.

.
Bumerang - Yazarkafe


YASAK SİTELER

22.4.10

0
Yunus Balıkları nın Katliamı(Danimarka Olayı)


Danimarka'da bir gelenek uğruna insan dostu YUNUS BALIKLARINA karşı katliam.
(Yeniden Güncellendi G.T. 17.11.2013)

Dünyada hayvanlara karşı yapılan işkencelerin bazılarını biliyordum ama (İspanya ve sömürge döneminde etkilenen Orta Amerika ülkelerinde turizm için boğaların öldürülmesi, Kanada'da Ticaret uğruna Fok ların topluca katli, bunlara nazaran daha hafif görünsede yurdumuzda zevk için horozların dövüştürülmesi gibi) böylesini bir arkadaşımın gönderdiği mailden yeni öğrendim ve öğrenincede kendi insanlığımdan utandım.

Olay,Dünyanın en medeni toplumlarından biriside biziz diyebilen Danimarka'nın Feroe Adasında geçiyor ve her yıl 18 yaşından aşağı gençlerin sözde yetişkin olma ve olgunlaşma gösterisi uğruna yaptıkları bi vahşet örneği.

Ne acıdırki dünyada,insanlarla en fazla barışık en fazla arkadaşlık kurabilen bu Calderon Yunusları nın her yıl yüzlercesi , İzleyenlerin, destekleyenlerin ve gerçekleştirenlerin sapık, iğrenç zevk ve gelenekleri yüzünden hunharca katledilmektedir.

Her nekadar adına gelenek densede aslında olayın aslı ticari bir çalışma, balık yağı ve daha başka ürünler için. Aynen özellikle derileri için, yine kendilerini dünyanın en medeni ülkesi olarak göstermeye çalışan Kanada'nın kuzeyinde sopalarla öldürülen fok balıkları ve bunları öldüren cani avcılar ile bunlara izin veren yöneticiler ve bu yöneticileri seçen halk gibi.

Bu insanlığın ayıbı sayılacak konu için dosyayı açın, okuyun imzalayın, sadece okumakla kalmayın, dosyayı sitenizde yayınlayın, tüm tanıdıklarınıza mail ile gönderin. 

Gönderinki tüm toplumlar bu rezaleti görsünler belki bazılarının , olduğundan şüpe ettiğim vijdanlarına elleri giderde katliama son verilir.

Yazının devamı için...TIKLAYIN.


Danimarka(Türkiye) E-Post : ankamb@um.dk
Danimarka(Türkiye) İnt.Site: http://tyrkiet.um.dk/

ETİKETLER : YUNUS BALIKLARI - DANİMARKA - CALDERON - FEROE ADASI - BOĞALARIN ÖLDÜRÜLMESİ - FOKLARIN KATLİAMI 


Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum GönderBUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİRTARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

FOREX
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
ADİL IŞIK
DS (03.08.2020)
PERA BULVARI 28.6.2020
SOOBE 27.9.2023