.

.
Bumerang - Yazarkafe


19 MAYIS

19 MAYIS

YASAK SİTELER

24.4.13

0
KarasabanASIRLAR GEÇSEDE DEĞİŞMEYEN  TEKNOLOJİ KARASABAN

Biz Türkler daha doğrusu müslüman Türkler (Müslüman olmayan Türk'e Türk denmez ülkemizde) vede tüm islam alemi ismi üzerinde bir alemizdir vesselam. 


Taş Devrinin harika teknoloji ürünü sayılabilecek karasaban, aradan binlerce yıl geçtiği halde hala kullanılır hemde hiç bir değişikliğe gerek duymadan.


Sadıkızdır elimizdeki araca, istemeyiz onun değişmesini vede gelişmesini, değişim, yenileme, çağa uygunluk biz islam dünyasında adeta öcü gibidir, aynen mukaddes kitabın bir harfinin dahi değişmesine izin verilmeyişi gibi.


İzin verilmez, bırakın değişime izin verilmesini, herkesin kendi din kitabını, kendi ana diliyle okumasına, öğrenmesine bile müsade edilmez.


Diyeceksinizki izin verilse ne olur, olmazz  haşaa haşaaa zinhar dile getirilmesi dahi yasaktır, çünkü değişim olursa, çağa uydurulursa, tıptı orta çağdaki hıristiyan dünyasında yapılan rönesans hareketi gibi bir hareket doğar. 


Nasıl o zamanlar çıkarcı papazların tüm çıkarları, gelirleri, malları, mülkleri elinden alınmış ise, islam aleminde de yapılacak bir rönesans hareketiyle, insanlar gerçekleri görecek, atılımlar yapılacak, yenilik hareketleri çığ gibi büyüyecek, insanlar aydınlanacak. 

Sonrasında da din referanslı tüm çıkarcı din alimleri, yine ayrı referansla nüfuz ve hakimiyetlerini sürdüren iktidarlar ile dini alet olarak kullanan iç ve dış din tüccarları, sömürücüleri, yerleşmiş nüfuzlarını, ömür boyu süregelen gelirlerini, akarlarını kaybedecekler. 

Diğer taraftan iç çıkarcılarla birlikte çalışan dış emperyal güçler rahatlıkla sömürdükleri 1.5 milyarlık sömürü pazarını elden çıkarmış olacak.

Hal böyle iken hala, neden müslüman toplumları, değişime karşıdır, neden gelişmeye karşıdır gibi soruları sormak, bilinçli olarak egemen güçlerin diretmesiyle kader-şükür ve tevekkül üçgeni içerisine sıkıştırılmış, bu ve buna benzer kavramların beyinlerine kazındığı bir toplumdan, aydınlanmaya yol açacak bu tür değişim ve açılımlar beklemek saflığın yada aymazlığın bir ifadesi olarak karşımıza çıkacaktır.
Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum GönderBUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİRTARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

FOREX
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
ADİL IŞIK