Bumerang etiketi

Bumerang - Yazarkafe

31.5.14

0
Gezi Parkı Olaylarının 1.Yıl dönümü


31.MAYIS.2013 GEZİ PARKI OLAYLARI - TOPÇU KIŞLASI ve BUGÜN

Bu gün 31.Mayıs.2014 ve Gezi Parkı Direnişinin 1. Yıldönümü anılıyor, tüm Türkiye'nin Atatürk'çü kentlerinde. Dünya basınında, halkında gündemi oluşturan bu anlamlı direniş ne yazıkki Türkiye Cumhuriyeti iktidarına birşeyler ifade edememiş, hala onları yermekten, suçlamaktan başka yaptıkları hiçbir şey yok.


Hala halka orantısız güç kullanan polise sonuna kadar destek, nasıl sabır göstermişler gibi kışkırtıcı ifadeler. Ya biz bilmiyoruz demokrasi denen kavramı ya onlar bilmiyor, yada biliyorlarda işlerine gelmediği için es geçiyorlar. Öyleya dediğim dedik çaldığım düdük örneği dikta sistemi varken, demokraside neyin nesi oluyor.

Bu gün bu anlamlı olayın birinci yıldönümünü anarken olaylardan esinlenerek, gerek klip şeklinde ve gerekse belgesel tablolarla yapılan videoları beğeninize sunuyoruz.

Gezi Parkı Direnişinin 1 nci yıldönümü için güzel bir klip hazırlamış Bakırköy Halk Meclisi Forumu. Klibin adıda 
"Dumanlı Park Türküsü".
Bildiğimiz "Zeytinyağlı yiyemem amann" türküsünde güfte değiştirilmiş ve ilginç Gezi Parkı görüntüleri eklenmiş, başarılı olmuşlar. İZLEYİN.

Ünlü sanatçılar sahneye çıkıp olaylarının yıl dönümü olan 31 Mayıs'ta insanları Taksim'de toplanmaları için hazırladıkları video ile herkese çağrı yaptı. İZLEYİN.
Aralarında Ezel Akay, Edip Akbayram gibi sanatçıların yer aldığı "31 Mayıs'ta meydanlardayiz" çağrısının yapıldığı videoya alternatif bir video hazırlandı. İZLEYİN.
Gezi Parkı olaylarının 1. sene-i devriyesinde, Erdoğan'ın neden gezi parkı olaylarındaki gençleri, insanları sevmediğini, karşı tutum takındığını, videoyu izleyince daha net anlıyacaksınız.
One öyle kadın, kız, erkek karmakarışık, iç içe bir arada otururlar, gezerler, uzanırlar, varmı islamda böyle bir uygulama.
Gidinde Batman'daki sertifika alan kızlarımızı görün, kadındediğin kız dediğin bunlar gibi olmalı, olmalı diyorda, öyle istiyor da oda biliyorki Türk gençliği kolay kolay onun istediği gibi olamayacak, işte bu derecede düşmanlık ve hırçınlığın ana  sebebide bunlar zaten. İZLEYİN.

Gezi Parkı olaylarından slayt bazında ve müzik eşliğinde
ilginç görüntüler. İZLEYİN.

Adım adım Gezi Parkı Olayları, başlangıç, gelişim ve sonuçları
belgesel niteliğinde tablolar. İZLEYİN.

Ülkemizde İzmir'in yeri bir başkadır, Resmi dairelerine, iktidar yanlısı birtakım şirketlere bilinçli olarak AKP zihniyetli kadrolar, vurucu ve tehditkar AKP glodya ları yerleştirilmiş olsada, bunlar İzmir'in ruhunu değiştirmeye yetmiyor, yetmiyecek.
Erdoğan'ın tüm ısrarlarına vede tehditlerine rağmen her zaman Atatürk'çü vede çağdaş kalan İzmir'in en büyük şansı ise İzmir'de İzmir'lilerin hiç azınlığa düşmemesi, dışardan gelip yerleşen vatandaşlarımızın ise kendilerini İzmir'li saymaları ve oranın yaşam tarzına ayak uydurmaları, bizler Türk Vatandaşıyız vede İzmir'liyiz diyebilmeleridir. Bir Ankara gibi, bir İstanbul gibi şu mahalle benim, şu semt senin diye ayırım yapmamışlardır. İZLEYİN.

ETİKETLER : GEZİ PARKI - TAKSİM - İZMİR - ÇAĞDAŞ  


morhipo_mutfak Image Banner 300 x 250

Sevgiliergunu Image Banner 728 x 90

Groupon 1333115897329 Image Banner


Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR


FOREX
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
ADİL IŞIK
DS (03.08.2020)
PERA BULVARI 28.6.2020
SOOBE 27.9.2023