.

.
Bumerang - Yazarkafe


19 MAYIS

19 MAYIS

YASAK SİTELER

18.2.13

0
Yaralı Kedi için Yardım İsteyen Köpek


KÖPEĞİN YARDIM ÇIĞLIĞI YARALI KEDİYİ KURTARDI


Günlerden 18.Şubat.2013 Pazartesi ve basından ilginç bir haber video eşliğinde, insanı duygu seline sürükleyen ama bunun yanında da bir okadar seviyede üzüntüye sokan bir haber bu.
Ülkemizin vede dünyanın en önde gelen eğlence merkezlerinden biri olan Bodrum’un Yokuşbaşı mevkisinde geçiyor olay.

Kent içinde sayılan bir karayolu ve halk tabiriyle vızır vızır geçen son model arabalar, belliki içindekilerde öyle son model ve cepleri dolu, ofis duvarlarında üniversite diplomaları asılı, kültürlü kişiler.
Yol kenarında işyerleri ve arada geniş, bakımlı, renkli parke taşlarla yapılmış, üzerinden onlarca kişinin gelip geçtiği kaldırım ve kaldırımda yaralı bir kedi uzanmış, arada iki adım atıyor ama yürüyemiyor, kalıyor, bir hamle daha ama gücü kalmamış zavallının yine uzanıyor.

Her halinden sahipli olduğu belli olan bir köpek geliyor yaralı kedinin yanına, birkaç hamle yaparak deniyor ve onun yaralı ve yardıma muhtaç olduğunu hissederek, başlıyor sağa sola havlamaya yardım edin diye adeta. İşyerlerinin kapısına kadar gidiyor havlıyor geri geliyor, başından ayrılmıyor kedinin ve dikkat çekmek için var gücüyle havlıyor.
Yoldan tesadüfen geçen gazeteciler görüyor durumu ve kameraya alıyorlar köpeğin haykırışıyle kediciğin umutsuzluğunu ve telefon ettikleri veterinerin gelişine kadarda çekime devam ediyorlar.(Sonunda veteriner geliyor kediyi alıp götürüyorlar ve tedavisi yapılıyor.)

Bu tavırlarıylada örnek bir gazetecilik dersi veriyorlar meslekdaşlarına, bir taraftan bir hayat kurtarırken diğer taraftan duyarsızlara, bir köpeğin duyarlılığını göstererek biraz yüzünüz kızarırmı acaba demek istiyorlar.
Esas gazetecilik vede habercilik mesleği bu olsa gerek bana göre, muhabiri ve kameramanı ile kutlanacak bir olay.

Olayın, sayfa girişinde bahsettiğim duygusallık yönü, karşısında bir kedi gördüğü zaman didişmekten geri kalmayan bir köpeğin, onun yaralı ve yardıma muhtaç olduğunu fark edince nasıl yardım çağırmak amacıyla sağa sola havladığı ve başından ayrılmadığı,
Üzüntü veren tarafı ise, ne yazıkki o zavallı kediyi, köpekten başka hiç kimsenin görmediği yada farkına varmadığı.
Demekki oradan ne yaya nede arabayla hiç insan geçmemiş,  işyerlerindeki insanlarda yok olmuş yada mevsimlerin, doğanın değiştiği gibi insan genide bu gidişata uymuş ve değişmiş, bunun başka akla uygun açıklaması varsa onuda siz söyleyin, bizde öğrenelim.

VİDEO da İZLEYİN.....

Hiç yorum yok :

Yorum GönderBUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİRTARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

FOREX
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
ADİL IŞIK