Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

25.7.10

0
Julian Assenge Aranıyor (WANTED !!!!!!)

WİKİLEAKS SİTESİ

JULİAN ASSANGE ARANIYOR


İsnat edilen suç :
Dünyanın kadın erkek özgürlüklerinde en üst seviyede bulunan bir ülkede,İsveç’de , Assange bir kadına taciz ve tecavüz suçlamasıyla mahkemeye veriliyor ve mahkeme zanlıya Uluslar arası tutuklama kararını çıkarıyor.

Kapitalisti,sosyalisti tüm ülkeler onun peşinde,interpol baş köşesine yerleştirmiş suçluyu,görüldüğü yerde yakalayın !!!


Ben bunları yazarken,bir baktım bir sürü karga üşüşmüş balkona gak gak deyip dururlar. Döndüm kendilerine niçin gülersiniz.
Dünyayı sarsan ciddi bir olayı kaleme alıyorum.

Liderleri olduğu cüssesiyle belli olanı cevap verdi hemen:
Ya insan kardeş biz çok şeylere güldük ama böylesini hiç görmemiştik.

Haklıydı lider karga, ey her şeyin en alasını bilen güçler,bu suçlamayı yapacaksınız bari bizim ülke gibi Ortadoğu ülkelerinden birinde yapsaydınız, okadarda zor da değildir,gidipte İsveç gibi ülkede yapacağınıza.

Hiç olmasa okadar kargayı güldürmezdiniz,vede balkonumu pislemezlerdi, birde onun temizliği ile uğraş.
Olayın espirisi bi tarafa evet bu azılı suçlu aranıyor mahkeme kararıyla. Aslına bakılırsa egemen güçlerin böyle bir mahkeme kararınada ihtiyaçları yoktur,biraz göz boyama.


İsterlerse onu bulduklarında kazaya kurban gitti derler ve arkasına birkaç sebeb sıralıyarak infazı gerçekleştirirler.
Ama yinede hukuk yoluyla yapılmasında yarar vardır, aksi takdirde azda olsa olayı irdeleyip sorgulama yapabilecek birkaç ülke kalmıştır dünyada, sonuçta rezil olma riskide var tabi.

Tüm dünya ülkeleri Ekvator gibi olmak zorunda değildir sanırım. Cesur liderleri bir iddiaya karşılık anında suçlamayı redetti ve “Julian Assange bizim ülkede yoktur ve gelmesinede izin vermeyiz” diye beyanatını dünyaya ilan etti. Gölgesinden korkan sadece insanlarmı olsun, tabiatıyle devletlerde olacaktır.Değinmeden geçemiyeceğim.Bir Atatürk zamanının Türkiye Cumhuriyetin'de böyle bir idda ortaya atılsa idi,Yüce Ata’mızın vereceği cevabı düşündümde ,nazik ve diplomatik bir dille sanırım şöyle söylerdi :
Benim ülkeme kimin girip kimin çıkacağı sizi ilgilendirmez

Aranan  fakat bir türlü bulunamayan,bulununcada başına ne geleceği belli olmayan Julian Assange’nin ilk olayı değil bu belge yayınlamak.

Daha önceleride gerek Afganistan ve gerekse Irak savaşlarına ait birçok belgeyide yayınlamıştı.


Bu sebeblerle yine aynı suçlamayla vede aynı ülkede yargılandı ,bu suçlama beni karalamak içindir,böyle bir suçu işlemem mümkün değildir diye ifade verdikten sonra mahkemece berat kararı verilmiştir.

Öldürülme tehditleri vede yeniden açılan tecavüz davasıyla boğuşan,başta ABD olmak üzere birçok ülkenin başının belası durumunda görünen Assange nihayet kendisini korumak amacıyla birnevi karşı atağa kalkmış ve öldürülürse yada başına başka bir şey gelirse, bunu önlemek amacıyla bir B planı hazırlamıştır.


Plana göre, Assange kendisini korumak amacıyla bir nevi hayat sigortam dediği ve “Bay Sızıntı” adını verdiği ayrı bir özel programlı ve şifreli  adreste kurduğu sitenin adresini Twitter de paylaştı ve başına bi iş geldiği anda esas belgelerin bu siteden yayınlanmasını programlamıştır.


Ancak planladığı gibi site yayına geçince,yoğunluk nedeniyle kilitlenebilir düşüncesi  belirince, deneme amaçlı olarak 2 GB.boyutundaki dosyayı kendi açıkladı ve şüphelerinde de haklı çıktığını gördü.Çünki dosya açılır açılmaz aşırı talep sonucu site kilitlenmiş ve ulaşıma kapanmıştı.
                              
