.

.
Bumerang - Yazarkafe


YASAK SİTELER

12.5.16

0
Engelliler Haftası

10 - 16. MAYIS. 2016 ENGELLİLER HAFTASI KUTLAMA ve ETKİNLİKLERİ

Birleşmiş Milletler genel kurulunca kabul edilen "Engelliler Haftası" her yıl 10 - 16.Mayıs arasında 156 ülke tarafından kutlanır ve etkinlikler düzenlenir. 
Bu çerçeve içerisinde "Engellileri Koruma Milli Koordinasyon Kurulu" nca kutlamalar, etkinlikler, için aşağıdaki programın uygulanması kararlaştırılmıştır.

1. Gün 10. Mayıs : Engelliler Haftasının açılışı.
2. Gün 11. Mayıs : Görme Engelliler günü.
3. Gün 12. Mayıs : İşitme ve Konuşma Engelliler günü.
4. Gün 13. Mayıs : Ortopedik Engelliler günü.
5. Gün 14. Mayıs : Zeka ve Ruhsal Engelliler günü.
6. Gün 15. Mayıs : Güçsüz Yaşlılar ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar günü.
7. Gün 16. Mayıs : Engelliler Haftasına genel bakış.

Engelli AşacağımGenellikle engellilik farklı anlayışını uzaklaşan, insanları düşünmek engeli aşmak ve çeşitliği doğal olarak içinde engeli yaşayan gurur kavramı olmasına rağmen engelli haklarına sahip eğitim barınma temiz yaşam ortamı  karşılaşma insanları eğitmek anlamına gelir.


Yeterince özürlü toplum içinde aittir. Gizli engelli insanların göz ardı edilir. Fiziksel hareket becerikli dayanıklı üzerinde sınır konur.
Engelli İnsan gururuna saygı için doğal hakkına sahip onların ciddiyetini koruyor. Vücut foksiyonlarında bulunan derece kadar çıkar yaşadığı sorundur. Düzenlemeye göre başa çıkan kalkışan amaca ulaşmış geçirdiği dönem başta netice geçen günümüzü Özür engelli, gezen İçindeki durumu bilemezsiniz.
 

Yaşadığınız durumunda bulunan ayrıca engelli durumda açtığım açılan yanıt verdi, durum açtı, hizmet getirerek olanakları sağladı, netice gösterdi.


Sosyal faaliyet durum içinde bulunduğu ülkede yaşıyoruz son zaman görünme başladı. Onlar biraz daha yavaş  hareket etmesine izin verir.


Engelli kişiye yardım etmek hareket ifade edilir. Yardım belirli kişi eşlik yolu hizmeti açar ortam sorulara açıktır.  Kişi halkın onu olduğu kadar dinecektir.

Konuk yazar  Zerrin_ce

ETİKETLER : ENGELLİLER - BİRLEŞMİŞ MİLLETLER - GENEL KURUL

Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum GönderBUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİRTARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

FOREX
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
ADİL IŞIK
DS (03.08.2020)
PERA BULVARI 28.6.2020
SOOBE 27.9.2023