.

.
Bumerang - Yazarkafe


YASAK SİTELER

19.6.17

0
Firefox da Araç Çubuğu Öğeleri KaybolduMOZİLLA / FİREFOX da YOK OLAN ARAÇ ÇUBUĞU ÖĞELERİ

Son günlerde Firefox kullanan web sitesi sahiplerinden, Firefox sayfası adres çubuğu sağında bulunan öğelerin yok olduğu şeklinde şikayetler gelmekteydi.

Aynı olay bizim başımızada geldi ve resimde görülen öğeler kayboldu, araştırdık, internette PC yorum sayfalarına girdik, sağolsun dostlar kendilerine göre çareler üretmişler paylaştık.

Gerek yorum yapan arkadaşlardan ve gerekse Firefox yardım konularından yararlanarak olayın (Arızanın) neden kaynaklandığını öğrendik ve basit olarak nasıl çözdüğümüzü bizde sizlerle paylaşalım dedik.
Her an işimize yarayan bu öğelerin yok oluşu, Firefox'un otomatik olarak güncellenerek, son versiyon olan  Firefox 54.0 ın kullanıma geçirmesine bağlı, yani Firefox 54.0 da her nedense bu kullanılan öğeler bulunmuyor.
Eski versiyonlar tekrar yüklensede otomatik olarak yeni versiyon 54.0 a dönüşüveriyor.

Ek Araçların ve Özelliklerin Araç Çubuguna Taşınması :


Kesin Çözüm :

1- Menü Çubuğu ögeleri etkin değilse , etkinleştirin , bunun için  Firefox sayfasının üst kısmındaki koyu renkli bölümü (Menü Çubuğu bölümü) Sağ tıklayın ve "Menü Çubuğu" seçeneğini işaretleyin.
2-  Açılan Menü Çubuğu Seçeneklerinden :
     Görünüm - Araç Çubukları - Özelleştir Tıklayın :

Açılan sayfa "Ek Araçlar ve Özellikler"  bölümüdür , tüm ek araçlar ve öğeler bu bölümdedir , istediklerinizi Sol Bas-Sürükle metodu ile Aarama Çubuğunun sağına kaydedin ve ardından sağ bölmenin altındaki "Özelleştirmeyi Bitir" imlecini tıklayın. İstenen ek araç ve öğeler istenen çubuğa kendiliğinden silinmemek üzere kaydedilmiştir.

PC PRATİK BİLGİ :
Bilindiği gibi Firefox tarayıcıda açılmış bir bağlantı mevcut iken, yer imlerinden ikinci, üçüncü  vs. bağlantılar açıldığında, her yeni açılan pencere bir öncekinin üzerine açıldığından, bağlantıların tamamını aynı anda görmek mümkün olmuyor.
Bunu önlemenin tek çaresi ikinci ve sonraki bağlantılarda, direk adresi tıklamak yerine, adresi SAĞ tıklayıp, "Yeni Sekmede Aç" veya "Yeni Pencerede Aç" seçeneklerinin kullanılmasıdır.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :
Adınıza kayıtlı kaç tane mobil telefon var, biliyormusunuz?
Skype - Messenger Kurulumu
SKYPE de Çoklu Oturum Açma
İnternet Dünyasında Siber Saldırılar

Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum GönderBUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİRTARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

FOREX
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
ADİL IŞIK
DS (03.08.2020)
PERA BULVARI 28.6.2020
SOOBE 27.9.2023