlara benzer solunum yolları bulunan Dağ Gelincikleri üzerinde yapılan testlerde, virüsün çok hızlı bulaşıcı ve öldürücü özelliğe sahip olduğu ve yanlış ellere geçtiğinde biyolojik silah olarak kullanılabileceği ve dünya nüfusunu neredeyse silip süpüreceği endişesi ortaya çıkmıştır.

Daily Mail Gazetesi virüsün, şablondan da beter ve tüm uygarlığı tehdit edebilecek potansiyele sahip olduğunu yazmaktadır.

Kuş gribi Virüsü
Tüm basın ve otoriteler tarafından bu kadar büyük tehlikeler yaratabileceği  tartışması sürdürülmesine rağmen, ekibin başındaki Fouchier,Tıp Merkezinin Web sitesinde yaptığı açıklamada :

"“Yapılabilecek en tehlikeli virüs tezini kabul ediyoruz, ancak bundan sonra meydana gelebilecek salgınlarda hangi "Mutasyon" un izleneceğini öğrenmiş olduk ve bu sayede salgınları çok geç olmadan durdurmamız mümkün olacaktır.
                                                                                           Katliam Virüsü
Ayrıca bulgu, gerekli aşı ve ilaçların zamanında geliştirilmesine ve üretimine de zemin hazırlayacaktır.""
                                                                                       
Ron Fouchier, açıklamasının ardından, tüm karşı çıkışlara rağmen H5N1 virüsünün daha iyi anlaşılması ve analizi için, virüsün üretilme yöntemini tıp dergilerinde yayınlamaya kararlı olduğunu belirtmiştir.

Gerek Hollanda Ulusal Biyogüvenlik Danışma Kurulu ve gerekse Hollanda kanunları, bilimsel yayın özgürlüğü nedeniyle yayını engelleme girişiminde bulunamıyorlar. 

Yapabilecekleri tek engelleme yöntemi ise basından “üretim yöntemininin” dünyaya açıklanmaması.

Diğer taraftan dünya sağlık örgütü üzerinde oldukça etkili olduğu belli olan ABD Tıp Dergilerinde de buluşun yayınlanmasına karar verilmiş olsada, konu "ABD Ulusal Bilim, Biyolojik, Güvenlik Danışma Kurulu" tarafından incelemeye alınmış ve bulgunun üretilme yönteminin yayınlanmaması gerektiği tavsiyesinde bulunurken;
İllaki yayınlanması isteniyorsa, kötü amaçlarda kullanılabileceği endişesi ile, üretilme yöntemi saklı kalınmak şartı ile sadece sonuç bölümünün yayınlanması önerilmiştir. 

DİP NOT :
Kuş Gribi, Domuz Gribi, kene (Kırım Kongo), Korona Virüsü gibi öldürücü ve çok tehlikeli hastalıklar ortaya çıkarken,  birde bu henüz ismi konulmamış Katliam virüsü. Acaba diyor insan ve komplo teorisi üretmek zorunda kalıyor, geçmişte binlerce ölüme neden olan virüslerdemi yapay olarak üretildi? 

Öyleya virüs genlerinde yapılan bir oynamada bir sürü tehlikeli virüsler elde edildiğine göre, neden olmasın.

Üstelik her nedense ilk etapta ne olduğu belirlenemeyen ölümcül virüsler hep Asya'da, Ortadoğu'da yada Afrika'da ortaya çıkıyor.

ABD Merkezli ortaya çıkmış bulunan bir virüs duydunuzmu hiç, bırakın ABD ni, ben şahsıma tüm Amerika kıtası'nda da duymadım.

Özelliklede son kez Çin'de ortaya çıkan Korona Virüsü, komplo teorisi için biçilmiş kaftan adeta :
Dünya ticaretini eline geçiren Çin'e kocamanından bir darbe, öyle savaşa mavaşa gerek kalmadan, neredeyse Çin mallarının ithalatı teker teker kapanıyor.

Böyle bir komplo teorisinde de haksız değil insanoğlu. ne zaman dünyadaki silah sektörü zarar etmeye başlasa, akabinde dünyanın herhangi bir yerinde yerel çatışmalar ve savaşlar çıkar, ilaç sektörleri zarar aşamasına gelmişse neden bu yola başvurulmasınki?

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ALEO VERA Nedir ve Tarihçesi
Katliam Virüsü
Hipertermi ile Kanser Tedavisi
Bitkisel Reçete Hazırlanması
Şifalı Bitkiler Bölüm.1 A-B
Yararlı Reçeteler Bölüm.1

Diğer tüm bitkiler-Reçeteler-Pratik bilgiler-vs.Kategoriler Bl.den Bulabilirsiniz.

BUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR :

Katliam Virüsü
Petrol tröstleri, silah sanayi gibi dünya ticaretini kendi alanında elinde bulunduran Dünya sağlık sektörüde servetlerine servet katmak için, her yıl adı duyulmamış gripler ortaya çıkarır ve aşılarını, ilaçlarını piyasaya sürer.
Şimdide Katliam Virüsü çıkarıyorlar, insanoğlu haberin olsun, özellikle islam dünyasınıda içine alan geri kalmış ülkelerde.Böğürtlen ve Yararları
Böğürtlen deyip geçmeyin , bu kendi kendine dağlarda , ovalarda kıyıda köşede yetişen ve yararları sayılamıyacak kadar çok olan güzelim dikenli böğürtlenleri bulduğunuz yerde atıştırın.
Kanser gibi, şeker gibi, kalp gibi ölümcül hastalıklara davet çıkaran et mamullerine hücum edeceğinize, genelde sahipsiz olan bu meyveler yazın heryerde elinizin altında.Dondurulmuş Limon
Evet limon da dondurulurmu demeyin , hemde harika olur dondurulmuş limon , suyunu çıkarmak için uğraşmak yok , ufalayın atın salataların , yemeklerin içine kabuklarıyle beraber , yararlanın her türlü vitaminlerinden.
Limon ve Sarımsak
Limon ve sarımsak , eh yanına birde soğan eklersek , değme keyfine , tabi dünya sağlık tröstlerinin
SS askerleri karşınıza dikilmezse , öyle ya zıkkımın kökünümü yesin zavallılar , dolarlarına dolarları nasıl katacaklar.
Boşverin onları , ne yaparsa yapsınlar , yeterki siz "Sarımsağı gelin ettmişler 40 gün kokusu çıkmamış" kandırmacısını bir kenara atın , ömrünüze ömür katın.

Serrin'in Sofrası
Beslenmek için aklınıza ne gelirse tamamı bu sitede dersek yalan olmaz. Çorbasından , tatlısından , turşusundan , limonatasına , kokteyline kadar derlenmiş , toplanmış bir araya getirilmiş.
Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020