.

.
Bumerang - Yazarkafe


YASAK SİTELER

12.8.11

1
Erzurum'da Sigara İçen Kadına Taciz.


ERZURUM'da SOKAKTA SİGARA İÇEN KADINA TARTAKLAMA TEŞEBBÜSÜ

Basında çıkan haberlere göre Olay, 6.Ağustos.2011 günü Erzurum Merkez Yahutiye İlçesi'deki Esat Paşa Yokuşu Sokağında meydana geldi.

Çalıştığı şirketten çıkan Z.B. adındaki bayan, arkadaşı İ.M. birlikte akşam üzeri tenha olan sokakta sigarasını içerek yürürken karşılarına çıkan M.Y. ve B.G. isminde iki kişi bayana hitaben "Sigarayı söndür terbiyesiz kadın,ramazanda dışarda sigara içilirmi" diyerek müdahele etti ve kendilerine "Oruç tutamayacak durumda olabilirim, yada oruç tutmamayı tercih etmiş olabilirim, bu sizi neden ilgilendiriyor" diye karşılık verince, iddiaya göre kendini bilmez iki yobaz sokak zorbası bayanın üzerine yürüdü.

Tartaklanacağını sezen bayan ve arkadaşı, bunları destekler mahiyette etrafa kalabalığın yığıldığını görünce korkarak yakındaki erkek öğrenci yurduna sığındı ve polise durumu bildirdi.
Gelen polis ekibine durumu anlatan bayan ve arkadaşı tacizcilerden şikayetçi oldu.


Bu kişileri emniyete götürmek isteyen polis ekibine bu sefer etrafta toplanan destekçi kalabalıktan müdahale edildi ve arbede çıktı.
Biri polis iki kişinin hafif yaralandığı arbedenin ardından tacizciler ve bayan emniyete götürüldü.
Hem kel hem fodul cinsinden tacizcilerinde şikayetçi olmaları yüzünden adliyeye sevkedilen dört kişi ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

(Basından Derleme.)

EDİTÖRÜN NOTU :
Bina içinde içersen devlet, dışında içersen kent zorbaları, demokrasi ve kişinin özgürlük anlayışı bu olsa gerek.
Erzurum'a haksızlık etmiyelim, bu tür olaylar ne yazıkki batı ve güney sahil kentleri hariç yurdumuzun bir çok yöresinde  karşımıza çıkar.
Olayın en acı tarafı ise, kendilerini müslüman sanan bazı kent zorbalarının, bu mübarek hoş görü ve iyimserlik duygularının önde gelmesi gereken bir ayda, bir müslümana yakışmayacak şekilde "Sen müslüman değilmisin" gibi tehditkar üslupla özelliklede bir bayana soru sorma gafletinde bulunması vede böyle olayların,  tarifinde Laik ve Hukuk kelimelerinin geçtiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde meydana gelmesi.
Share
Bizi Takip Edin

1 yorum :

  1. Samsun_lu29/3/15 12:28

    Birçok Erzurum'lu arkadaşım var, mert dürüst insanlar ama bu tablo ne yazıkki Erzurum adını kirletiyor.
    Kadınlara el kaldırmak bırakın yiğitliği gölgesinden korkan salaklara yakışır ancak. Benim arkadaşlardan beklentim, o saldırgan pislikleri dışlamaları olacaktır.

    YanıtlaSil

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :

BUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR


TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

FOREX
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
ADİL IŞIK
DS (03.08.2020)
PERA BULVARI 28.6.2020
SOOBE 27.9.2023