******************************************

JULİAN ASSANGE'nin PROFİLİ :


''hayranlarına göre hakikatin cesur bir savunucusu, kendisini eleştirenlere göre ise büyük boyutlardaki hassas bilgiyi toplumun erişimine sunarak insanların hayatını tehlikeye atan bir reklam avcısı'' olarak tanımlanan Assange ile birlikte bir kaç hafta seyahat eden, New Yorker dergisinin muhabiri Raffi Khatchadourian'ın Assange hakkındaki görüşlerine yer verildi.

Khatchadourian, birlikte çalıştığı kişilerin ''istekli, azimli ve özellikle bilgisayar şifrelerini kırmak konusunda yetenekli oldukça zeki biri'' olarak tanımladığı Assange'ın saatlerce hiç uyku ve yemek molası vermeden işine odaklanarak çalışan bir kişi olduğunu belirtti.

Khatchadourian, ''Assange, çoğunlukla kendisine yakın olan kişilerin, çalışmaya devam etmesi için kendisine özen göstermelerine yolaçan bir atmosfer yaratan birisi. Bunun onun karizmasıyla ilgili bir durum olduğunu belirtmek isterim'' ifadelerini kullandı.

Kendisi hakkında konuşmaktan pek hoşlanmayan Assange'ın basında yeralan özgeçmişi ise şöyle:

Avustralyalı Julian Paul Assange, 3 Temmuz 1971'de, Avustralya'nın kuzeydoğusunda Queensland eyaletinde Büyük Okyanus'a bakan Townsville kentinde dünyaya geldi. Anne ve babasının tiyatrocu olması nedeniyle çocukluğu değişik yerlerde geçen Assange'ın annesi halen bir kukla tiyatrosu işletiyor.

20'li yaşlarında uzman bir bilgisayar programcısı olarak ün yapan Assange, 15 yıl önce "bilgisayarların güvenlik şifrelerini kırarak, bilgisayar korsanlığı yapmak suçundan" hüküm giydi. Mahkemeyle anlaşma yoluna giden Assange suçunu kabul etti ve aynı suçu bir daha işlememek şartıyla para cezasını ödemekten kurtuldu.

30 yaşına doğru matematik ve fizik okumak için Melbourne Üniversitesi'ne giden Assange, sırtında çantasıyla İzlanda'dan Kenya'ya durmadan dünyayı dolaşan bir gezgin olarak tanındı.


Üniversite yıllarında birlikte çalıştığı öğretim üyesi Suelette Dreyfus ile birlikte yazdığı Underground (Yeraltı) adlı kitap, bilgisayar çevrelerinde en çok okunan kitaplar arasına girdi. 

Assange'ı ''ahlak ve adalet kavramları, hükümetlerin ne yapması ve ne yapmaması gerektiği gibi konulara meraklı çok yetenekli bir araştırmacı'' olarak tanımlayan Dreyfus, WikiLeaks'in kurucusunun, Melbourne Üniversitesinde aldığı matematik ve fizik kurslarının ardından, ''Herşeyi Şifreleyin'' adlı oldukça incelikli bir matematik bulmacasını çözerek, matematik derneğinin önde gelen bir üyesi haline geldiğini anlatıyor.

Ağzı genellikle sıkı olarak tanınan, birkaç cep telefonu taşıyan ve bir keresinde yakınlarına takip edildiğine inandığını söyleyen Assange zamanının çoğunu İsveç'te geçirmektedir.

Assange'ın 2006'da kurduğu WikiLeaks adlı internet sitesinin tam gün çalışan 5 elemanının yanısıra onlarca aktif gönüllüsü ve tüm dünya ülkelerinde yarım gün çalışan 800 gönüllüsü bulunuyor. WikiLeaks'in topladığı yüzbinlerce belgeyle araştırmacı gazetecilikte "klasik medyayı" tamamlayacağını düşünen Assange, "Hiçbir zaman bir kaynağa taviz vererek, anlaşmadık" diyor.

Hükümetlerin ve diğer kuruluşların "etiğe aykırı, yasal olmayan görev ihlallerine ilişkin" sızan belgeleri kamuoyuna duyuran WikiLeaks'in, daha önce yayımladığı ABD'nin Irak ve Afganistan savaşıyla ilgili gizli belgeler de dünyada büyük bir yankı bulmuştu.


Facebokk ve Twitter'da "zehir zemberek" sözleriyle tanınan Assange'ın kurduğu WikiLeaks'in sayfalarının, dünyada 300-400 bin sadık takipçisi bulunuyor.

********************************************

OPERATİON PAYBACK

Kendilerini "Operation Payback" olarak adlandıran grup, bir Twitter hesabında İsviçre Posta İdaresinin bankacılık bölümü Postfinance'ın internet sitesinin şifresini kırdıklarını açıklayarak, "Wikileaks'i sansürlemeye çalışan herkese saldıracağız" mesajını yayımladı.

