.

.
Bumerang - Yazarkafe


19 MAYIS

19 MAYIS

YASAK SİTELER

23.9.13

0
Bebeği kurtaran köpek


COCKER CİNSİ SEVİMLİ KÖPEK BEBEĞİ KURTARDI

“EĞER İÇİNİZDE SEVGİ DUYGUSUNDAN UFACIK BİR DAMLA VARSA, O DAMLAYI ALIP, ÖNCE NEHİR YAPAN SONRADA SİZİ O NEHRİN İÇİNE SOKAN HAYVANA KÖPEK DENİR” 

Köpeklerin  sadık dost oldukları hep söylenir. Kendilerine iyilik yapan, yardım eden, azda olsa yiyecek veren hemen hemen herkese rahatlıkla yaklaşırlar ve dost olduğu izlenimini verirler.
Özelliklede sahiplerine, sevildiklerini hissettikten sonra dostluğun yanında adeta bağlanırlar, sahibi dahil tüm aileyi koruma altına alırlar.

Bu dostluk ve köpeğin aklı, Fethiye Kabak Koyu’nda kameraya alınan görüntüde her zamanki gibi yine kanıtlanmış oldu.

Kabak Koyu’na henüz emekleme döneminde olan bebeği ve Cocker Spaniel cinsi köpeği ile gelen genç anne, çocuğunu oynasın diye kumların üzerine bırakarak, köpeği ile ilgilenmeye başlar.

Bir süre sonra bebek emekliyerek denize doğru yönelir ve suya ulaşmasına 2-3 metre kala, oyun oynamakta olan köpek hızla bebeğe doğru koşar ve önüne geçerek çöker, onun suya gitmesini engellemeye çalışır, aynı zamanda da havlamaya başlar.

Sesi duyan anne koşarak gelir ve bebeği kucağına alır, sevimli köpek de neşe ile aileye eşlik eder.
Sahildekiler rahat bir nefes alırken sevimli köpeğin bu davranışı karşısında hayranlıklarını ifade ederken, cep telefon kamerası ile kıyıda yaşananları kameraya kaydeden Öğretmen Serkan Mutlu, gördükleri karşısında arkadaşları ile birlikte çok duygulandıklarını belirtti.


Videodaki görüntüleri izledikten sonra köpeğin davranışlarını yorumlayan Veteriner Enver Aykırı, bu olayda köpeğin zekasının ön plana çıktığını, oyundan öte minik bebeği korumaya çalıştığını ve denize gitmesini bilerek engellediğini söyledi.
Enver, köpeklerde bu tür duyguların eğitim verilmeksizin içgüdüsel olarak geliştiğini belirtti.
Olayda köpek ve benzeri evcil hayvanların, kendilerini koruyan insanlara karşı ne kadar sadık kaldıklarını ve koruma içgüdüsüne sahip olduklarını açık olarak görmekteyiz.
Temennimiz odurki biz insanlarında dünyayı paylaştığımız, bu canlılara daha yakın, daha korumacı ve daha fazla merhamet içinde yaklaşalım.
Özelliklede Müslüman toplumlarında onları, mekruhtur, eve alınması günahtır saçmalıkları ile dışlamalarının önüne geçilmesi, dolayısıyle sevgiden mahrum bu toplumlara birazda olsa sevgi sözcüğünün aşılanması.

VİDEO İZLEYİN


Kaynak :
İnternetjans.com
Hürriyet GazetesiGreen Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz!Share

Hiç yorum yok :

Yorum GönderBUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİRTARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

FOREX
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
ADİL IŞIK