Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

1.11.10

0
Burası Afganistan

35 SENE ÖNCEKİ AFGANİSTAN ve ABD MÜDAHALESİ

This is Afghanistan 35 Years Ago !!!!
افغانستان قديما قبل (35 سنة )... راح تنصدم
ثلاثين سنه من الحروب دمرت كل شيء مين يتخيل انه افغانستان الحاضر كذا كانت


Sevgili izleyicilerimiz. 
Bu sayfamızda ekonomik ve siyasal çıkarlar uğruna bir ülkenin ne hale getirildiğini göreceksiniz.
El-Kaide ve Taliban teröristleri
Geçmişi biraz inceliyenler bilir, demokrasi havarisi  ABD. ve gelişmiş batı ülkeleri, şimdiki taliban benzeri gruplar ve h.bin ladin eşliğinde vede mücahitlerimiz naralarıyla gırtlaklarını parçalarcasına insanlarımızı galeya na getiren yüce basınımızın uzaktan desteği ile Afganistan'a demokrasi ve Özgürlük getirdiler!!!!!!!!!!!!
Özellikle kadınlar için tarihte eşi görülmemiş bir özgürlük!!!!!!

Bu dillere destan özgürlüğün hikayesini kısaca açıklamakta yarar var          Zahir Şah
sanırım :


Afganistan bilindiği gibi 1970 lere kadar krallık, şahlık gibi hanedanlıklarla idare edilmekteydi. Ancak hanedanın son üyelerinden Davut ile Zahir Şah'ın birbirlerine düşmeleri, sonunda taht kavgasına yenik düşen Zahir Şah'ın Roma'ya sürgün edilmesinin ardından ülke yönetiminde çalkantılı bir dönem başlamış, 1978 yılına gelindiğinde genç subaylardan oluşan bir grup, taht kavgasına son vererek Nur Muhammet Terakki Başkanlığında Sosyalist tabanlı Afganistan Demokratik Cumhuriyeti'ni ilan etmiştir.

Ancak ne varki demokrasi ! dağıtıcısı ABD daha hükümet kurulmadan bu darbeye karşı tavır alır ve komşu Pakistan üzerinden CİA marifetiyle gerekli karşı devrim çalışmalarına başlar.

Sosyalist Afgan Devleti'nde Sağlık Çalışanları 
Hernekadar ABD nin bu bozguncu faaliyetleri devam ededursun, Afganistan Hükümeti halkın refahı için hızla gerekli adımları atar, gerek toprak ve gerekse üretim araçlarını kontrolü altına alarak, ülkeyi görülmemiş bir kalkınma ile istikrara doğru yöneltir ve bu hızlı, planlı yapılandırma sonucu ülke 1986 yılına kadar refah çizgisini yakalamış karmaşasız ve istikrarlı yaşama kavuşmuş iken, boş durmayan ABD sonradan kendi canavarı durumuna gelecek olan Taliban ile Arabistanlı zengin terörist El-Kaide terör örgütlerini gerek finansları bakımından ve gerekse CİA aracılığı ile her türlü eğitim yönünden destekler ve iktidara karşı ayaklandırır.
                                                                                   ABD nin bir türlü içine sindiremediği Afgan Sosyalizmi
Buna karşılık iktidar da SSCB nden yardım ister ve SSCB silahlı kuvvetleri ülkenin kilit noktalarını kontrol altına alır.
Soğuk savaş artık yavaş yavaş taşeronlar vasıtasıyle sıcak savaş durumuna geçer, bir tarafta SSCB ve Hindistan’ın desteğini alan Afgan Hükümeti, diğer tarafta ise ABD ve onun yandaşları yada taşeronları olan İngiltere, Pakistan, Mısır, Suudi Arabistan.

