.

.
Bumerang - Yazarkafe


YASAK SİTELER

27.2.10

0
Kızlarını Diri Diri Toprağa Gömdüler


21 nci Asır 2010 yılındayız ve şu güzelim TÜRKİYE mizde neler oluyor.

Bu Orta çağ zihniyeti diyecem diyemiyorum,dahada gerilere gideceğim taş devrimi desem... 
Nedir bu ilkellik, nedir bu cehalet neden aşamıyoruz bu durumu.Yazık şu cennet vatanımıza,bizim insanlarımız böyle olmamalı bu olaylar ne dinimize ne insanlarımıza yakışmıyor.

Önlensin artık,başımızı iki elimiz arasına alalım artık,özellikle TBMM.deki 550 seçkin Millet Vekillerimiz yapsın bunu,onların görevi bu, seçtikki düzeltsinler diye bu tür ilkellikleri. 

Haberler tüm dünyaya anında yansıyor utanıyoruz artık...Utandırmasınlar güzel ülkemizin güzel insanlarını artık.Hiç kimsenin hakkı yok buna.

Sayın Millet Vekillerimiz çare bulunuz bu olaylara,sayın değerli bağımsız Yargı Organlarımız,bu tür olaylarda çeşitli nedenlerle ceza indirimine giden leri uyarınız,caydırı cılık önlenmesin,yazık bugüzel vatanımıza...
Şimdi size radikal.com.tr sitesinde okuduğum bir kaç haberi aktarıyorum lütfen dikkatlice okuyunuz ve yorumlarınızı yapınız. 
Saygılarımla.

Töreniz batsın: Ailesi Medine'yi canlı canlı toprağa gömmüş...
Adıyaman'da evlerinin bahçesinde oturur halde gömülü bulunan Medine'nin, ailesi tarafından bilinci açıkken canlı canlı toprağa verildiği ortaya çıktı

MALATYA - Türkiye’den dünyaya dün bir ‘Ortaçağ’ haberi geçildi: “Genç bir kız töre için diri diri gömüldü...” Adıyaman’ın Kahta ilçesinde aralık ayında evlerinin bahçesinde oturur şekilde gömülü bulunan 16 yaşındaki Medine’nin, ailesi tarafından toprağa ‘canlıyken gömüldüğü’ ortaya çıktı... 

Türkiye’nin en vahşi töre kurbanlarından Medine Memi, henüz 16 yaşındayken ‘çok geziyor’ diye ailesinin gözüne batmaya başlamıştı. Babası ve dedesinden sık sık dayak yiyordu. Sonra bir gün aniden ortadan kayboldu. Ailesi, kızları için komşularına ‘kaçtı’ dedi, sonra da konuyu kapattı. Aradan yaklaşık 40 gün geçtikten sonra Adıyaman Emniyeti Medine’nin adını bir ihbarla duydu. 155’i arayan bir kişi genç kızın aile meclisi kararıyla Hürriyet Mahallesi’ndeki evlerinin bahçesindeki kümese gömüldüğünü söylemişti.
Polis Medine Memi için resmi kayıtlarda kayıp başvurusu yapılmadığını, ancak fırıncılık yapan dokuz çocuk sahibi Ayhan ve İmmihan Memi çiftinin, ikinci çocukları olan Medine için mahalleliye ‘kayboldu’ dediğini belirledi. 
Savcılıktan arama kararı alan polis, üzeri betonla kaplanmış olan tavuk kümesinde kazı yaptı. Kazıda, genç kızın oturur vaziyette, boğazına eşarp sarılı haldeki cesediyle karşılaşıldı. 

Genç kızın yaklaşık iki ay önce polise giderek dedesi ve babasının kendisini dövdüğü gerekçesiyle şikâyet ettiği belirlendi. Erkeklerle konuştuğu gerekçesiyle dayak yediğini öne süren Medine’nin şikâyetinin ardından, dede Fethi Memi ve baba Ayhan Memi hakkında işlem başlatıldığı öğrenildi. Töre cinayetinden kuşkulanan polis, anne İmmihan, baba Ayhan ve dede Fethi Memi’yi gözaltına aldı. Daha sonra anne serbest bırakılırken baba ve dede Fethi Memi tutuklandı. Baba ve dede, sevk edildikleri mahkemede susma hakkını kullandı.

Genç kızın cesedine, Malatya Adli Tıp’ta otopsinin ardından İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkez’inde mikroskobik inceleme yapıldı. İnceleme sonucunda genç kızın elleri bağlı ve canlı gömüldüğü belirlendi. Mide ve ciğerlerinde toprak olduğu belirlenen genç kızın kanında ilaç veya uyuşturucuya rastlanmadı. 

Vücudunda ciddi darp da olmadığı belirtilen genç kızın, gömüldüğünde hayatta ve bilincinin açık olduğu anlaşılmıştı. Yetkililer de vahşet karşısında dehşete düşmüştü:“Sonuç ürpertici. Çünkü elimizdeki verilere göre, vücudunda ciddi darp izine rastlanmayan, kanında uyuşturucu veya zehirli bir madde bulunmayan genç kız elleri bağlı, canlı ve bilinci açıkken gömüldü. 

Zira genç kızın mide ve ciğerlerinde yoğun toprak belirlendi.”Hiç okula gitmeyen ve bir fotoğrafı bile olmayan kızın yakınlarına göre ise olay töre vahşeti değil kazayla ölümdü: “Medine peş peşe dede ve babasından dayak yediğini iddia ederek polise şikâyetçi olmuştu. Bir tartışma sırasında kız başını duvara çarpmış ve ölmüş. Sonra da paniğe kapılıp bahçede kazdıkları çukura gömmüşler. 

İlk otopsisinde de kafasında ezilme vardı.” ‘Kızı koruyamadılar’Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’ndan Canan Arın vahşeti şöyle yorumladı:“Bu şekilde bir cinayetle ilk defa karşılaşıyoruz. Din adı altında erkek egemen değerlerin yükselmesiyle bu olaylar yaşanıyor. Kanunlara uyulmuyor. İçişleri Bakanı bu kızı koruyamadığı için istifa etmeli.” (aa, dha, Radikal)

ETİKETLER :  ADIYAMAN - KAHTA İLÇESİ - TBMM - DİRİ DİRİ GÖMÜLME - TÖRE - CİNAYET - İLKELLİK - VAHŞİLİK - MOR ÇATI - KIZ ÇOCUĞU - KATİL BABA - KATİL DEDE - İNFAZ KARARI - İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ - TURGUT ÖZAL TIP FAKÜLTESİ - ADLİ TIP KURUMU

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sağlığında heykeli dikilen saygıdeğer öğretmen heykelinin önünde.

Yılın önemli günleri ve bu günler için hazırlanmış kutlama kartları


Dünya Kadınlar Günü ve Kadın Haklarında Türkye'nin durumu


Kadınlara Şiddete karşı yapılan kampanyalar ne acıdırki kayaya çarptı.


Küçük yaşına rağmen aile içi şiddet ve tacize uğradı, sonrada konuşmasın diye aile meclisi kararıyla diri diri toprağa gömüldü, burası neresi diye sorarsanız, çağ atlayan Türkiye.

Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum GönderBUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİRTARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

FOREX
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
ADİL IŞIK
DS (03.08.2020)
PERA BULVARI 28.6.2020
SOOBE 27.9.2023