.

.
Bumerang - Yazarkafe


19 MAYIS

19 MAYIS

YASAK SİTELER

27.10.13

0
Akıllı Cüzdan(Japon İcadı)

JAPONLAR YAPAR : AKILLI CÜZDAN PARA TASARRUFU SAĞLIYOR

Japonya'da açılan bir teknoloji fuarında sergilenen yeni elektronik cihazların içinde "Akıllı cüzdan" isimli elektronik cüzdan izleyicilerin bayağı ilgisini çekmiş durumda.
Akıllı cüzdan cep telefonuna yüklenen özel bir program eşliğinde, "Harcama modu" ve Tasarruf modu" olmak üzere iki ayrı modda çalışıyor.

Harcama modunda sahibine pek karışmıyor ama Tasarruf moduna geçince cüzdanın becerileri burada ortaya çıkıyor.
Gereğinden fazla harcama yapılmaya başlandığında, telefon yardımı ile hesaplarına bakıyor, hesabın durumuna göre sahibinden uzaklaşmaya çalışıyor, ykalandığında ise İmdat diye bağırıyor, bu ikazlara rağmen sahibi illaki harcama yapacağım derse, programa girilmiş olan telefona, yada bankaya e-post ile uyarı mesajı gönderiyor.(Özellikle girilen telefon No.sı annesi veya eşi olursa bayağı yararlı olur)
Akıllı cüzdan ayrıca cüzdanda nakit paranın azaldığını farkedince, para harcamada dikkatli olunması için sağa sola hareket ediyor.

İZLEYİN.

******************************************************************
TÜRK'lerde YAPAR : 

ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİNDEN BİR ÖĞRENCİ ÇALINMAYA KARŞI KORUNMALI "AKILLI CÜZDAN" İCAT ETTİ.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Bursa Bilim Şenliği.2013" de sergilenen yılın ilginç buluşları arasında, Bursa Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 12. sınıf öğrencilerinden Ahmet Ferik'in icat ettiği "Akıllı cüzdan" ilgi odağı oldu.
Cüzdan, çalınmaya, düşmeye yada unutulmaya karşı oldukça dikkat çekici ikazlar veriyor ve sahibini uyardığı gibi kendiside alarm türü sinyal sesi vererek yerini belli ediyor.

Bel kayışına takılan bir alıcı-verici cihaz ile aynı frekans ve devamlı  akım sistemi ile çalışan cüzdan, sahibinden 1.5-2 m. uzaklaşınca(Düşme, unutulma, çalınma, kırılma, arıza yapma gibi) kemerdeki cihaz durumu algılıyor ve sinyal ile uyarı görevini yapıyor.

İZLEYİNGreen Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz!
Share

Hiç yorum yok :

Yorum GönderBUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİRTARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

FOREX
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
ADİL IŞIK