.

.
Bumerang - Yazarkafe


YASAK SİTELER

18.2.16

0
Yavru Kutup Ayısının Kar ile Tanışması


ÜÇ AYLIK YAVRU KUTUP AYISI "JUNO" nun KAR İLE İLK DEFA TANIŞMASIKanada / Ontario Eyaleti'nin başkenti ve ülkenin en büyük ticaret merkezi olan Toronto Kenti ve bu kentte bulunan dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden "Toronto Hayvanat Bahçesi" (Toronto Zoo)  nde üç ay önce dünyaya gelen minik yavru Kutup Ayısının kar ile tanışma zamanı gelmiş olaki, hayvanat bahçesi bakıcıları onu dışarı çıkarmış ve bembeyaz karın içine salıvermişler.Masum tavırları, sevimli ve cana yakın görünüşü onu dünya TV kanalları ile internet aleminin fonomeni haline getirmiş, video ve görselleri ile adeta izlenme rekoru kırmıştır.


Soğuk havalar ve donmuş kar kütlelerine karşı okadar yakın ve sevgi içindelerki, sanırım genlerindeki özellikler veriyor bu yakınlığı onlara.   
17 Pound (Tahmini 8 Kg.) ağırlığındaki dişi yavru kutup ayısı, kendisi gibi bembeyaz kar üzerinde okadar mutluki sanki dünyaya yeni gelmiş gibi.


Henüz canlı olarak halka gösterilmeyen, sadece resim ve videolarla tanıtımı yapılan Juno'nun sıhhatli ve çok mutlu olduğu her halinden belli olmakta, her gün beş kez benlenen ve şimdiye kadar aldığı ana besin kaynağı sütün yerini artık et ve etli mamuller almaktadır. 


Karlar üzerine yerleştirilmiş oyuncaklarla oynarken, onlara temas etmeyi, kokusunu almayı deniyor, zarar gelmiyeceğine kanaat getirince onlarla keyiflice oynamaya başlıyor.

VİDEO DA YAVRU AYI JUNO

ETİKETLER : TORONTO - ONTARİO - JUNO - KANADA - TORONTO ZOO - KUTUP AYISI - POUND ......Bizi Takip Edin
Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :

BUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR


TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

FOREX
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
ADİL IŞIK
DS (03.08.2020)
PERA BULVARI 28.6.2020
SOOBE 27.9.2023