.

.
Bumerang - Yazarkafe


19 MAYIS

19 MAYIS

YASAK SİTELER

25.7.10

0
Wikileaks Gazetelerde

GAZETE YORUMLARI

İngiltere  gazetelerinden Financial Times,internetteki sayfasında ABD.ne ait  kriptolorda ki,Türkiye nin iç siyasetinin sorğulanması ve batıye yöneliminin incelenmesi konularını hiça saymış ve üzerinde durmadığını söylemiştir

Bununla ilgili olarak Davutoğlu nun Amerikadaki beyanatı da dile getirilmiş ve Davutoğlu nun Türkiye,Batıyada doğuyada,kuzeyede ,güneyede yönelecektir dediğini belirtmiştir.

Times gazetesi internet sayfasında ise, ABD kriptolarında bahsedilen, ve İsrail Başbakanı Gabby Levy in, Erdoğan kökten dincidir ve onun için ülkemizden nefret etmektedir sözüne ise Türk yetkililer böyle bir şey yada yşahudi düşmanlığı bizim için söz konusu değildir  demiştir diyor ve bu konuda konuşan Davutoğlu nun, Sorun Yahudi düşmanlığı değil sadece İsrail hükümetinin başarısız politikalarıdır dediğini belirtiyor.


Pakistan Parlementosu daimi üyelerinin ise, bu kriptoların bilinçili olarak yayınlandığı ve zaten zayıf olan İslam ülkeleri arasındaki bağın tamamen kopması için hazırlanmış bir komplodur denilmektedir.
Yine komite Başkanı Belum Hasnain, bu kriptoların devamlı basında gündemde tutulmasının zararı sadece İslam ülkelerine olacaktır demiştir.

ABD. Dışişleri Bakanlığı Basın sözcüsü Philip Crowley, kriptoların sızdırılmış olmasına rağmen ABD. Diplomatlarının yazışmalarında herhangi bir değişikliğe gidilmeyeceğini beyan etmiştir.

Wikileaks ta açıklandığına göre ABD. tüm diplomatların, bulundukları ülkelerde ki yönetici ve ileri gelen kişilerin biyometrik verilerini (DNA ve irs taraması gibi) elde etmelirinin mümkün olduğunu, bu konuda istihbarat teşkilatlarınca kendilerine yapılması doğrultusunda yetki verildiğini,ancak bu konuda diplomatların bir zorunluluğu olmadığı isteyenlerin yapabileceğini belirtmiştir. Bunun anlamı ise diplomatların casusluk yapmalarının serbest olduğudur.

BENZER KONULAR :
Wikileaks Belgeleri AKP hakkında
Wikileaks Belgeleri (TSK hakkında)
Wikileaks Belgeleri (Dış ilişkiler)
Wikileaks Belgeleri (Julian aranıyor)
Wikilears Belgeleri (Gazetelerde)
Wikileaks Belgeleri (Dış politika)
Share
Bizi Takip Edin

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

Hiç yorum yok :

Yorum GönderBUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİRTARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

FOREX
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
ADİL IŞIK