Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

25.10.11

0
VAN da DEPREMVAN ve ÇEVRESİNDE MEYDANA GELEN DEPREM YÜREKLERİ BİR KERE DAHA YAKTI.

Merkezi, Van İli merkez ilçeye bağlı Tabanlı Köyü olan 7.2 büyüklüğündeki deprem 23.Ekim.2011 Pazar günü saat 13.40 meydana geldi ve 25 saniye sürdü.Çevre illerdede hissedilen deprem buralarda hasara neden olmazken, başta Erciş merkez, Van merkez ve köylerde çok büyük hasarlara neden oldu. Çoğunluğu kerpiçten yapılma evlerin bulunduğu köyler adeta yerle bir oldu.

Van merkezde ona yakın büyük apartman tipi yapıların, Erciş te ise hemen hemen tamamı yeni inşa edilen ve deprem yönetmeliğine göre en az 9 büyüklüğündeki depreme dayanıklı olduğu düşünülen 5 katlı 7 katlı onlarca bina yerle bir oldu, dolayısıyle can kayıplarının büyük bir bölümününde bu merkezlerde olacağı tahmin eilmektedir.

Tabanlı Köyü yakınlarındaki arazi ve yollarda büyük yarıkların meydana geldiği görüldü..Depremin duyulmasının ardından ilk müdahale yerel ekipler ve vatandaşlar tarafından başladı, akabinde ise hızla başta kızılay, akut, askeri kurtarma, sivil savunla kurtarma gibi birimler deprem bölgesine hareket ettiler, bunların yanında birçok yabancı ülkelerdende yardım yardım teklifleri gelmeye başladı.

Deprem Bilimcileri konuyla ilgili platformlarda şu sözü devamlı gündeme getirirler "İnsanı deprem değil yine insan öldürür" çok yerinde bir ifade, çünki depremlerde can kaybına neden olan başlıca unsur insandır.

Gerek konut ve gerekse başka amaçlar için deprem bölgesi veya dışında inşa edilecek olan yapılarda, proje ve yapım aşamasında hangi verilere uyulacağı vede hangi teknolojik gelişimlerin kullanılacağı açık olarak 
bilinmesine, bu veriler eşliğinde birtakım yönetmeliklerin var oluşuna rağmen, bunlara tam anlamıyla uyulmadan biraz daha fazla kazanç elde etme amacıyle tamamlanmış yapılarda bir deprem yada başka bir olumsuz olaylardaki can kaybınının müsebbibi tabiatıyla insandır.

Yine bu tür olaylarda gerekli önlemleri almayan yada bilmiyorsa eğitimini vermeyende insandır. Özellikle yurdumuzda hatta tüm islam ülkelerinde gelenekleşmiş dini inanış ve sosyal yaşam sürecindeki başa gelecek her olayı kaderciliğe bağlayan, korumacılığı allahın kendisine verdiği beyin ile yerine getireceği yerde her zaman allaha havale ederek, atadan dededen kalma usullerle kerpiçten konut yapanda yine insandır.

31.Ekim.2011 Tarihi itibariyle son durum :
Hayatını kaybeden yurttaşlarımız : 601
Yaralı yurttaşlarımız                    : 4.152
Enkazdan sağ çıkarılanlar            : 188

Deprem kuşağı üzerinde bulunan ülkemizde, dilerim hafızalarımız bu son acı olayı unutturmazda, yetkililer gerekli önlemleri alırlar.

DEPREM GÖRSELLERİ İÇİN       (VAN-2011) TIKLAYIN.

DEPREM VİDEOLARI ( VAN-2011)-2 İÇİN..... TIKLAYIN.


DEPREM VİDEOLARI  VAN-2011)- 3 İÇİN..... TIKLAYIN.

ETİKETLER : VAN DEPREMİ - KERPİÇ EV - FAY HATTI - ERCİŞ İLÇESİ

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz!

Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020