.

.
Bumerang - Yazarkafe


YASAK SİTELER

21.4.10

0
Videolar Dünyası(Haberler)

HABER VİDEOLAR

BUZ TUTAN NEHİRDE KALAN GEYİKLERİN KURTARILMASI

ABD.nin Missisippi Eyaletindeki  buz tutan Great Nehri açıklarında mahsur kalan iki geyik, tüm çabalarına rağmen ayakları buzda kaydığı için karaya çıkamadılar. İki gün boyunca yorgun düşen ve donmak üzere olan geyikleri duyarlı insanların farketmesiyle, durum yetkililere iletilmiş ve kurtarma ekibi olay yerine gelerek kurtarma operasyonuna başlanılmıştır.

Önce bir helikopter geyikleri hava akımıyla kıyıya itmek için yakınlarına gelmiş, daha ayakta kalabilen bir geyik yaratılan hava akımı sayesinde karaya çıkmış, herne kadar ayakları zorlansada sonuçta düzelmiş ve koşarak ormana doğru gitmiştir. Diğer geyik ise ayakları donduğundan, kayaklarla yanına giden ekip tarafından iple kıyıya çekilerek tedavi altına alınmıştır.

Ölümün eşiğinde iken onları görüp yetkililere bildiren duyarlı insanlarla, haberi alır almaz anında olay yerine gelip çaresiz durumdaki iki hayvanı kurtaran ekibi  kutlamak da bizlere düşer sanırım. Bırakın çaresiz bir hayvanı kurtarmayı, normal yaşamına devam etmekte olan hayvanlara eziyet ve acı vermekten zevk alan, hatta ölümlerine neden olan cani ruhlu insan kılığındaki yaratıklarla, bunlara sessiz ve duyarsız kalan insanlara bu olay gerekli dersi verecektir eminim.


CiltBakimi_zanox_generic_banner CiltBakimi_zanox_generic_728x90_kahve Image Banner
Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :

BUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR


TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

FOREX
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
ADİL IŞIK
DS (03.08.2020)
PERA BULVARI 28.6.2020
SOOBE 27.9.2023