Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

6.11.11

0
HAARP Teknolojisi ve DepremHAARP TEKNOLOJİSİ, DEPREM ve KOMPLO TEORİLERİ

Son yıllarda ülkemizde ve dünyada meydana gelen depremler, hasarlara neden olan olağan dışı doğa olayları ve iklim değişiklikleri, konuyla ilgilenen insanların dikkatini çekmekte ve onları neden niçin nasıl sorularına yanıt aramaya yöneltmekte.


Böyle deprem görülmedi, böyle yağış, sel felaketi ve böyle kuraklık olmadı vs. gibi yorumlar arkasından teoriler üretilmeye başlandı, acaba bu gibi doğa olayları kendiliğinden mi oluyor yoksa yüksek teknolojik gelişimlere sahip olan bilinmeyen bazı güçler tarafındanmı gerçekleştiriliyor tezleri ortaya atıldı.

Gerçi her soruya ve ortaya atılan tezlere bilim adamları bilimsel olarak yanıt veriyorlar, böyle olaylar olabilir, sebebleri şunlar şunlar diye mantıksal  yönden doğru sayılabilicek yorumlarda bulunuyurlar ama karşıt görüşte olan ve “komplo teoristyenleri” diye adlandırılan grubun teorileride hiç yabana atılır cinsten değil.

Örnek vermek gerekirse, 28.Temmuz.1976 Çin Tangshan’da meydana gelen ve 650 bin kişinin ölümüyle neticelenen depremden önce, gökyüzünü devasa bir ışık kütlesi kaplamış ardından deprem olmuştur.
Keza 17.Ağustos.1999 Gölcük depremindede olaya tanık olanların ifadelerine göre, önce yine büyük bir ışık kütlesi ve arkasından depremin meydana gelişidir.

Bu tür ışık kütleleri her depremde görünmediğinden, bilim adamları bunu fay kırılmasındaki enerjiden meydana gelen deprem ışığı derken, karşı tezdeki bilim adamları ise “Hayır bu ışık kütlesi kırılmaya hazır fayların tetiklenmesi için yapay olarak başka bir yerden gönderilen enerjinin göstergesidir” diye yorumlarlar. 

Aslında her iki tezde de doğruluk payı vardır ancak bu ışık kütlesi doğaldır, fay kırılırken ortaya çıkan enerjiden dolayı  oluşur diyenlere yanıt, “neden tüm depremlerde aynı ışık kütlesi oluşmuyor” sorusudur.

Karşı tezi savunanlar yani komplo teoristyenleri diye adlandırılan kesim, bu sorunun yanıtını, dünyada gelişmiş ülkelerce yapılan bir takım teknolojik çalışmaları ve özellikle son yıllarda meydana gelen olağan dışı doğa olaylarını örnek göstererek vermeye çalışıyorlar.

Bu teknolojik araştırmaların başındada doğa olaylarına etkin olan iyonosfer tabakası üzerinde yapılan inceleme ve çalışmalar gelmektedir.

İYONOSFER ARAŞTIRMALARI :
Bilindiği gibi atmosfer katmanlarından iyonosfer tabakası, dünya üzerindeki doğa olaylarınının oluşmasında ve değişmesinde büyük rol oynar. 

Bu özelliği bakımından 1950 lerden itibaren bazı ülkeler iyonosfer tabakasındaki temel fizik prensiplerini araştırma çalışmalarına başlanmışlardır.


Proje ile uğraşan ülkeler :

AMERİKA Birleşik Devletleri
HAARP Projesi adıyla : Alaska ve Arecibo
HIPAS   Projesi adıyla : Porto Riko' daki tesisleriyle,


SOVYETLER BİRLİĞİ(Rusya) 

SURE Proje adıyla :
Moskova yakınlarındaki Nijini Novgorod ve Apatity
Ukrayna’daki Kharkov
Tacikistan’daki Duşanbe tesisleriyle
AVRUPA KONSORSİYUM (5 Ülke Ortaklığı) 


EISCAT(Scatter Radar) Proje adıyla :
Norveç Kuzeyindeki Tromso
Peru’daki Jicamarca tesisleriyle.


Projenin özet olarak teknik açıklaması :

ELF diye adlandırılan çok düşük değerdeki (2 Hz.-30 Hz.) elektromanyetik radyo dalgalarının, çıkış gücü çok yüksek 3.6 Gigawat’a kadar olan devasa verici antenlerle iyonosfer tabakasına gönderilerek, buradaki ısı veya başka değişikliklerin gözlenmesi.

Radyo dalgalarının düşük seviyede seçilme nedeni ise, dalgaların yoğunluğu çok az olan iyonosfer alt tabakasını(D tabakası) delip geçmesini önlemek ve o tabakada yoğunlaşmasını sağlamaktır. 

Bilindiği gibi Frekans seviyesinin yüksek olması durumunda alt tabakayı delip geçen elektromanyetik dalgalar, yoğunluğu çok fazla olan üst tabakaya (F tabakası) çarparak geri dönerler dolayısıylada istenen işlem yapılamaz.

Günlük yaşamda bu yansıma olayını halkın anlayacağı seviyede izah etmek istersek, Radyo vericilerinden :

-         Uzun Dalga ve Orta Dalga diye adlandırılan Radyo vericileri düşük frekans bandında çalışırlar ve iyonosferin alt tabakasını geçemediklerinden, uzak mesafelere uygun yayın yapamazlar.

-         Buna karşılık Kısa Dalga vericileri yüksek frekans bandında, MF Dalga diye adlandırılan radyo vericileri ise ultra(çok yüksek) frekans bandında çalıştıklarından, vericilerin gönderdiği yüksek frekanslı bant, alt tabakayı delip geçerek, daha yoğun olan üst tabakaya çarparak geri döner ve dünyanın hemen hemen heryerine uygun alınabilir yayın yaparlar.

                  *****************************************************

KOMPLO TEORİLERİ  Hakkında VİDEOLAR :

HAARP ve Deprem

Kimileri komplo teorisidir dese de ki, böyle beyanda bulunanların tek amacı ABD / Alaska'daki HAARP tesislerinin masumane bir kuruluş olduğu tezine dünyayı inandırma gayretidir. 
Gerçek ne yazıkki bu teknoloj ile dünyanın herhangi bir noktasında deprem faylarını rahatlıkla kırılabiliyor. İZLEYİN.


Plazma Silahı  

İLGİLİ KONULAR :
Haarp İyonosfer Araştırma
Haarp Deprem Videoları


Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020