.

.
Bumerang - Yazarkafe


19 MAYIS

19 MAYIS

YASAK SİTELER

25.12.12

0
Emeklilere İntibak Yasası


İNTİBAK YASASI SADECE SSK. EMEKLİLERİ İÇİN GEÇERLİ

Aylardır yaygarası yapıldı durdu basın organlarında. İktidar sözcüleri görsel ve yazılı basına demeçler verdi, "Emeklilere yapılan haksızlığı gideriyoruz, geçmiş hükümetlerin yapamadığını biz yapıyoruz, emeklilerin yüzünü güldüreceğiz" gibi propaganda kokan demeçler.

Buda yetmedi, iktidar yanlısı gazeteler ve yine iktidarın adeta borazanı sayılabilecek ulusal Tv. kanalları destek haberlerine devam ettiler, aynı demeçleri biraz düzelterek "Emeklilere müjde, hükümet intibak yasasını hazırladı, bügün meclis genel kuruluna gelecek" "Emeklilerin yüzü gülecek" "Emeklilere yapılan haksızlığı bu hükümet gideriyor" ve daha ne methiyeler arkası kesilmedi bir türlü.

İktidar sözcülerine bir diyeceğim yok doğrusu, doğru bir intibak yasası çıkarılıyor, şöyle veya böyle çıkıyorya, onun propagandasını yapacak tabi siyasetçi bunlar.

Benim sözüm o anlı şanlı yazılı ve görsel basına. Birisi çıkıpda "Emekli intibak yasası çıkıyor ama, bundan yararlananların oranı şu kadardır ve şu tür emeklileri kapsıyor" demedi diyemedi. Çünkü iktidar sözcüleri ne diyorsa onların görevi o demeçleri teyit etmekti, detayları vermedi veremezdi.

GERÇEĞİ AÇIKLAMAK İSE İNTERNET SİTELERİNE KALDI :

Emekli İntibak yasası hangi emeklileri kapsıyor ve ne kadarını açıklıyalım :

Türkiye'de yuvarlak hesapla toplam 10 milyon emekli var. Bunlardan :
5.5 Milyonu SSK kurumundan emekli,
2.5 Milyonu Bağkur kurumundan emekli,
2    Milyonu Memur Emekli Sandığından emekli.

1-  Benim durumumda olan sevgili Memur Emeklileri. Sizlere ödenen emekli maaşı demekki bayağı yüksekmiş, standart zamdan başka bir kuruşluk ilave olmayacak maaşlarınıza.Yani .
"Allah devlete, millete,hükümete zeval vermesin" deyin ve şükredin oturun yerinizde.

2-  Bağkur emeklileri sizde fazla sevinmeyin, çünkü intibak yapılan kesim sadece 2002 Yılının Mart-Nisan-Mayıs aylarında emekli olanları kapsıyor, bunların toplamıda 10 bin emekliyi geçmiyor.Yani toplam bağkur emeklilerin sadece %0.4 ü.

3-  Hop oturup hop kalkan, iktidara dualar eden sayın SSK emeklileri ise, sizlerde okadar abartıp boşyere sevinmeyin, tamamını kapsamıyor çünkü bu intibak yasası. Sadece 01.01.1980 - 31.12.1999 arasında emekli olan SSK emeklileri yararlanacaktır, intibak yasasından. Buda 5.5 milyon SSK emeklisinden 1.7 milyonunun yararlanacağını gösteriyor. Yani %30 u.

Sonuç olarak Toplam emeklilerin %17 si azda olsa farklı ücret alacak, geriye kalan %83 ise artık bir başka bahara.
İktidarın, yanlı basının ve borazan Tv. kanallarının arkasında toz bırakmayan palavra demeç ve haberlerinin gerçeği bu. Yorumunu siz yapın.


Hiç yorum yok :

Yorum GönderBUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİRTARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

FOREX
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
ADİL IŞIK