.

.
Bumerang - Yazarkafe


YASAK SİTELER

9.3.12

0
Eurovision-2012 Yarışması


2012-EUROVİSİON YARIŞMASI AZERBAYCAN BAKÜ'de


2012 Eurovision Şarkı yarışması (57 nci), Azerbaycan’nın Başkenti Bakü’deki Crystal Hall'de yapılacak. Yapımcılığını İTV.Televizyonu ve yönetmenliğini Jon Ola Sand'ın yaptığı, Yarı finalleri 22 ve 24.Mayıs.2012 günleri, finali ise 26.Mayıs.2012 günü gerçekleştirilecek olan yarışmaya Türkiye, Can Bonomo’nun hayli neşeli sayılabilecek Love Me Back adlı İngilizce şarkısıyla katılıyor.

Şarkının gerek beste seçimi ve gerekse eğlendirici sunumu nedeniyle şanslı görüldüğü ve iddialı şarkılar arasında yer alacağı belirtiliyor.

42 Ülkenin iştirak edeceği yarışmaya, Polonya 2012  Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağını gerekçe göstererek, Ermenistan ise Azerbaycan ile arasındaki siyasi nedenlerle katılamıyacaklarını bildirdiler.

Bilindiği gibi 2011 Eurovision Yarışmasında  Azerbaycan, Eldar & Nigar’ın Running Scared şarkısıyla birinci olmuş ve bu yüzden 2012 yarışmasına ev sahipliği yapma hakkını elde etmişti.

Türkiye’nin şanslı görüldüğü yarışmada en büyük rakibinin, “Parti Herkes İçin” adlı şarkısıyla yarışmaya katılacak olan Rusya’nın “Buranovskiye Babuşki” (Buranovolu Nineler) isimli grubunun olduğu ortaya çıktı.

Rusya Cumhuriyetlerinden biri olan Udmurtya Cumhuriyeti’nin Buranova beldesinde yaşayan ve her biri 70 li yaşın üstünde olan 8 kadından meydana gelen grup, yöresel giysi ve sempatik tavırlarıyla ilgi odağı olmuş durumda.

Yapılan  açıklamaya göre gruptan 6 kadın sahneye çıkacak ve yöresel kıyafetleri içinde şarkılarınıda yöresel  dilleri ile seslendirecekler, şarkının sadece nakaratları İngilizce söylenecek.

CAN BONOMO-2012 İZLE


BURANOVOLU NİNELERİ İZLE
Siberailem_banner kirmizi468x60 Image Banner
Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :

BUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR


TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

FOREX
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
ADİL IŞIK
DS (03.08.2020)
PERA BULVARI 28.6.2020
SOOBE 27.9.2023