Bankanın internet sitesinin dün akşamdan bu yana kullanılamaz durumda olduğu belirtildi.

"Operation Payback", geçen hafta Wikileaks'e hizmet vermeyi kesen çevirimiçi ödeme servisi PayPal'a benzer bir saldırı düzenleyecekleri sözü vererek, YouTube'da yayımlanan bir videoda, "Bu modern zamanlarda internet erişimi hızla temel insan hakkı olmaya başladı. Herhangi bir temel insan hakkı gibi, buna karşı gelmenin yanlış olduğuna inanıyoruz" ifadesi kullanılıyor.

Videoda ayrıca, "İnternette içeriği kendi önyargınız temelinde sansürleme girişimi, en amiyane tabirle komik biçimde imkansız. Bize empoze ettiğiniz haksız kısıtlamalar, bir felaketle karşılık bulacaktır ve sizin zorbalığınıza karşı isyan etme ve itaat etmeme konusundaki kararlığımızı güçlendirecektir" deniliyor.

İsviçre Posta idaresinin bankacılık bölümü Postfinance, dün Amerikan gizli belgelerini yayınlamayı sürdüren Wikileaks internet sitesinin kurucusu Julian Assange'ın 31 bin avro bulunan hesabını, "ikamet yeri konusundaki yanlış bilgi" dolayısıyla dondurduğunu açıklamıştı

******************************************

WİKİLEAKS ın Server Sığınakları :

Sitenin dünyanın birkaç yerinde Serverlarının olduğunu bilinmektedir.Bunlardan biriside İsveç tedir.

İsveç’te 2300 Km.lik fiber-optik ağı olan Bahnhof isimli Şirkete ait olan  sığınakta koruma altındadır wikileaks ın dataları.

Şirket hem kendi datalarını hemde ücret karşılığı müşteri datalarınıda burada muhafaza altında tutmakta ve korumaktadır. Wikileaks buraya Ağustos.2010 tarihinde girmiştir.


Pionen (Beyaz Dağlar) Sığınağı Stockholm dışında yerin 30 m.altında,soğuk savaş döneminde yapılmış,sonraları ise İsveçli ünlü mimar Albert France Lanort tarafından yeniden dizayn edilerek data sığınağı olarak 2008 yılında hizmete girmiştir.

Mimar France, Pionen’in dzaynında bilim kurgu filimlerinden esinlendiğini belirtmiştir.

Sığınağa 50 cm.kalınlığında çelik kapıdan geçilerek girilmektedir. Girişteki holden sonra Serverların bulunduğu 4 odaya geçiliyor.

Herhangi bir saldırıya karşı kendi özel kuvvetleriyle koruma altında bulunan sığınak ayrıca, İsveç yasalarının ifade özgürlüğü üzerindeki hassaslığı nedeniyle ülkenin güvenlik birimlerininde gözetimi altındadır.

Askeri saldırıların dahi başarılı olamıyacağı sığınak,atom bombasına karşıda korunaklı durumdadır.

Sığınakda yaşam için her şeyin düşünüldüğü,radyoaktif kirliliğe karşı filtre odalarının bulunduğu,her türlü çiçeğin yetiştirildiği,havalandırma ve hava değişim sisteminin son teknolojilere göre çalıştığı belirtilmektedir.


Bahhnof Şirketinin Genel Müd. Jon Karlung’un sığınak hakkında açıklaması :

Wikileaks gibi müşterilerimiz olduğu için gururluyuz,hiçbir müşterimizi ayırmıyoruz.Onların data larını korumak bizim asli görevimizdir.

İnternet açık bir kaynaktır,bağımsız ve tarafsız teknolojik bir enstürümandır ve ifade özgürlüğünün dünya çapında kurumsallaşması için önemli bir rol oynar.

Pionen de datalar öyle bir yerde korunuyorki,dünyanın tüm data merkezleri ortadan kalksa buraya hiçbirşey olmaz.


Pionen’de nostaljiyi korumak adına, zamanında ne mevcutsa, denizaltı motorlarından mamül jeneratör grubu, ısıtma sistemleri, alarm lar gibi bir takım ekipman görsellik için aynen muhafaza edilmektedir.


BENZER KONULAR :
Wikileaks Belgeleri AKP hakkında
Wikileaks Belgeleri (TSK hakkında)
Wikileaks Belgeleri (Dış ilişkiler)
Wikileaks Belgeleri (Julian aranıyor)
Wikilears Belgeleri (Gazetelerde)

Wikileaks Belgeleri (Dış politika)Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz!
Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020