.

.
Bumerang - Yazarkafe


YASAK SİTELER

24.12.13

0
Basında Türkiye
YOLSUZLUK VAR DEYİNCE KÖPÜREN AKP liler BUYURUN SİZE İKİ İHALE 

Yolsuzluklar, Rüşvet skandalları, Soruşturmalar, Gözaltına almalar ortalıkta dolaşırken, İstanbul’daki AKP nin iki belediyesinde yapılan ihale ve ihaleyi alan firmalar. 

İhaleler nedense davet usulü yapılıyor, birine 2 teklif, diğerine ise 1 teklif veriliyor ve iki ihalede, sahiplerinin AKP li olduğu belli olan firmalara veriliyor, nasılmı buyurun izleyin. Yurt Gazetesinin haberine göre: 

Esenler Belediyesi’nin, 22 Kasım 2013 tarihinde yaptığı 'Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanı Orta Gerilim Elektrik Tesis İşleri Yapılması Yapım İşi' ihalesinin sonuç ilanı 20 Aralık 2013 tarihinde açıklandı. 
yilbasi_banner 120_600_yilbasi_aralik13_z Image Banner
 'Davetli' ihale yöntemi olarak da bilinen, Kamu İhale Kanunu’nun 21. Maddesi’nin (b) fıkrasına göre yapılan ve iki teklifin verildiği ihaleyi Esenler Belediyesi, 949.990 TL’ye (460 bin dolar) Birlik Elektrik İnşaat Tekstil Reklam San. ve Tic. Ltd. Şirketi’ne verdi. 
Söz konusu iş 14 Ocak 2014 tarihine kadar tamamlanacak. Birlik Elektrik firması, İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre Kasım Albayrak ve Kezban Albayrak üzerine kayıtlı. 150 bin TL sermayeli şirketin büyük hissedarı Kasım Albayrak. Esenler AKP ilçe teşkilatının internet sitesindeki bilgiye göre Kasım Albayrak, partide 'Mali ve İdari İşler'den sorumlu yürütme kurulu üyesi olarak görev yapıyor. 

Başakşehir Belediyesine ait Başakkent İnşaat Turizm Organizasyon San. ve Tic. A.Ş., belediyeye ait ' Başakpazar Fuar ve Sergi Alanı'nın, 2014 yılı işletme hizmetleri ' işini 2 Aralık 2013 tarihinde ihale etti. 
İhale sonucu 23 Aralık 2013 tarihinde açıklandı. Bu sonuca göre tek bir firma teklif verdi. Tek teklif veren Marmara Tesis Yönetim Hiz. İnş. Otom. San. ve Tic. Ltd. Şirketi ihaleyi, 888.098 TL’ye (430 bin dolar) üstlendi. 
Söz konusu iş kapsamında 10 kişi çalıştırılacak, temizlik aracı ve malzemeleri kullanılacak. 

Marmara Tesis Yönetimi şirketinin eşit paylı ortakları Aytekin Şevket Özdemir ve Naci Sönmez. Aytekin Şevket Özdemir aynı zamanda AKP Başakşehir ilçe teşkilatında, teşkilattan sorumlu yürütme kurulu üyesi. 
 Başakpazar’ın 2013 yılı işletilmesi işi ihalesi de aynı firmaya verilmişti. O ihaleye de tek firma teklif vermişti.

Ne hikmetse iki belediyede de davetiye usulü, birinde göstermelik olsun diye iki şirketten, diğerinde ise 1 şirketten teklif alınıyor, tesadüfe bakınki iki teklif mektubunu verenlerin sahipleri de AKP teşkilatında görevli kişiler. Böyle tesadüflerede ne denir, dense dense Allahın işi işte ne diyeceksin denir. 

Kaynak:Yurt Gazetesi

TÜRKİYEHiç yorum yok :

Yorum GönderBUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİRTARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

FOREX
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
ADİL IŞIK
DS (03.08.2020)
PERA BULVARI 28.6.2020
SOOBE 27.9.2023