.

.
Bumerang - Yazarkafe


YASAK SİTELER

15.8.14

0
VİDEO.Minik Bebek ve Sabırlı Kedi


ONLARIN ÇOCUKLARI BÖYLE SEVGİYLE BÜYÜYOR KORKUYLA DEĞİL

Bizde ise önce Allah korkusundan başlayan serüven, baba korkusu, ana korkusu, üçüncü şahıslardan korku ile tüm hayvanlara karşı korku ve korunma duygusu ile devam eder, çocuk büyüdüğü zaman ise bu korkuların verdiği, ürkme, düşmanlık duyguları, bencillik gibi insanı insanlıktan soyutlayan duygular içine hapsolur, sonrası malum.

Sokaklarda gördüğü kendinden zayıf hayvanlara karşı aşırı bir tepki, fırsatını bulduğunda öldürmeye kadar giden şiddet, hatta bu şiddet aynı şekilde gücü yettiği insanlara karşıda kendisini gösterir ve işte size korkular, şiddet, taciz, aşırı bencillik, yoketme, canavarlaşma yumağı içinde bir toplum, Ortadoğu ülkeleri ve tüm islam toplumlarında olduğu gibi.

Onları frenleyen, frenliyecek olan ne kanunlar, ne kolluk kuvvetleri nede ordulardır bundan sonra artık, sadece Allah korkusudur çare.

Zincirleme reaksiyon gibi tekrar aşılanan Allah korkusu bu sefer yaşam boyu zikredilir beyinlerine. Yanlış bir yetiştirme olayının getirdiği kaos altında ve bunalım içinde yaşamlarını sürdüren toplum, gerek içte ve gerekse dışta ezikliğin verdiği duygu içinde dehşet saçmaya başlar. İslam dünyasındaki terör ve şiddetin kaynağı böyle gelişmiştir.

Oysaki küçük yaşta bu çocuklar sevgi içinde büyüselerdi, Allah korkusu yerine Allah sevgisi aşılansaydı, Ana baba korkusu yerine sevgi, hayvanlara aynı yakınlık ve sevgi oluşturulsaydı, özellikle hayvanlarında dünyamızda ortak yaşam haklarının varlığı öğretilseydi, ne bu şiddet meydana gelirdi, nede millet birbirini yer bitirirdi.

İZLEYİN vede İZLETTİRİN, DERS ALMASI GEREKEN ÇOK İNSAN VAR ÜLKEMİZDE

Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum GönderBUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİRTARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

FOREX
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
ADİL IŞIK
DS (03.08.2020)
PERA BULVARI 28.6.2020
SOOBE 27.9.2023