Savaş tüm hızıyla devam ederken bu arada ABD yanlısı Türkiye Hükümeti boş durmaz, destek mesajları, gizli yardımlar devam ede dursun, zamanın ABD yalakası basın, ortalığı iyice gerer, bir devleti yıkmaya çalışan gözü kanlı teröristleri mücahit diye göklere çıkartır, Cuma günleri günümüzdeki gibi sözde müminler sırf ABD yi dolaylı yönden desteklemek için sık sık nümayişler yapar, böylece ülke savaş çığırtkanlarının merkezi durumuna gelir.
Muhammed Necibullah 
Yıl 1991e gelindiğinde Sovyetler dağılmış, askerler geri çekilmiş, 1992 de ise Rusya ülkeden yenilgiyi kabul ederek tamamen çıkmış, mali ve silah desteğinide yavaş yavaş kısınca, o günkü Devlet Başkanı Muhammed Necibullah kendi çabasıyla ancak 1996 yılına kadar dayanabildi ve iktidardan ayrılmak zorunda kaldı ve Birleşmiş Milletler Ofisine sığındı ama ne yazıkki ABD kontrolünde bulunan BM elemanlarınca, katillere teslim edildi. 

Gözünü kan bürümüş Taliban canavarları akla gelmedik işkenceye tabi tuttular, devrik başkanı Demokrasi havarisi ABD nin gözetiminde arkasındanda tam ölecekken kan revan içinde kardeşi ile birlikte bir elektrik direğine asarak idam ettiler vede asılı cesetlerin başında sırıtarak poz verdiler.         
Olayın en acı tarafı ise bunları yapanlarda, Dr.Necibullah gibi Afgan vede Suni Müslümanlar. Yorum sizin.

Modern okullarda okuyan kız çocukları evlere kapatılmış,12-13 yaşlarında hangi eve kuma gideceklerini düşünür, özgürce işinde gücünde uğraşan vede sokakta parkta çocuklarını dolaştırabilen  kadınlar şimdi peçeler, gurkalar içinde evlerde hapis, resimlerde görülen o mutlu insanların dolaştığı , geceleri pırıl pırıl ışıkların altındaki caddeler şimdi kimin kimi vuracağı belli olmayan terör mekanı olmuş durumda.

Olayın en ilginç noktası ise, Afganistan'a özgürlük getirdik diyen o ülkeler şimdi kurmuş bulundukları o sisteme karşı tekrar özgürlük getireceğiz diye düne kadar destek verdikleri ve birlikte savaştıkları gruplara  karşı savaş vermektedirler. Bilmece gibi bir dünya siyaseti.

Bahsi geçen gelişmiş ülkelerin yöneticilerini kınamak düşüncesi aklımdan bile geçmez, zira onlar kendi sınırları  içerisinde demokrasi ve özgürlükleri halklarına sonuna kadar kullandırırlar.Bir üçüncü ülkelere bu kavramları vermek diye bir lüksleride olamaz. 
Benim kınamak istediklerim, bize özgürlük getirecekler diye bilerek veya bilmiyerek onlara kapısını açıp ülkelerini bataklığa sürükleyen yöneticilerdir.

Unutulmamalıdırki hak ve özgürlükler birileri tarafından verilmez, alınır. Özgürlüklerin verilmesi olayı ülkeler arasında düşünüldüğü gibi ülkelerin kendi i
çindede uygulaması yapılabilir. İstisnada olsa bazen Büyük Devlet adamları kendi halkına birtakım hak ve özgürlükler sunabilir, ancak hiçbir emek sarfedilmeden elde edilen bu özgürlükler,değeri bilinmez vede hazmedilemez ise bir başkası tarafından geri alınabilir. Bizde olduğu gibi.

Dünün Afganistan resimlerini dikkatlice izleyiniz ve yorumunuzu ona göre yapınız.Yazımı şu satırlarla bağlamak istiyorum :

EYYYYY DEMOKRASİ HAVARİLERİ ve ÇIĞIRTKANLARI ESERİNİZLE GURUR DUYUN!!

BU RESİMLERİ ÖZELLİKLEDE O YILLAR EL-KAİDE TERÖR ÖRGÜTÜ ve TALİBAN TERÖRİSTLERİNİ "Mücahitlerimiz falan cepheyi ele geçirdi, şunu yaptı bunu yaptı" DİYEN O ZAMANIN ULUSAL RADYO ve TV SPİKERLERİ, HABER MÜDÜRLERİ, EMRİ VEREN PATRONLARI İZLESİNLER, GÖRSÜNLER NİÇİN BOĞAZLARINI YIRTARCASINA ABD ni DOLAYISIYLA SAĞ İKTİDARLARIMIZI DESTEKLEDİKLERİNİ. 

