.

.
Bumerang - Yazarkafe


19 MAYIS

19 MAYIS

YASAK SİTELER

9.6.14

0
Yardım Zinciri


YARDIM YARDIMI TETİKLİYOR, ZİNCİRİN HALKALARI GİBİ.

Bir yardım kuruluşu olan “Life Vest  Inside”nin(Yelek de Yaşam) hazırlayıp sunduğu son derece anlamlı vede etkileyici bir duygusal video.

ABD nde sıradan bir gün ve bir cadde, sıradan bir yaşam, hareketlilik, olaylar devam ediyor, bu arada okuldan dönen bir öğrenci çocuk kaldırımda yürürken ayağı takılır ve düşer. 
Sırtında, yardım kuruluşunun simgesi olan yeleği giymiş bir bey çocuğun düştüğünü görür ve hemen kalkmasına yardımcı olur, düşen kitabınıda yerden alır şevkatle gülümseyerek çocuğa teslim eder ve çocuk yoluna devam ederken yardımlar zincirinin ilk halkası başlamış olur.

Başta ABD ve Kanada’da faaliyet gösteren, ayrıca dünyanın belli başlı 25 ülkesiylede bağlantısı bulunan Life Vest Inside, kar amacı bulunmayan ve  gelirini sadece bağış yoluyla temin eden bir yardım kuruluşudur.

Sık sık bu ve benzeri türde birçok çeşitli etkinlikler gerçekleştiren kuruluş, bu sayede hem kendi reklamını yapmış olur hemde bağış için zemin hazırlar.

Videoyu izledikten sonra ister istemez insanın aklına güzel İstanbul’un o kalabalık caddeleri geliyor ve acaba diyor insan, bırakın düşen bir çocuğa yardım etmeyi, savunmasız bir kadının boğazına bıçağı saplamak üzere olan canavarı dahi görmezlikten gelip yoluna devam eden vurdum duymaz, merhamet duygusundan nasibini almamış bir kısım halkımız bu videoyu izleyince kendilerine bir ders çıkarırlarmı. Bana sorarsanız ne yazıkki hayır yanıtı gelir.ETİKETLER : LIFE VEST INSIDE - YELEK DE YAŞAM - ABD - KANADA - YARDIM KURULUŞU.
Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum GönderBUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİRTARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

FOREX
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
ADİL IŞIK