.

.
Bumerang - Yazarkafe


YASAK SİTELER

31.3.12

0
Yüksek Hızlı Trenler-FRANSA


TGV.V-150 YÜKSEK HIZLI TREN

Fransa Hızlı Tren TGV, Hız Rekoru 574.8 km/h.
Fransa V-150 model TGV. Hızlı Treni ile Paris-Strazburg arasıında yaptığı sürat denemesinde, 574.8 km/h hıza erişerek ülkede hız rekorunu kırdı.Çift katlı 3 vagona sahip V-150, normalinden biraz büyük tekerlekleri ve güçlendirilmiş çift motor ve katener hattına (Güç alınan elektrik hattı) ilave olarak verilen 6000 V.gerilim yardımıyla, yarım saat içerisinde bu rekoru kırdı.
Fransız TV.larında canlı olarak yayınlanan rekor denemesinde treni kullanan 3 makinistin mutlulukları yüzlerinden belli oluyordu. Küçük bir uçağın hızına yaklaşan rekor denemesinin sonunda  vagonda bulunanlar, bu rekoru zafer çığlıklarıyla değil sadece birkaç mütevazi alkış ve tebrik sözleriyle sakin bir şekilde kutladılar. Video İçin TIKLAYIN.


TGV.V-150 Yüksek Hızlı Treni
TGV.V-150 YHT,nin başka bir görünüşü.

*****************************

AGV.YÜKSEK HIZLI TREN

Yeni nesil AGV Yüksek Hızlı Tren prototip olarak üretildi ve eski modelin değişik ve hızı yükseltilmiş bir modeli.Bu yeni versiyonla tren ağırlığı, kompozit bileşenler ve aliminyum kullanılarak 430 ton dan 395 tona düşürülmüş, hızı ise 360 km/h e yükseltilmiştir.
Rakiplerine göre daha hafif olan bu trende yakıt tüketimi ise %15 daha düşüktür.

                                                   *******************************

FRANSA TREN RESİMLERİ

EUROSTAR :
Avrupa Hızlı Tren kategorisinde dir ve Londra Merkezinde St Pancras International - Brüksel (Midi) ve Paris (Nord) arasında sefer yapan Eurostar Treni Londra-Paris arasını 2 saat 15 dakikada tamamlar.

THALYS :
Av.Hızlı Tren kategorisinde dir ve "Kırmızı Tren" olarak da adlandırılır. Rahat ve hızlı seferleriyle Paris'i Brüksel, Amsterdam ve Cologne'a bağlar.

ARTESİA:
Av.Hızlı Tren kategorisinde olan Artesia, Fransa - İtalya arasında gündüz veya gece gidiş dönüş seferleri yapan Artesia, Paris'i Torino, Milano, Venezia, Frenze ve Roma'ya bağlar.

LYRİA:
Av.Hızlı Tren kategorisinde olan Lyria, Fransa-İsviçre arasında sefer yapmakta olup, Paris'i Lozan, Neuchatel, Bern ve Cenevre'ye bağlar.


TGV.EST EUROPEEN:
Fransa merkezi tren olarak da adlandırılır ve Paris'i Doğu Fransa'da 20 Şehrin yanısıra, Almanya, İsviçre ve Lüksemburg'da 10 yerleşim yerine TGV ile bağlar.


                               TGV.EST Vagonlarının yolcu salonları
ELİPSOS:
Gece Trenleri kategorisinde olan Elipsos, geceleri sefer yaptığından Hotel Tren olarakda adlandırılır ve Paris'i Zürich, Milano, Madrid ve Barcelona'ya bağlar.

AUTO - TRAİN:
Gece Trenleri kategorisinde olan Auto-Train sadece Fransa sınırları içerisinde ulaşımı sağlar. Paris'i 6 ayrı koldan çeşitli şehirlere direkt bağladığı gibi ayrıca Paris'e uğramaksızın bu şehirler arasında da ulaşımı sağlar.
TGV.YÜKSEK HIZLI TREN:
Fransa'nın SNCF Ana Treni olarak bilinen TGV, ilk ulaşımını 1981 yılında Paris - Lyon arasında yapmış isede günümüzde Fransa içinde ve dışında 250 nin üzerinde yerleşim yerine sefer yapmaktadır ve ortalama hızı maksimum 320 km/h.tır.
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

LİNK SİTELERİ

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR


FOREX
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
ADİL IŞIK
DS (03.08.2020)
PERA BULVARI 28.6.2020
SOOBE 27.9.2023