ŞİMDİKİ AFGANİSTAN'la O GÜNÜ KIYASLASINLAR ve BİRAZ İNSANLIKLARI KALMIŞ İSE ÇIKSINLAR EKRANLARA BİZ BÖYLE BİR HALT KARIŞTIRDIK, CAHİLLİĞİMİZE VERİN ÖZÜR DİLİYORUZ DESİNLER.

DİYECEKLERİNİ SANMAM, BIRAKIN ÖZÜRÜ ONLARIN YÜZLERİ BİLE KIZARMAZ. İKTİDARLARA YALAKALIK ONLARIN RUHLARINNA İŞLEMİŞ.

BAKSANIZA SURİYE, MISIR ve DİĞER ARAP ÜLKELERİNDEKİ, AYNI DEMOKRASİ HİKAYELERİYLE DÖKÜLEN KANA, HİÇ YOK YERE ÖLEN İNSANLARA.

HALA BİZİM GÖRSEL BASIN AKAN KAN UMURLARINDA OLMAKSIZIN HALA OLAYLARI KÖRÜKLEMEKLE MEŞGUL, HALA ABD TAŞARONU İKTİDARIN ARKASINDA.
NE DİYELİM TEK CÜMLE İLE YAZIKLAR OLSUN BÖYLE MEDYAYA.

Resimlerde Kaynak:
- s.bolat@superonlain.com
- Sn. Ayşe Uygur

ETİKETLER : EL-KAİDE  LADİN  TALİBAN  YALAKA MEDYA  PEÇE  GURKA DEMOKRASİ 
ABD ÇIKARLARI  BURASI AFGANİSTAN

BENZER KONULAR :
Sosyalist Afganistan dan Resimler(35 Yıl öncesi)
Sosyalist Afganistan dan Resimler(35-40 Yıl öncesi)
Günümüz Afganistan dan Resimler
Günümüz de Afganistan-1
Günümüz de Afganistan-2
Günümüz de Afganistan-3


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir Zamanlar İran İslam Devleti
1979 Yılına kadar İran, sosyal yaşamıyla, ekonomisiyle batı yanlısı çağdaşlığa soyunmuş bir devlet idi, aynen Türkiye gibi.
Ama burasına bir islam ülkesiydi, çağdaşlık yakızmazdı, yobazlar sinsice çalıştı, Fransa'nın desteklediği ve beslediği Humeyni, 1979 yılında herşeyi sildi süpürdü, kadınlara özgürlük geldi.
Amerika'nın Hediyesi Demokrasi Sevsinler
ABD nin, Sosyalist Afganistan Devletini, kendi yarattığı, sonradan da kendisine düşman ettiği kanlı terörist örgütü el-kaide ile birlikte yıktığı ve demokrasiyi getirdiği yeni Afganistan.
Ya o zamanlar bizim basını bir dinleyip bir okusaydınız, o kanlı örgüte mücahtlerimiz diye göklere çıkarttığını.

Dünyanın İlk Seçilen 7 Harikası
Sadece bir tanesi yani Keops Piramidi ayakta kalan Dünyanın 7 
Harikasından 6 tanesi doğa olayları sonucunda yokolmuştur.  
 Dünya Ticaretine Açılan Bir Çin Gerceği
 Asgari aylık ücretin 100-200 $ arasında olan Çin'in dünya pazarını neden ele geçirdiğini şimdi anladınızmı acaba.
Kanlı Katliamlar Ülkesi Ruanda'nın Tarihi
Irkçılık sonucu kadın, erkek, çocuk demeden birbirlerini boğazlayanların ülkesi Ruanda, hemde dünyanın gözü önünde.Adı var ama kendisi olmayan bir devlet Somali Tarihi 
Kağıt üzerinde ve BM e göre tek devlet, adı Somali, ne acıdırki 22 yıldır bağımsız ve mutlu bir sosyalist devlet iken, 1991 yılında ABD nin getirdiği demokrasi ile 5 devletçiğe ayrılıverdi ve devamlı iç savaş.Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020